Informacje22 września 2016, 16:00,

Zaczytaj się w Piasecznie - Michał Kisielewski przeczyta dzieciom

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza po wakacyjnej przerwie do udziału w akcji Zaczytaj się w Piasecznie. Gościem specjalnym będzie Michał Kisielewski, muzyk i autor tekstów. Start: 22 września 2016 roku o godzinie 10:00 w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno przy ulicy Kościuszki 49. Zapraszamy!

ZACZYTAJ SIĘ W PIASECZNIE - MICHAŁ KISIELEWSKI PRZECZYTA DZIECIOM

Informacje17 września 2016, 11:00,

Festiwal Pięknej Książki - Piaseczno Ludzie Książki 2016 na Rynku Miejskim

Fundacja ARKA im. Józefa Wilkonia oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zapraszają na Festiwal Pięknej Książki pt. „Piaseczno - Ludzie - Książki 2016”, który odbędzie się 17 września 2016 roku na rynku w Piasecznie. Na Festiwalu zaprezentują się wydawnictwa oferujące książki wyróżniające się estetyką. Społeczność piaseczyńska będzie miała możliwość zapoznania się z literaturą dla dzieci i dorosłych w wyjątkowych, pięknych wydaniach.

FESTIWAL PIĘKNEJ KSIĄŻKI - PIASECZNO LUDZIE KSIĄŻKI 2016 NA RYNKU MIEJSKIM

O godzinie 13.00 odbędzie się oficjalne otwarcie Festiwalu i prezentacja „Literackiej Mapy Piaseczna” - wydawnictwa, które powstało z materiałów zebranych przez wolontariuszy w ramach warsztatów literacko-graficznych zorganizowanych w miejscowej Bibliotece. Dokumentacja zgromadzona przez wolontariuszy stała się podstawą opracowania traktującego o postaciach z Piaseczna i okolic związanych z powstawaniem książek. Wydawnictwo będzie rozdawane mieszkańcom podczas imprezy.

Festiwalowi towarzyszy wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przez cały dzień będzie można poczytać lub wypożyczyć książki w Bibliotecznej Czytelni Plenerowej, spotkać się z lokalnymi autorami oraz ilustratorami, którzy będą podpisywać swoje książki, obejrzeć wystawę prac pokonkursowych „Zwierzę wg twórczości Józefa Wilkonia” oraz „Wystawę pięknych książek i ilustracji Marii Ekier, Grażki Lange i Józefa Wilkonia”. O godzinie 14.00 zespół „Teatr N.O.R.A.” zaśpiewa piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej oraz Józefa Wilkonia z bajki „Kici kici miau”. O 15.30 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami hiszpańskiego wydawnictwa Media Vaca, z którymi będzie można porozmawiać o międzynarodowej współpracy wydawniczej. Festiwal zakończy koncert Piotra Woźniaka o godzinie 17.00.

Dla dzieci zapewnimy moc atrakcji: „Koło Fortuny” - konkurs z nagrodami, kącik plastyczny, warsztaty „Malujemy Piaseczno”, zagadkowe „Drzewko Piaseczyńskie”, malowanie buziek. O godzinie 12.00 w namiocie Biblioteki odbędą się zabawy z duetem animacyjnym Małpie Figle. W Zakątku Kultury o godzinie 13.45 Nika Jaworowska-Duchlińska poprowadzi warsztaty plastyczno-edukacyjne, następnie o godzinie 15.00 odbędzie się przedstawienie grupy „Singin’ Birds” pt. „Piosenki z grającej szafy”.

Festiwal Pięknej Książki jest realizowany w ramach projektu „Literacka mapa Piaseczna” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Festiwal objęty jest patronatem honorowym: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Piaseczyńskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno oraz Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Partnerem Festiwalu jest Centrum Kultury w Piasecznie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie