Informacje8 listopada 2007, 00:00,

Zaginęła 15-letnia Violetta Figiel z Zalesia Górnego

Komenda Powiatowej Policji Piaseczno informuje, że zaginęła 15-letnia Violetta Figiel z Zalesia Górnego. Violetta Figiel zaginęła w poniedziałek 5 listopada po tym, jak wyszła o godzinie 8:00 rano z domu do szkoły w Zalesiu Górnym. Do szkoły niestety nie dotarła. O godzinie 14:30 dzwoniła jeszcze z pożyczonego telefonu do mamy. Jechała wtedy pociągiem. Policjanci ustalili, że cztery godziny później widziano ją na Dworcu Głównym w Katowicach. Potem ślad po niej zaginął...

Zaginęła 15-letnia Violetta Figiel z Zalesia Górnego

Rysopis Violetty Figiel: wiek 15 lat, wzrost 160 cm, waga około 50 kg, włosy długie, proste, koloru czarnego, oczy ciemne. Ubrana była w czarne dżinsowe spodnie, czarną kurtkę z kapturem, czarne trampki, torbę na ramię w kolorze zielonym. Dziewczynka słabo mówi po polsku, większość życia spędziła w USA. Ma obywatelstwo amerykańskie, ale nie wzięła ze sobą żadnych dokumentów.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Violetty Figiel, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie (kpppiaseczno.policja.waw.pl) przy ul. Kościelnej 3, zespół poszukiwań sekcji kryminalnej lub pod numerem telefonu (022) 604-52-71, (022) 604-52-13, 997, 112 lub z najbliższą jednostką Policji.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Zalesie Górne

Informacje9 listopada 2007, 00:00,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piasecznie

Oficjalny serwis Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego www.piaseczno.pl poinformował o uruchomieniu w Piasecznie punktu konsultacyjnego Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Punkt konsultacyjny działa w Gimnazjum Nr 1 (gabinet nr 9), przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Psycholog przyjmuje od 1 listopada do 31 grudnia 2007 roku: czwartek: (16:00 - 20:00), piątek: (13:00 - 17:00).

Punkt konsultacyjny Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Piasecznie, został uruchomiony zgodnie z rządowym programem poprawy stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych pod nazwą: Zero tolerancji dla przemocy w szkole. Działalność punktu konsultacyjnego skierowana jest do dzieci, rodziców i nauczycieli w celu zwiększenia pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, emocjonalnych oraz edukacyjnych.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno