Informacje23 września 2008, 00:00,

Zajęcia dla dzieci w CRD KOALA Piaseczno - zaproszenie

Centrum Rozwoju Dziecka KOALA Piaseczno zaprasza na zajęcia dla mam i dzieci stymulujące rozwój dziecka w wieku od 1,5 do 3 lat Nintu Mama, warsztat rozwoju emocjonalnego Bajka nie Bajka, nowatorski program edukacyjny Klucz Do Uczenia Się, zajęcia muzyczne a także zajęcia z języka angielskiego metodą Helen Doron. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z zajęć dla dzieci w CRD Koala.

ZAJęCIA DLA DZIECI W CENTRUM ROZWOJU DZIECKA KOALA PIASECZNO

NINTU MAMA zajęcia dla mam i dzieci stymulujące rozwój dziecka w wieku od 1,5 do 3 lat. Program zajęć obejmuje: gry i zabawy ruchowe, masażyki relaksujące (pogłębienie więzi z opiekunem), nauka norm i zasad funkcjonowania w grupie rówieśników, ćwiczenia rozwijające zmysły. Zajęcia prowadzą psycholożki z NINTU.

Bajka nie Bajka warsztat rozwoju emocjonalnego. Jeśli twoje dziecko jest wyciszone, wycofane, reaguje złością, agresywne, boi się, jest nieśmiałe, unika, nie radzi sobie z rzeczywistością zapraszamy je na spotkania z bajką. Są to warsztaty edukacyjno - wychowawcze z elementami relaksacji. Ich celem jest danie dzieciom możliwości przepracowania własnych emocje na zewnętrznym a więc bezpiecznym dla nich samych materiale. Cykl obejmuje realizację następujących modułów: na szlaku uczuć, kiedy złość się budzi, od strachu do odwagi, od zazdrości do radości, krótkie nogi kłamstwa, w krainie wstydu, chyba jestem nieśmiały, inny czyli jaki - kilka słów o tolerancji, po co komu smutek?, oraz współpraca popłaca. Zajęcia prowadzą psycholożki z NINTU.

Klucz do uczenia się to nowatorski program edukacyjny opracowany przez wybitnych pedagogów i psychologów angielskich, na podstawie teorii i badań Lwa Wygotskiego - rosyjskiego pioniera psychologii społeczno-kulturalnej, nazywanego Mozartem psychologii. Badania dzieci uczestniczących w zajęciach Klucz do uczenia się wykazały, że: dzieci wiedzą, jak interpretować świat i rozumieją stosowane w nim symbole, zaczynają planować i organizować swoje zabawy, otwarcie przedstawiają swój punkt widzenia, umieją dokonywać wyborów, proponują nietuzinkowe rozwiązania napotykanych problemów, mają pozytywny stosunek do nauki, łatwo dostosowują się do nowych sytuacji i umieją wykorzystać w nich wcześniej zdobyte umiejętności, wierzą w siebie i swoje umiejętności. Więcej informacji na stronie: www.kluczdouczeniasie.pl

Zajęcia z języka angielskiego metodą Helen Doron. więcej informacji na stronie internetowej www.helendoron.pl Wszystkie zajęcia odbywają się w popołudnia dni powszednich. Zapraszamy na pierwsze zajęcia BEZP£ATNIE. Więcej informacji oraz zapisy, można dokonać na miejscu lub telefonicznie, pod numerem tel.: (022) 756-73-68. Centrum Rozwoju Dziecka Koala znajduje się przy ul. Zgoda 1, przy Parku Miejskim w Piasecznie. Więcej informacji na temat CRD Koala: www.koala.com.pl
autor/źródło: Ania Malec - Centrum Rozwoju Dziecka Koala Piaseczno www.koala.com.pl

Informacje6 września 2008, 00:00,

IV Turniej Wsi zawody sportowo-rekreacyjne w Chylicach

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zaprasza na IV Turniej Wsi, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 września 2008 roku, o godz. 13:30 na boisku Klubowym Laura Chylice. Turniej będzie miał charakter sportowo-rekreacyjny. Do rywalizacji zaproszono 8 Sołectw z bezpośredniego sąsiedztwa Chylic. Z każdej drużyny startować będą 2 zespoły oraz wszyscy chętni uczestnicy festynu. Wśród konkurencji znajdą się: bieg z przeszkodami, przenoszenie worków z piaskiem, przeciąganie liny, przeciąganie walca na czas, przetaczanie opon- w stylu strong man, wyścig w workach, drużynowa jazda na nartach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Oprócz konkurencji sportowych zaplanowano loterię fantową oraz dyskotekę. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Zapraszamy na IV Turniej Wsi w Chylicach.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno