Informacje30 czerwca 2007, 00:00,

żabieniec - otworzyli odremontowaną świetlicę w żabieńcu

Po trzech miesiącach ciężkiej pracy remontowej 24 czerwca 2007 roku nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy w żabieńcu. Świetlica została odremontowana dzięki pracy społecznej mieszkańców, a także dzielnej Sołtys żabieńca: Honoraty Kalicińskiej, o której słyszeli chyba wszyscy mieszkańcy naszego regionu. Honorata Kalicińska to Sołtys żabieńca, która otrzymała niedawno tytuł Sołtys Roku 2006.

Według informacji jakie możemy przeczytać w artykule, który ukazał się w gazecie Kurier Południowy (nr 24, 29 czerwca - 5 lipca 2007), w nowo odremontowanej świetlicy w żabieńcu dzieci uczą się już języka angielskiego, w ramach kursu sfinansowanego z funduszy unijnych. Wkrótce także ruszy tam pracownia komputerowa, oraz będą odbywać się wkrótce zajęcia plastyczne i muzyczne dla dzieci. Mieszkańcom żabieńca życzymy, aby odremontowana świetlica służyła wam jak najdłużej, a Sołtys żabieńca Honoracie Kalicińskiej gratulujemy wytrwałości w swoich działaniach.

W związku z tym, że pierwszy raz w naszym serwisie opisujemy tą miejscowość, to poniżej zamieściliśmy kilka informacji o tej miejscowości. żabieniec to wieś w Polsce położona w powiecie piaseczyńskim, w gminie Piaseczno. Nazwa miejscowości wzięła się prawdopodobnie od dużej ilości żab związanych z podmokłymi terenami otaczającymi miejscowość. żabieniec jest miejscem wyjątkowym, otaczająca go przyroda i piękne widoki tworzą niepowtarzalną atmosferę magii. Mieszka w nim około 2000 mieszkańców. Sąsiaduje z Piasecznem, Zalesiem Górnym, Jesówką oraz Siedliskami. żabieniec położony jest na południe od Warszawy, granicząc z Piasecznem na rzece Jeziorce oraz Czarnej. Przez miejscowość przebiega droga krajowa nr 79. Od południa i południowego wschodu miejscowość sąsiaduje z chronionymi obszarami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Najbardziej rozsławionym miejscem wypoczynku w żabieńcu a zarazem pamięci narodowej jest uznana przez mieszkańców Warszawy tzw. Spalona Polana, Polana Małeckiego lub Zimny Dół. Wszystkie te nazwy funkcjonują równocześnie. Zobacz położenie żabieńca na mapie: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński żabieniec

Informacje30 czerwca 2007, 00:00,

Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu z opóźnieniem

W kwietniu na łamach naszego serwisu informowaliśmy Was, że od września zostanie uruchomiona szkoła w Józefosławiu. Jednak w najnowszej piątkowej gazecie Kurier Południowy (nr 24) pojawiła się informacja, że niestety tak się nie stanie i uczniowie przynajmniej przez pierwsze pół semestru będą dojeżdżać do odległych placówek oświatowych na terenie gminy Piaseczno. Z winy wykonawcy firmy PPU Lambert z Pułtuska: Zespół Szkół Publicznych przy ulicy Kameralnej w Józefosławiu zostanie oddany dopiero w lutym 2008 roku.

Przed wykonawcą jeszcze uzupełnienie okien i dachu, cała praca wykończeniowa w środku budynku szkoły, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku. Następnie po zakończeniu przez wykonawcę prac, budynek będzie musiał być odebrany a przy niedociągnięciach, termin oddania budynku Zespołu Szkół Publicznych przy ulicy Kameralnej w Józefosławiu jeszcze bardziej może się wydłużyć. Wykonawca za każdy dzień zwłoki według umowy zapłaci około 20 tysięcy złotych kary.

W maju gmina Piaseczno ogłosiła zapisy na swojej stronie www.piaseczno.eu, jednak mimo to wszystko wskazuje na to, że dzieci z Józefosławiu pójdą do nowej szkoły dopiero po feriach zimowych w 2008 roku.

Informacje powiązane tematycznie to: od września ma ruszyć szkoła Józefosław – Julianów (2007-04-09), oraz zapisy do nowego Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu (2007-05-24). Jeżeli wśród osób czytających ten serwis są rozczarowani mieszkańcy Józefosławia, których dzieci miały pójść do tej szkoły od września 2007, to zachęcamy do komentowania tej informacji, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego: szkoła w Józefosławiu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno