Artykuł partnerski5 kwietnia 2020, 09:14,

Zainwestuj w instalację fotowoltaiczną i zostań prosumentem

Zainwestuj w instalację fotowoltaiczną i zostań prosumentem

Kiedy już Twoja instalacja fotowoltaiczna zostanie zamontowana czeka Cię jeszcze jeden, ostatni element – osiągnięcie statusu prosumenta. Prosument to takie połączenie producenta i konsumenta. To konsument, który produkuje energię elektryczną na własne potrzeby. Dlaczego ważne jest, abyś stał się prosumentem i jak to zrobić? Przede wszystkim jako klient Solenergi nie musisz się tym przejmować. Zajmiemy się tym za Ciebie. Jeśli jednak chciałbyś wiedzieć jak i dlaczego to zrobimy to zapraszamy do dalszej lektury.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Prosument – jak nim zostać?

Energia elektryczna, którą produkuje Twoja instalacja w pierwszej kolejności idzie na Twoje bieżące potrzeby. Kiedy jednak produkujesz jej więcej niż w danym momencie potrzebujesz falownik wysyła ją do Twojego dostawcy energii elektrycznej. Abyś mógł ją wysyłać do dostawcy energii musisz mu zgłosić, że zakupiłeś instalację fotowoltaiczną. Standardowo Twoja instalacja elektryczna podłączona jest do licznika, który mierzy energię wchodzącą do Twojej instalacji. Po zgłoszeniu instalacji fotowoltaicznej, w ciągu 30 dni, Twój dostawca prądu wymieni Twój licznik na dwukierunkowy. Taki licznik mierzy nie tylko prąd, który pobierasz, ale również ten, który oddajesz. Ostatnim elementem jest podpisanie umowy z dostawcą prądu na nowych warunkach.

Prosument – dlaczego mam nim zostać?

Pewnie zastanawiasz się po co Ci dostawca prądu, skoro masz mieć swoją produkcję prądu. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna zaspokoi Twoje roczne potrzeby. Nie znaczy to, że zawsze będziesz w stanie wyprodukować energię elektryczną, której w danym momencie potrzebujesz. Dobrze dobrana instalacja będzie generowała ilość prądu podobnie do tej przedstawionej na poniższym wykresie. Szara linia przedstawia średnie, miesięczne zapotrzebowanie.

Jak widzisz podczas 5 na 12 miesięcy Twoja instalacja będzie produkowała mniej niż wyniesie Twoje zużycie. Jednak nadal, rocznie, instalacja zaspokoi w pełni Twoje potrzeby. Jest to możliwe dzięki obowiązującym przepisom i Twojej nowej umowie z dostawcą prądu

Prąd, który produkuje Twoja instalacja w pierwszej kolejności idzie na bieżące zużycie, a nadwyżka wędruje do Twojego dostawcy energii. Twój dostawca „magazynuję” Twoją energię i pozwala Ci potem, przez 12 miesięcy, odebrać 80% z tego co do niego przesłałeś. Brakujące 20% to opłata za „magazynowanie”. Dzięki temu nie musisz robić instalacji, która zaspokajałaby Twoje potrzeby w każdym miesiącu. Byłoby to dużo droższe i oznaczałoby oddawanie bardzo dużych ilości prądu latem, a tak to co wyprodukujesz w miesiące letnie odbierzesz zimą. Twój bilans rozliczeniowy z dostawcą energii wyniesie 0, czyli nie płacisz opłat zmiennych, a pozostają tylko opłaty stałe, czyli 10-20 zł/miesiąc. Jesteś prosumentem.

Zaufaj sprawdzonemu partnerowi.

Jak widzisz dzięki obecnym przepisom Twoja instalacja może być jeszcze bardziej opłacalna. Dzięki współpracy z nami z kolei nie musisz w ogóle martwić się o to co tu napisaliśmy. Zapraszamy do pozostawienia swoich danych w formularzu na stronie kontakt. Doradca Solenergi skontaktuje się z Tobą, dopasuje instalację idealną dla Twoich potrzeb, a potem, w Twoim imieniu, załatwimy zmianę licznika na dwukierunkowy i uruchomienie instalacji.

www.solenergi.pl

autor/źródło: solenergi.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski5 kwietnia 2020, 09:08,

Kiedy samochód zaczyna za dużo spalać…

Kiedy samochód zaczyna za dużo spalać…

Samochód z biegiem czasu potrzebuje coraz więcej uwagi. W wyniku eksploatacji dochodzi do zużycia jego poszczególnych części, a samo auto może zacząć spalać więcej paliwa niż dotychczas. Jeżeli tak się dzieje z Twoim pojazdem, to warto zainteresować się tym tematem. Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów, dzięki którym zmniejszysz ilość spalanego paliwa.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Pomiar spalania paliwa – dwa sposoby

By dowiedzieć się, ile pali Twój samochód, możesz uciec się do dwóch sposobów. Pierwszy z nich to weryfikacja  w oparciu o licznik. Najpierw go wyzeruj i poczekaj, aż pojawi się kontrolka rezerwy – następnie nalej paliwa do baku i poczekaj, aż kolejny raz samochód spali tyle paliwa, by kontrolka ponownie się zaświeciła. Ilość zatankowanego paliwa podziel przez liczbę przejechanych kilometrów i pomnóż przez 100 – w ten sposób dowiesz się, ile paliwa spala Twój samochód podczas dystansu 100 km.

Drugi sposób polega na zatankowaniu pełnego baku i wyzerowaniu licznika. Wstrzymaj  się z tankowaniem aż do czasu pojawienia się kontrolki rezerwy. Zapisz liczbę przejechanych kilometrów i ilość paliwa, które znalazło się w baku i dokonaj stosownych obliczeń. Jak dokładnie ich dokonać dowiesz się tutaj: https://www.ceramizer.pl/jak-obliczyc-spalanie-paliwa-swoim-samochodzie-realna-miarodajna-metoda-obliczenia-zuzycia-paliwa.

Jak zmniejszyć zużycie paliwa?

Na początku warto przeanalizować styl jazdy. Unikaj gwałtownego przyspieszania i hamowania. Wyrzuć z bagażnika zbędny balast i zdemontuj dodatkowy pojemnik na dachu, jeżeli z niego nie korzystasz. Pamiętaj także, by regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach. Warto również kontrolować w jakim stanie jest filtr paliwa. Jeżeli zauważysz, że jest zanieczyszczony – czas na jego wymianę. Powodem problemów mogą by także skorodowane hamulce lub źle ustawiona zbieżność kół. Warto również ograniczyć korzystnie z elektronicznych gadżetów i używać ich w ostateczności.

Innowacyjną opcją jest również stosowanie dodatków do paliwa (https://www.ceramizer.pl/ceramizer-cp). Używanie ich przynosi wiele korzyści. Oprócz usprawnienia pracy silnika, uszlachetniacz do paliwa pozwala na zmniejszenie ilość jego spalania i sprawia, że pojazd robi to znacznie dokładniej. Nieocenione są też jego właściwości czyszczące. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak jeszcze możesz wesprzeć swój samochód od środka, wejdź na stronę https://www.ceramizer.pl/.

Przeglądy samodzielne lub u mechanika są niezbędne, by zapewnić pojazdowi długą żywotność.  Warto dbać nie tylko o stan wszystkich elementów trących, ale też czystość i sprawność od wewnątrz. Tylko w ten sposób można uniknąć kosztownych napraw – dbając o auto, z pewnością odwdzięczy Ci się wydajnością i trwałością.

autor/źródło: ceramizer.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie