Informacje28 marca 2007, 00:00,

Zajęcia sportowo - rekreacyjne dla młodzieży w GOSiR

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gminie Konstancin Jeziorna ogłasza zapisy na bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży (szkoła podstawowa i gimnazjum) z: piłki siatkowej, piłki koszykowej, badmintona. Zajęcia odbywają się w Hali Sportowej przy ul. żeromskiego 15 w soboty od godz. 10:00. Zapisy i informacje w biurze GOSiR w godz. 8:00-16:00, ul. żeromskiego 15, pok. 118.

źródło informacji: www.konstancinjeziorna.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje31 marca 2007, 00:00,

Zarząd KS Piaseczno na konferencji zapowiedział zmiany

Zarząd KS Piaseczno podczas konferencji prasowej zapowiedział zmiany. - Chciałbym, żeby nasz klub stał się nie tylko kuźnią talentów sportowych, ale także miejscem rekreacji dla mieszkańców Piaseczna - mówi prezes Krzysztof Krakowiak. - Nastąpi też zmiana na funkcji dyrektora - Andrzeja Lewandowskiego zastąpi menadżer wyłoniony w drodze konkursu.

Na początku konferencji zarząd klubu przedstawił główne sekcje KS Piaseczna, pokrótce omawiając ich sukcesy i osiągnięcia. Piotr Siegoczyński opowiedział o utytułowanej sekcji kick-boxingu, Bogdan Zieliński o sekcji zapasów, a Arkadiusz Modrzejewski o drużynach piłkarskich. W sporcie młodzieżowym KS Piaseczno nie może narzekać na brak sukcesów - niestety dużo gorzej jest z seniorską drużyną piłki nożnej. Dobrze wyszkoleni wychowankowie trafiają do innych klubów, a seniorską drużyna piłkarska, która niegdyś była chlubą Piaseczna, obecnie gra w piątej lidze. - Teraz musimy utrzymać się w piątej lidze, w przyszłym roku chcemy awansować do czwartej, a za dwa, trzy lata do trzeciej - zapowiadają członkowie zarządu. - Na tym nasze ambicje się nie kończą, myślę że Piaseczno stać na drugą ligę - twierdzi prezes Krakowiak. - żeby to jednak osiągnąć potrzebny jest nam duży, stabilny sponsor. To właśnie głównie pozyskiwaniem sponsorów ma się zajmować dyrektor wyłoniony z konkursu. Dotychczasowy dyrektor - Andrzej Lewandowski swoją funkcję będzie pełnił tylko do końca kwietnia. Później obejmie stanowisko dyrektora obiektu. - Musieliśmy podzielić kompetencje, w dzisiejszych czasach nie jest już możliwe, żeby jedna osoba obejmowała wszystko - mówi Krzysztof Krakowiak. - Pan Lewandowski będzie odpowiadał za organizację imprez.

Zarząd ma ambicje by w przyszłości obiekt przy I-go Maja, dzięki współpracy z gminą i sponsorami rozrastał się. Jednak o tym na razie nie może być mowy ze względu na nieuregulowane prawo własności gruntów. Aktualnie przed sądem toczy się sprawa pomiędzy gminą a klubem sportowym. - Chcielibyśmy, żeby nasz obiekt zaczął tętnić życiem. By mieszkańcy chętnie do nas przychodzili. Zamierzamy wyjść z taką ofertą by to nasz klub stał się miejscem rekreacji dla mieszkańców Piaseczna - zapowiada prezes Krakowiak.

Klub myśli także o tym, by wciąż wydawać gazetkę "Nasz Sport", która szczególną aktywność wykazywała przed wyborami samorządowymi. Na pytania czy można się będzie spodziewać w niej więcej sportu niż polityki, cały zarząd odpowiada jednym głosem: "Tylko sport, żadnej polityki". Miejmy nadzieję, że ta bodaj pierwsza w historii KS Piaseczna konferencja prasowa będzie początkiem budowania nowej jakości największego klubu sportowego w powiecie Piaseczyńskim.

źródło: Kurier Południowy numer 12 (30 marca - 5 kwietnia 2007)
autor/źródło: Seweryn Pytko (pozycjonowanie stron) - redaktor serwisu powiat piaseczyński