Informacje18 sierpnia 2015, 10:00,

Zabookuj sobie wakacje - warsztaty z książką w Piasecznie

Przystanek Kultura zaprasza na sierpniowe Warsztaty Z Książką pn.: Zabookuj sobie wakacje. Warsztaty odbędą się 18, 19, 20 sierpnia 2015 roku w godz. 10.00-11.30 Miejsce: Przystanek Kultura przy Pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Szczegóły na poniższym plakacie:

Zabookuj sobie wakacje - warsztaty z książką w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11347
Informacje21 sierpnia 2015, 19:00,

Krystyna Stańko wystąpi w Piasecznie

W ramach akcji Rynek Muzyczny, zapraszamy w najbliższy piątek 21 sierpnia 2015 roku na koncert Krystyna Stańko z zespołem. Występ odbędzie się na scenie plenerowej na miejskim rynku o godz. 19.00. Wstęp wolny! Zapraszamy na koncert na Placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Krystyna Stańko wystąpi w Piasecznie

KRYSTYNA STAŃKO - kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka, pedagog. Wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współpracowała z krakowską formacją bluesową Dekiel, z którą odbyła trasę koncertową po Niemczech i wystąpiła m.in. na festiwalu Rawa Blues. Podczas studiów założyła własny zespół złożony z czterech kobiet o nazwie For Dee, którego była gitarzystką i wokalistką, a także autorką muzyki i tekstów. Pomysł założenia żeńskiej grupy okazał się na tyle trafiony, że zaowocował zdobyciem głównej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Udział w konkursie Debiuty – Opole zakończył się również zdobyciem I-go miejsca, a Krystyna Stańko otrzymała nagrodę im. Anny Jantar oraz specjalną nagrodę za najlepszy utwór konkursu (piosenka pt. ONI – poświęcona ludziom chorym na Aids – muz. sł. K. Stańko). Po 2 letniej przerwie Krystyna Stańko założyła z Olem Walickim i Maciejem Grzywaczem (0-58), grupę jazzową, której główną ideą było komponowanie i granie na koncertach własnej oryginalnej muzyki. Zajmuje się również tworzeniem i nagrywaniem piosenek autorskich, które mają charakterystyczne lekko jazzowe, a czasem bluesowe zabarwienie. Jest także wykładowcą wokalistyki jazzowej i rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Krystyna Stańko

Redakcja, 16 lipca 2019