Informacje26 stycznia 2017, 10:00,

Zaczytaj się w Piasecznie - Paweł Górski przeczyta dzieciom


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


26 stycznia 2017 roku o godzinie 10:00 zapraszamy do Oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej na kolejne spotkanie w ramach akcji "Zaczytaj się w Piasecznie". Tym razem naszym gościem będzie Paweł Górski, autor tekstów piosenek i muzyk zaprawiony w czytaniu i interpretacji literatury dziecięcej. Serdecznie zapraszamy!

ZACZYTAJ SIĘ W PIASECZNIE - PAWEŁ GÓRSKI PRZECZYTA DZIECIOM

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 stycznia 2017, 20:00,

Pokaz filmu Baraż w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

24 stycznia 2017 roku zapraszamy na nieodpłatny pokaz filmu Baraż w reż. Tomasza Gąssowskiego. Pokaz rozpocznie się o godz. 20:00 w sali Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny.

POKAZ FILMU BARAŻ W PIASECZNIE

Podczas 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2016 film "Baraż" został wybrany najlepszym aktorskim filmem krótkometrażowym za "dobrze ugruntowany, przekonujący portret więzi bohaterów opartej na miłości i “grze” w dorastanie."

"Baraż" to opowieść o miłości do piłki nożnej i o prawach rządzących piłkarskim światem. Mieszkający w małej, podwarszawskiej miejscowości z żoną i synkiem 38-letni Zyga przed kilkoma laty z powodów honorowych opuścił założoną przez jego ojca Wisełkę - lokalny klub, w którym grał przez całe swoje dotychczasowe życie. Teraz Zyga jest bezrobotny, a jego głównym zajęciem jest wychowywanie, podobnie jak ojciec i dziadek, zakochanego w piłce 10-letniego syna Witka. Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi na czym polegają zasady, którymi rządzi się świat. Okazuje się jednak, że sam nie do końca się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze sprytnego syna.

Film jest debiutem reżyserskim Tomka Gąssowskiego, który jest szerzej znany jako kompozytor muzyki do filmów Andrzeja Jakimowskiego: „Zmruż oczy”, „Sztuczki” „Imagine” oraz jako producent filmowy i muzyczny. Przez lata związany był z Gminą Piaseczno, mieszkał w Jazgarzewie, w którym to klubie sportowym pełnił rolę trenera. Jego największą, obok filmu i muzyki, pasją jest piłka nożna.Zdjęcia do filmu zostały współfinansowane przez Gminę Piaseczno oraz część zdjęć kręcona była na terenie Gminy Piaseczno. Również Hotel DeSilva w Piasecznie i L.K.S. Sparta-Bisk Jazgarzew bardzo pomogły przy produkcji filmu.

Jeśli lubicie Państwo dobre, niezależne kino – zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie