Informacje7 czerwca 2012, 00:00,

Za nami pierwsze mecze MINI EURO Piaseczno

W minioną niedziele 3 czerwca 2012 roku na gosirowym Orliku nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju Mini Euro Piaseczno 2012, turnieju dla najmłodszych fanów piłki nożnej promującego piłkarskie Mistrzostwa Europy EURO 2012. Otwarcia turnieju dokonał w imieniu patrona honorowego imprezy Zdzisława Lisa Burmistrza MiG Piaseczno, Krzysztof Dudek Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej w Piasecznie w towarzystwie Katarzyny Obłąkowskiej–Kubiak Przewodniczącej Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu oraz Piotra Obłozy Przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska i £adu Przestrzennego Rady Miejskiej w Piasecznie.

ZA NAMI PIERWSZE MECZE MINI EURO PIASECZNO

GOSiR Piaseczno, organizator i pomysłodawca turnieju, zapewnił ciekawe atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami mogły brać udział w różnego rodzaju zabawach sportowych między innymi strzał na bramkę z pomiarem prędkości i siłą strzału. Natomiast na stoisku Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej dzieci malowano plakaty o tematyce sportowej.

Na turnieju największym zaskoczeniem okazała się najmłodsza grupa GOSIREK Piaseczno, która bardzo dzielnie walczyła o wyjście z grupy. Dziewczynki mają z kogo brać przykład ich starsze koleżanki – seniorki, podopieczne Krzysztofa Dudka w miniona sobotę wywalczył awans do Ekstraligii.

ZA NAMI PIERWSZE MECZE MINI EURO PIASECZNO

Na zmęczonych i spragnionych zawodników czekał poczęstunek w postaci grilla zorganizowany przez restaurację LaMusica żabieniec.

Każdy z zespołów grał pod nazwą państwa biorącego udział w Mistrzostwach Europy Euro 2012. Koszulki dla zawodników z logiem imprezy oraz nazwą państwa współfinansowane zostały przez partnera strategicznego firmę SPORTIKA, która także ufundowała trzy okolicznościowe piłki turniejowe.

Firma SPORTIKA, prowadziła także stoisko z gadżetami Mini Euro, na którym można było zakupić piłki, koszulki okolicznościowe z dowolnie wybranym napisem np. swoje imię.

ZA NAMI PIERWSZE MECZE MINI EURO PIASECZNO

Chcąc zachęcić do czynnego kibicowania Euro 2012 oraz integracji środowiska samorządowego w Gminie Piaseczno 16 czerwca o godz. 13.30 zostanie rozegrany turniej towarzyski wśród pracowników jednostek samorządowych w piłkę nożną. Sześć drużyn tj. Urząd MiG Piaseczno, Centrum Kultury Piaseczno, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, GOSiR oraz partnerzy Mini Euro SPORTIKA i DECATHLON, będą rywalizować o wspaniały puchar samorządowca Mini Euro Piaseczno 2012.

Terminy następnych rozgrywek:
16 – 17 czerwca mecze grupowe godz. 9 -13
16 czerwca Towarzyski Turniej pracowników Samorządów Gminy Piaseczno godz. 13:30 – 17:30
23 – 24 czerwca – mecze półfinałowe i finałowe uroczyste zakończenie turnieju godz. 9 – 12

ZA NAMI PIERWSZE MECZE MINI EURO PIASECZNO

Dla zwycięzców turnieju czeka okazały puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa medale oraz ciekawe nagrody rzeczowe.
Patronat medialny nad imprezą objęli : TVP Info, ITV Piaseczno, Kurier Południowy, Nad Wisłą, Serwis Mieszkańców powiatu Piaseczyńskiego oraz Radio Mazowsze.
Partnerzy imprezy: SPORTIKA - partner strategiczny, DECATHLON Piaseczno, Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna, Restauracja LaMusica.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - GOSiR Piaseczno

Informacje8 czerwca 2012, 00:00,

XII Jarmark Hubertowski w Zalesiu Górnym

Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego serdecznie zaprasza mieszkańców na XII Jarmark Hubertowski, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 czerwca 2012 roku na stadionie KS Hubertus w Zalesiu Górnym. Początek imprezy już o godz. 8:30, natomiast oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 12:00. W programie mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Zalesia Górnego i okolic.

XII JARMARK HUBERTOWSKI W ZALESIU GÓRNYM

Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 12.00. W programie m.in. VII Turniej Piłkarski Hubertus Cup, III Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa Zalesia Górnego, nauka piosenki o Zalesiu czyli Kuplety Prezesa, występ chóru Accentus, I Turniej Gier Logicznych i Strategicznych, prezentacja laureatów Sztukatorów, pokaz gimnastyczek z KS Hubertus i pokaz taneczny grupy z KS Grawitacja. O godz. 16.00 organizatorzy zapraszają na koncert The Warsaw Dixielanders, natomiast o 19.00 na scenie pojawi się Egon Alter (czyli projekt śląsko-mazowiecki). Nie zabraknie również bezpłatnego parku rozrywki dla dzieci, pokazu samochodów filmowych oraz kramów z różnymi produktami.

Jarmark Hubertowski może być świetną okazją na wsparcie działań dobroczynnych i pozbycie się niepotrzebnych rzeczy z naszego domu. W trakcie trwania Jarmarku będą zbierane:
- Niepotrzebne telefony komórkowe przez Fundację Alabaster. Wpływy ze zbiórki telefonów Fundacja przeznaczy na dofinansowanie konsultacji medycznych, czy psychologicznych dla osób z chorą skórą.
- Plastikowe nakrętki przez Gimnazjum. Pieniądze uzyskane z odsprzedaży nakrętek Gimnazjum przekaże organizacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno