Informacje14 czerwca 2015, 11:00,

Zadbaj o zdrową dietę - bezpłatne badania i porady specjalistów w galerii Auchan Piaseczno

Jakich produktów w diecie unikać, aby cieszyć się szczupłą sylwetką? Jak jeść, aby zachować zdrowie? – na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdą goście Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. W najbliższy weekend każdy będzie mógł zasięgnąć porady dietetyka, a także skorzystać z bezpłatnych badań. Wstęp wolny!

Problem otyłości w Polsce dotyka coraz więcej kobiet i mężczyzn. Wszystkiemu winne są popularne dania typu fast food, siedzący tryb życia oraz brak ruchu. Żeby cieszyć się zgrabną sylwetką i dobrym samopoczuciem, wystarczy silna wola i zaangażowanie. Udowodnią to dietetycy, którzy 13 i 14 czerwca udzielą cennych porad gościom Centrum Handlowego Auchan Piaseczno.

W trakcie bezpłatnej wizyty u specjalisty każdy będzie mógł poddać się pomiarom antropometrycznym, podczas których określone zostaną masa ciała, wzrost, obwód talii oraz bioder, a także ciśnienie tętnicze. Pomiary te, porównane z obowiązującymi normami, pozwolą określić stan odżywienia. Ponadto, będzie można bezpłatnie wykonać badanie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie.

- Otyłość, a także nadwaga są poważnym obciążeniem dla organizmu i mogą prowadzić do wielu chorób. Poprzez bezpłatne konsultacje chcemy zwrócić uwagę naszych klientów na to, jak niebezpieczny jest nadmiar kilogramów i pokazać, że poprzez prawidłowe odżywianie można wpłynąć na poprawę jakości naszego życia – mówi Kamila Węcłaś, menedżer Centrum Handlowego Auchan Piaseczno.

Zebrane podczas badań wyniki pozwolą dietetykom rozpisać odpowiednią dla każdego dietę. Specjaliści przekażą także wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania się na co dzień.

Konsultacje odbędą się w weekend 13 i 14 czerwca 2015 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Badania i porady dietetyczne rozpoczną się o godzinie 11.00 i potrwają do godziny 19.00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1263&start=120
Informacje11 czerwca 2015, 19:00,

DŁUGI MARSZ DO WOLNOŚCI JAKUCK - KALKUTA 1941-2010

Klub Podróżnika zaprasza na pokaz slajdów Bartosza Malinowskiego: LONG WALK PLUS EXPEDITION / DŁUGI MARSZ DO WOLNOŚCI JAKUCK - KALKUTA 1941-2010. Spotkanie odbędzie się 11 czerwca 2015 roku o godz 19.00 Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna.

DŁUGI MARSZ DO WOLNOŚCI JAKUCK - KALKUTA 1941-2010

Jest zima 1941 roku. Z sowieckiego łagru pod Jakuckiem wydostaje się grupa siedmiu straceńców. Prowadzeni przez Polaka uciekinierzy przedzierają się przez Syberię, Mongolię, Pustynię Gobi, Tybet oraz Himalaje i po wielu miesiącach morderczego marszu docierają do Kalkuty w Indiach, dokonując jednej z najbardziej epickich ucieczek w dziejach ludzkości. W latach 50. ich losy zostały opisane w bestsellerowej książce Sławomira Rawicza „Długi marsz”, przetłumaczonej na 25 języków i wydanej w kilku milionach egzemplarzy. W 2010 r. trzej młodzi podróżnicy: Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż postanowili przypomnieć historię Wielkiej Ucieczki. Spływali rzekami, wędrowali pieszo, konno i na rowerach. W trakcie trwającej sześć miesięcy wyprawy „Long Walk Plus Expedition”, przebyli ponad 8.000 km przez jedne z najbardziej niegościnnych rejonów naszej planety. W listopadzie dotarli do Kalkuty, tym samym oddając hołd nie tylko bohaterom „Długiego Marszu”, ale również wszystkim Polakom zesłanym na „nieludzką ziemię”, z których wielu pozostało tam na zawsze.

DŁUGI MARSZ DO WOLNOŚCI JAKUCK - KALKUTA 1941-2010

*Bartosz Malinowski*– nomada, podróżnik, przewodnik górski. Poszukiwacz sprzeczności, zakrzywionego czasu, absurdu i awanturniczych przygód. Niestrudzony odkrywca dzikich i nie zabetonowanych miejsc na Ziemi. Zafascynowany Azją. Konno przemierzał stepy i góry Mongolii, wędrował na wielbłądach, słoniach i innych wierzchowcach. Rowerem przejechał wiele tysięcy kilometrów m.in. przez Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje, ale zdecydowanie na własnych nogach czuje się najlepiej. W 2013 roku wraz z żoną przeszedł „Chadar” – lodową drogę po zamarzniętej rzece Zanskar w Himalajach. W 2010 roku współorganizował wyprawę śladami Witolda Glińskiego „Long Walk Plus Expedition” z Jakucka do Kalkuty w Indiach. Przez 6 miesięcy przemierzył 8 tys. km na różne sposoby nadając stałe relacje dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. W 2007 pokonał pieszo 2500 km podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy. Przez życie wędruje nieprzetartymi szlakami. Obserwuje życie nomadów w Mongolii w Azji Centralnej i Afganistanie. W wyprawach towarzyszą mu aparat fotograficzny oraz motta, ”chwytaj dzień” oraz ”maszeruj albo zdychaj”. Lubi niszowe kino, książki oraz słuchać głośno muzyki i skakać pod sceną. Koordynator festiwalu MediaTravel, przewodnik Grupy Wyprawowej Chate.pl oraz SKPB Łódź. Nie ma go na FaceBook, naszejklasie itp.; wiec jak mówią nie istnieje. Twierdzi że od tego są nogi by łazić na nich i że trzeba żyć życiem jak by się miało nazajutrz ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=5034&start=30