Informacje2 listopada 2018, 09:00,

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

ZADBAJMY WSPÓLNIE O BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w środku tygodnia (w czwartek). Niewątpliwie pozwoli to na rozłożenie odwiedzin grobów bliskich na kilka dni. Nieco mniejszy tłok i ruch w okolicach cmentarzy nie powinien jednak uśpić naszej czujności, ponieważ w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań.

Pamiętajmy, aby wyjeżdżając z domu, mieszkania, zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Warto również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił.

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy, o ile to możliwe, większych kwot pieniędzy, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Warto mieć odliczoną na zakupy kwotę pieniędzy i trzymać ją w innym miejscu niż portfel i dokumenty. W trakcie płacenia za zakupy, nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie.

Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte.

ZADBAJMY WSPÓLNIE O BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Unikajmy samotnego chodzenia na cmentarz po zmroku. Wybierając się tam z dziećmi lub starszymi osobami cierpiącymi na zaburzenia pamięci, pilnujmy, by zbytnio się nie oddalały, pamiętajmy, że w tłumie łatwo się zagubić. W takim przypadku pomoże umieszczona w ubraniu kartka z numerem telefonu do rodziny zagubionej osoby.

Robiąc zakupy w sklepach lub na przycmentarnych stoiskach albo podróżując komunikacją miejską, szczególnie w miejscach zatłoczonych uważajmy na kieszonkowców. Torebka powinna być obowiązkowo zamknięta, umieszczona z przodu, w zasięgu wzroku, portfel schowany w głębiej położonej, zapinanej, wewnętrznej przedniej kieszeni.

Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą. Niezależnie od tego warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych.

kpppiaseczno.policja.waw.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 listopada 2018, 07:00,

YARNBOMBING W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Ciąg Dalszy Nastąpi, przy wsparciu Gminy Piaseczno, centrum naszego miasta nabrało nowych kolorów. Akcja, której celem było udekorowanie elementów przestrzeni zewnętrznej ręcznie wykonanymi dzianinami, zaowocowała przyozdobieniem odlewów rzeźb zwierząt Józefa Wilkonia oraz drzewek na Skwerze Kisiela pięknymi, unikatowymi dziełami z włóczki i sznurka.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

– Mamy nadzieję, że nasze spotkania nie tylko przyczynią się do integracji grupy miłośników rękodzielnictwa, ale także wpłyną na ocieplenie przestrzeni miejskiej – mówi Monika Galerczyk-Pułka ze Stowarzyszenia CDN. – Liczymy także na pozytywne reakcje ze strony mieszkańców – dodaje.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

Pomysł na event narodził się podczas pierwszego spotkania piaseczyńskich rękodzielniczek w ramach Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

YARNBOMBING W PIASECZNIE

– Serdecznie dziękuję Paniom Katarzynie Jezierskiej- Tratkiewicz, Małgorzacie Jaronowskiej, Dominice Putkiewicz, Monice Gielecińskiej, Monice Zalewskiej, Urszuli Misiun i Agnieszce Dąbrowskiej za zaangażowanie i piękne dzieła, które stworzyły – dodaje inicjatorka akcji Monika Galerczyk-Pułka – dzięki nim oraz pomocy Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno udało się spełnić moje marzenie.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

Zapraszamy mieszkańców do spaceru i obejrzenia kolorowych szalików, getrów i osłonek, które od dziś będą grzały piaseczyńskie zwierzęta i drzewka w okresie jesienno-zimowym.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

*Yarnbombing to sztuka polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej (architektury miejskiej, drzew, kamieni itp.) ręcznie wykonanymi dzianinami.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

informacja i foto: UMiG Piaseczno

YARNBOMBING W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie