Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Zabłyśnij na drodze - uczniowie w odblaskowych opaskach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Szkoła w Pamiątce chce zaopatrzyć wszystkich uczniów w odblaskowe opaski. W zimie zmrok zapada po godzinie 16. Rano, gdy spieszymy się do pracy lub szkoły, jest jeszcze ciemno. Idąc poboczem drogi, ubrani często w ciemne kurtki, nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że kierowcy samochodów nie widzą nas z dostatecznej odległości. Właśnie zimą zdarza się najwięcej wypadków z udziałem pieszych, często są to dzieci.

Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Pamiątce – położony przy ruchliwej trasie E7 – postanowił być mądrym przed szkodą. Po feriach na terenie szkoły zostanie zorganizowana akcja, podczas której każdy uczeń dostanie opaskę odblaskową oraz materiały promujące bezpieczne zachowanie na drodze. Przy okazji zostaną zaprezentowane materiały filmowe uświadamiające, jak mało widoczny jest nieoświetlony pieszy z perspektywy kierowcy. W szkole zostaną ogłoszone także konkursy - plastyczny i literacki - propagujące wśród dzieci akcję "Zabłyśnij na drodze".

Celem akcji jest również dotarcie za pośrednictwem dzieci do dorosłych i uświadomienie, że poruszając się poboczem drogi po zmroku bez należytego oświetlenia, uczestniczymy w grze losowej, w której stawką jest nasze życie. Dzięki sponsorowi uczniowie szkoły otrzymają opaski nieodpłatnie. Obecnie trwają starania, aby opaski - w rozsądnej cenie - były do nabycia w sklepach na terenie Tarczyna.

Szkoła poszukuje sponsorów gotowych wspomóc akcję "Zabłyśnij na drodze". Dzięki zebranej kwocie może uda się zaopatrzyć uczniów także w odblaski rowerowe, kaski, albo nawet kamizelki. Wszelkie propozycje w tej sprawie należy kierować do sekretariatu szkoły pod nr tel. (0-22) 72 77 149. Chętnie widziane są również nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursów plastycznego i literackiego - książki, zabawki i słodycze. - Uznamy, że akcja zakończyła się sukcesem, jeżeli po zmroku, jadąc samochodem, spotkamy przy trasie krakowskiej oświetlonych pieszych - mówią organizatorzy.

źródło: Nad Wisłą - Gazeta Podwarszawska
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz

Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Pragnienie miłości - koncert karnawałowy w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Kultury w Piasecznie zaprasza na koncert karnawałowy w wykonaniu Ewy Sikocińskiej i Tadeusza Rossa "Pragnienie miłości" 20 lutego o godz. 18:00. Wstęp 10 zł. W programie największe włoskie przeboje (Che Sara, Volare), piosenki neapolitańskie, przeboje musicalowe (Memory, Kabaret). Koncert poprowadzi - Andrzej Zbigniew Gacki.

Bilety w przedsprzedaży w kasie Ośrodka Kultury. Kasa czynna: poniedziałek, wtorek; czwartek w godz. 9:00 - 17:00; środa w godz. 11:00 - 19:00; piątek w godz. 9:00 - 16:00) i w dniu koncertu.

źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie