Informacje2 czerwca 2018, 11:00,

Zaczytaj się w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


2 czerwca 2018 roku w godz.13.00-17.00 zapraszamy do Konstancina - Jeziorny na Dzień Dziecka z książką. W programie mnóstwo atrakcji dla małych i starszych czytelników, m.in. czytanie bajek przez zaproszonych gości, warsztaty komiksowe i detektywistyczne oraz ostry dyżur literacki, gry planszowe oraz wykład dla rodziców. Ponadto stoiska wydawnictw i prezentacja książek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na wybrane punkty programu obowiązują zapisy lub darmowe wejściówki. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. ZACZYTAJ SIĘ W KONSTANCINIE

Program Imprezy:
Bajeczny maraton
13:00 Altana przy Hugonówce. Do przeczytania swoich ukochanych bajek zaprosiliśmy specjalnych gości. Pozwól się zaskoczyć i dowiedz się kto jest ulubionym bohaterem literackim naszych gości.
Ostry dyżur literacki
o
d 13:00 do 17:00 - polana przed Hugonówką. W księgarni nie wiesz jaką wybrać książkę? Wszystkie książkowe prezenty to niewypały? A może nie lubisz czytać? Znamy lekarstwo na te dolegliwości. Przyjdź i skorzystaj z porady lekarzy od literatury, którzy dobiorą Ci idealną książkę. Nazwę i dawkowanie dostaniesz na recepcie, żeby nie zapomnieć. To nie żarty.
Warsztat detektywistyczny na podstawie książki Justyny Bednarek “Pięć sprytnych kun”
od 13:00 do 17:00, polana przed Hugonówką. Rozwikłanie tajemnicy spisku gastronomicznego wyższych sfer będzie głównym zadaniem uczestników warsztatu.
Warsztat dla młodych rysowników – Bajkowy komiks
od 13:00 do 17:00 - polana przed Hugonówką. Podczas warsztatu dzieci spróbują swoich sił w rysowaniu ulubionych postaci z bajek i wymyślaniu komiksowej historii. Prace będzie można oglądać przez 2 dni w Parku Zdrojowym.
Warsztat bez prądu – Giermek
od 13:00 do 17:00 - polana przed Hugonówką. Zapraszamy na emocjonujące rozgrywki dla małych i dużych. Gry słowne, planszowe, karciane i łamigłówki. Będziecie mieli okazje zapoznać się z grami różnego typu, tymi bardziej i mniej znanymi, sprawdzić się i wziąć udział w fantastycznych rozgrywkach.
Jestem ok, taki jaki jestem – jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości – wykład dla rodziców
godz. 14:30 - Hugonówka, sala widowiskowa. Zapisy mailowe na spotkanie pod adresem psiedlecka@konstancinskidomkultury.pl Zapraszamy rodziców, przyszłych rodziców, dziadków, opiekunów, a także wszystkie inne osoby chcące budować z dziećmi relacje oparte na szacunku, zaufaniu i autentyczności na seminarium inspirujące oparte na wartościach Jespera Juula. W trakcie seminarium porozmawiamy o tym, jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości i jak dorośli mogą ten proces wspierać.
Czego się dowiecie?
– Czym jest poczucie własnej wartości i dlaczego jest niezwykle ważne dla dobrostanu dziecka?
– Czym różni się poczucie własnej wartości od pewności siebie i wiary w siebie?
– Jak wspierać rozwój zdrowego poczucia własnej wartości u dzieci?
Spotkanie poprowadzi Julia Galia.
Afryka – śladami Stasia i Nel – slajdy podróżnicze
godz. 17:00 - Hugonówka, sala widowiskowa. Darmowe wejściówki do odbioru w dniu wydarzenia w kasie KDK Przez Czarny Ląd przejedziemy szlakiem, który ponad 100 lat temu przemierzyli bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Podczas podróży czeka nas wiele przygód – rejs statkiem po Nilu, przejazd wysłużonym pociągiem przez pustynię Nubijską, a także przeprawy ciężarówkami przez afrykańskie bezdroża. Wybierzemy się na safari, podczas którego spotkamy wiele dzikich zwierząt. Podziwiać będziemy również piękno afrykańskiego krajobrazu: zielone góry Siemen w Etiopii, piaszczyste plaże Zanzibaru oraz rozłożyste baobaby, które były schronieniem dla wędrujących po Afryce Stasia i Nel.
Strefa zaczytania
od 13:00 do 17:00, polana przed Hugonówką Miejsce literackiego relaksu – leżaki, dobre jedzenie i przede wszystkim najlepsze książki od naszych wystawców: Wydawnictow Literówka Księgarnia Tarabuk Księgarnia Papierowy Świat Giermek i inni.
Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 czerwca 2018, 08:00,

XIII Rally Piaseczno 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Auto Koło Centrum zaprasza na XIII Rally Piaseczno, które odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, Wójta Gminy Lesznowola oraz Starosty Piaseczyńskiego.

XIII RALLY PIASECZNO 2018

W ramach Rajdu KJS rozegrane zostaną:
2 czerwca 2018 r. Super Próba o Puchar Wójt Gminy Lesznowola
2 czerwca 2018 r. Puchar Starosty Piaseczyńskiego
3 czerwca 2018 r. SUPER PRÓBA o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO
oraz GRAND PRIX o PUCHAR PREZESA AK CENTRUM.

PROGRAM ROZPLANOWANY NA DWA DNI:
2 czerwca 2018 r. (sobota):

PIASECZNO godz. 9.00 start imprezy – Targowisko Miejskie, przy ul. Jana Pała II. Na 140 kilometrowej trasie w obrębie Piaseczna, Lesznowoli, Głoskowa i okolic rozegranych zostanie 9 prób sportowych, o max. dopuszczalnych długościach, łatwych w nawigacji, szybkich zarazem technicznych, rozgrywanych na zamkniętych placach o różnorodnej charakterystyce, poprzedzonych punktami kontroli czasu.
LESZNOWOLA, na parkingach i uliczkach, przed Urzędem Gminy w Lesznowoli, odbędzie się tradycyjnie Super Próba o Puchar Wójt Gminy Lesznowola. Przewidywana godzina: 11.00 – 15.00. Po raz pierwszy odbędzie się Próba o Puchar Starosty Piaseczyńskiego, z sumy najlepszych czasów uzyskanych na terenie powiatu piaseczyńskiego.
3 czerwca 2018 r. (niedziela):
PIASECZNO w godzinach 10.00 – 15.00 w centrum Piaseczna, na wyłączonym z ruchu parkingu miejskim przy ul. Józefa Sierakowskiego, rozegrana zostanie widowiskowa SUPER PRÓBA o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO, poprzedzona paradą (przejazd kolumny samochodów po wyznaczonych ulicach miasta) zaproszonych gości i uczestników w eskorcie policji, zakończona złożeniem wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca marsz Józefa Piłsudskiego.

XIII RALLY PIASECZNO 2018

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Program “SUPER PRÓBY” o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO w dniu: 3 czerwca br. /niedziela/:
08.30 – 09.30 Zbiórka Wystawców w miejscu prezentacji – Parking, przy ul. J. Sierakowskiego. Wjazd od ul. Zgoda Centralny punkt miasta. (.Naprzeciwko Urzędu Miasta i Gminy)
10.30 – 11.00 Parada – przejazd kolumny samochodów uczestników rajdu i zaproszonych Gości na czele z Burmistrzem Miasta po ulicach miasta w asyście policji. Złożenie wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą marsz. Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy Państwa do udziału. Wskazany jest udział samochodów wystawców, które po paradzie wrócą na miejsce swojej prezentacji.
13.00 – 14.15 “SUPER PRÓBA” DLA WŁODARZY MIASTA, STAROSTWA ,GMINY LESZNOWOLA – bardzo atrakcyjna rywalizacja, rozegrana zostanie po raz pierwszy w historii rajdu. W tym przedziale czasowym również możliwość zaprezentowania Firmy na trasie „SUPER PRÓBY”, w tym prezentacja samochodów wystawowych w symulowanej jeździe po trasie „SUPER PRÓBY”
14.00 – “BEZPIECZNE WAKACJE” – konkursy dla dzieci z wiedzy zasad prawa ruchu drogowego, prowadzone przez Funkcjonariuszy Policji z wydziału ruchu drogowego oraz Przedstawicieli Firmy TEDEX SA. Bardzo miłym akcentem będzie przygotowanie przez Państwa drobnych upominków, które zostaną wręczone najlepszym uczestnikom konkursu.
14.45 – Akcja Straży pożarnej – pokaz ratownictwa w symulowanym wypadku drogowym
15.30 – uroczyste zakończenie Imprezy z udziałem Władz Miasta i Gminy, w tym Burmistrza, Starosty, Wójt Lesznowoli, Państwa i zaproszonych Gości.

Na niedzielę organizatorzy zaplanowali również inne atrakcje m.in.:
– Ekspozycje firm wspierających i sponsorujących imprezę, w tym prezentacje i pokazowe przejazdy najnowszych modeli samochodów, wiodących firm motoryzacyjnych.
– Konkurs BEZPIECZNE WAKACJE – wspólnie z Policją zorganizowany zostanie dla Młodzieży konkurs z nagrodami ze znajomości, przepisów prawa ruchu drogowego.
– Pokaz ratownictwa drogowego przez straż pożarną w symulowanym wypadku drogowym.
– Odbędą się pokazowe przejazdy uczestników rajdu oraz pokazowe przejazdy Mistrzów Polski i utytułowanych zawodników, w tym w KLASIE LEGEND.
– Po raz pierwszy odbędzie się widowiskowa SUPER PRÓBA o PUCHAR PREZESA AK CENTRUM, dla zaproszonych włodarzy.

Zapowiada się piękna sportowa rywalizacja. Zapraszamy wszystkich miłośników sportu samochodowego, pragnących spędzić weekend w sympatycznej sportowej atmosferze, do udziału w ogólnodostępnej imprezie samochodowej.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie