Informacje10 czerwca 2014, 20:14,

Zabezpiecz swój rower - komunikat KPP w Piasecznie

Rowery już od dawna wróciły do łask. Jak się okazuje, są nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale również środkiem lokomocji. Z uwagi na swoją wielkość i budowę, oraz brak zabezpieczeń rowery stają się łatwym łupem dla złodzieja. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży warto zastosować się do kilku porad.

Pamiętajmy, że złodziej najczęściej wykorzystuje: - pozostawienie roweru na balkonie bez dobrego zabezpieczenia, - pozostawienie roweru na klatce schodowej, - pozostawienie roweru przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym, - pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu czy mieszkania.

Utrudnimy złodziejom „pracę”, jeśli postawimy na profesjonalne zabezpieczenie. W sklepach dostępna jest szeroka gama różnych zabezpieczeń, można też wykorzystać łańcuchy i kłódki. Warto pamiętać, że dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu i kłopotu zabierze to złodziejowi - tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower.

Pamiętaj, że zostawiając swój rower nawet na chwilę np. przed sklepem należy go zabezpieczyć, mocując np. łańcuchem do ogrodzenia lub specjalnego stojaka. Ryzyko kradzieży roweru z klatki schodowej można zminimalizować nie tylko poprzez właściwe zabezpieczenie, ale również przez zwracanie uwagi na obce osoby próbujące wejść do bloku, które mogą być potencjalnymi sprawcami kradzieży. Utrudnieniem dla sprawców kradzieży rowerów może być zarówno sprawnie działający domofon, jak i „czujne” oko sąsiada.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje14 czerwca 2014, 11:30,

Vans Shop Riot - Skate Park w Piasecznie

Tegoroczny VANS SHOP RIOT, wydarzenia które na stałe wpisało się w kalendarz skejtowych imprez, odbędzie się już 14 czerwca 2014 roku na skate parku w Piasecznie. Będzie można zobaczyć widowiskowe pojedynki teamów najlepszych polskich skateshopów walczące o największą w historii tej imprezy pulę nagród, czyli 8 tysięcy złotych w gotówce! Dodatkowo, aby jeszcze bardziej podnieść poziom adrenaliny, rozegrane zostaną dwa best tricki od Skateparki.pl Na pewno nie zapomnimy o widowni, jak również o afterparty wspieranym przez Monster Energy - zapewniają organizatorzy.

VANS SHOP RIOT - SKATE PARK W PIASECZNIE

VANS SHOP RIOT HARMONOGRAM IMPREZY:
11:30 - 13:00 Rozgrzewki dla riderów zaproszonych sklepów
13:00 - 15:00 Przejazdy eliminacyjne, każdy teamów będzie miał okazję do zaprezentowania się dwukrotnie. Prócz wyładowanych trików liczy się oryginalność i styl!
15:00 BEST TRICK od SKATEPARKI.PL na wybranej przeszkodzie!
15:30 - 17:00 Finały: W przejazdach będą walczyły teamy zestawione ze sobą w oficjalnym losowaniu! Przechodzi tylko lepszy z teamów!
17:00 Dla nienasyconych BEST TRICK od SKATEPARKI.PL na zasadzie CASH FOR TRICKS!
18:00 Rozdanie nagród
Niesamowite afterparty od MONSTER ENERGY