Informacje16 sierpnia 2015, 16:00,

Zagan Acoustic zagra w Konstancinie

16 sierpnia 2015 roku o godz. 16.00 odbędzie się koncert zespołu ZAGAN ACOUSTIC. Miejsce: Amfiteatr, Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

Zagan Acoustic zagra w Konstancinie

Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Zespół powstał w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy. Na repertuar zespołu składają się głównie autorskie kompozycje. Zarejestrowane zostały One na debiutanckiej płycie zatytułowanej „3:1„. Album nagrany został z pierwszym klarnecistą zespołu – przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą. Zagan Acoustic jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Na zaproszenie zagranicznych instytucji kulturalnych koncertowali również na Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość zespołu prezentowana była kilkakrotnie w audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC , Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów. Wybitny twórca teledysków muzycznych Yach Paszkiewicz wykorzystał kompozycje zespołu do swoich realizacji filmowych.Zespół współpracował przy nagraniach szeregu albumów, m.in.: „Bóg się rodzi na Pomorzu” (2011,2012), „Romanse rosyjskie” (2013), „Dzysô takô mòda je” (2014), a z okazji obchodów „Roku Oskara Kolberga 2014” nagrał swoją drugą płytę „Folk & Roll” z gościnnym udziałem Krzesimira Dębskiego, na której znalazły się dedykowane Zagan Acoustic kompozycje inspirowane ogólnie pojętą muzyką ludową.

redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=4327&start=15
Informacje17 sierpnia 2015, 08:00,

Zapisy na zajęcia w Przystanku Kultura Piaseczno sezon 2015/2016

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą kulturalno - edukacyjną przygotowaną przez Przystanek Kultura na sezon 2015/16. Wszystkich pragnących rozwijać swoje zainteresowania artystyczne zapraszamy do udziału w zajęciach indywidualnych lub grupowych, warsztatach, zespołach i grupach twórczych.

Zapisy na zajęcia w Przystanku Kultura Piaseczno sezon 2015/2016

Nowy sezon to kontynuacja zajęć i warsztatów z ubiegłego roku oraz nowe propozycje, które mamy nadzieję spodobają się Państwu. O wysoki poziom zajęć i warsztatów zadba wykwalifikowana kadra instruktorów, z kierunkowym wykształceniem i długoletnim doświadczeniem. W tym roku zapisy na nasze zajęcia odbędą się poprzez e-system, zainstalowany na stronie www.kulturalnezajecia.pl/zapisy

Dodatkowo zgłoszenia na zajęcia można dokonać osobiście w recepcji Przystanku Kultura w godz. 11.00 – 20.00 , pl. Piłsudskiego 9 Wprowadzenie zapisów online jest naszym debiutem, dlatego prosimy o wyrozumiałość , ale też o zgłaszanie ewentualnych uwag dotyczących zapisów poprzez e-system , na adres informacja.przystanek@kulturalni.pl

Zapisy online uruchamiamy 17 sierpnia o godz. 8.00 , natomiast zapisy w recepcji Przystanku Kultura , będziemy prowadzić od godz. 11.00 Większość zajęć rozpoczyna się we wrześniu, część w październiku, w przypadku zajęć grupowych po zebraniu się wymaganej liczby osób w grupach t.j. - 7 osób. Prosimy o zapoznanie się z naszym Regulaminem, który obowiązuje wszystkich korzystających z naszych zajęć oraz o wypełnienie Karty Zgłoszenia – oba dokumenty do pobrania i zaakceptowania w momencie zapisu.

Uwaga! Nie prowadzimy zapisów telefonicznie.

Bogumiła Rososzczuk
Kierownik Przystanku Kultura