Informacje18 maja 2019, 07:00,

Zajęcia Nordic Walking dla osób 50+ w Piasecznie

18 maja 2019 roku o godz. 9.00 odbędą się zajęcia z Nordic Walking dla osób 50+. Zajęcia są bezpłatne. Istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z kijów po uprzedniej rezerwacji pod nr 605-645-150. Projekt finansowany przez Gminę Piaseczno, realizowany przez Fundację Żyj Aktywnie po 50-tce. Miejsce spotkania: pl. Piłsudskiego w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy.

Zajęcia Nordic Walking dla osób 50+ w Piasecznie

Informacje19 maja 2019, 10:00,

Tożsamość Piaseczna - Ks. Ludwik Czajewicz - opowieść o piaseczyńskim proboszczu

19 maja 2019 roku o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu: Tożsamość Piaseczna. Ludzie, Miejsca, Wydarzenia. Tematem najbliższego spotkania, będzie: "Ks. Ludwik Czajewicz - opowieść o piaseczyńskim proboszczu" – spotkanie z Lechem Tomaszem Jabłońskim, krewnym proboszcza Czajewicza, który od kilkudziesięciu lat zajmuje się genealogią swojej rodziny. Podczas spotkania wspomnienia o piaseczyńskim proboszczu zaangażowanym w Powstanie Styczniowe, historie rodziny Czajewiczów, pamiątki związane proboszczem. Miejsce: Piaseczno, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9. Udział bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Każde miasto ma swoją tożsamość. Składają się na nią środowisko i jego natura, społeczność, historia, kultura. Podczas cyklu spotkań „Tożsamość Piaseczna. Ludzie, miejsca, wydarzenia...” chcemy przybliżać wszystko to, co składa się na wyjątkowy charakter Piaseczna i jego okolicy. To spotkania o materialnym i niematerialnym dziedzictwie Piaseczna – o ludziach, miejscach, wydarzeniach, zabytkach, historii, tradycji...
Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna.