Informacje6 maja 2018, 08:00,

Z wizytą u królowej polskich rzek - nie siedź w domu Chodź na rower


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


6 maja 2018 roku odbędzie się pierwsza wycieczka szóstej już edycji Chodź na rower. Na początek sezonu do pokonania będzie trasa około 40 km pn.: Z wizytą u królowej polskich rzek. Tradycyjnie widzimy się o godz. 10.00 na placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Z WIZYTĄ U KRÓLOWEJ POLSKICH RZEK - NIE SIEDŹ W DOMU CHODŹ NA ROWER

Podczas wycieczki rowerowej, planowana jest godzinna przerwa na odpoczynek oraz upieczenie kiełbaski. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą własnego prowiantu. Ważne jest, aby przed wycieczką odpowiednio przygotować rower tzn.: napompować koła, nasmarować łańcuch, ustawić siodełko na odpowiedniej wysokości, zakupić zapasową dętkę. Mile widziany jest również kask na głowę. Nie siedź w domu Chodź na rower.

Przewidywany czas powrotu do Piaseczna - około godziny 16.00. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Tempo jazdy rekreacyjne. Przed udziałem w wycieczce rowerowej, organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa: regulamin Chodź na rower (pdf), oraz znajdującym się na dole strony bloga organizatora: chodz-na-rower.blogspot.com. Widzimy się w najbliższą niedzielę - 6 maja na rynku w Piasecznie. Do zobaczenia!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 maja 2018, 12:10,

Bezpieczny majowy weekend 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od 27 kwietnia do dziś w ramach działań „Bezpieczny weekend” piaseczyńscy policjanci ruchu drogowego stwierdzili 32 kolizje. Ujawniono również kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci wyjaśniają także okoliczności w jaki sposób pod kołami uruchomionego przez siebie ciągnika rolniczego znalazł się 62- letni traktorzysta. Mundurowi ponownie apelują o rozsądek, aby majowe wolne dni były dla wszystkich bezpieczne.

BEZPIECZNY MAJOWY WEEKEND 2018

Mimo wielu prowadzonych akcji i policyjnych apeli, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. W czasie każdej służby funkcjonariusze zwracają uwagę na podejrzane zachowanie uczestników ruchu, świadczące o możliwym stanie nietrzeźwości. W ciągu ostatnich dni podczas działań „Bezpieczny majowy weekend” piaseczyńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 6 osób, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów w stanie nietrzeźwości.

W ramach rozpoczętych w piątek działań „Bezpieczny majowy weekend” policjanci piaseczyńskiej drogówki kontrolowali wielu użytkowników dróg na terenie całego powiatu. Łącznie skontrolowano 506 pojazdów, a badaniu na trzeźwość poddano aż 1213 kierowców. Niestety od 27 kwietnia odnotowano, aż 32 kolizje drogowe. W 5 przypadkach kierującym odebrano prawa jazdy za przekroczenie prędkości na drogach, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w małej miejscowości pod Prażmowem, tu 62 letni mężczyzna na terenie własnego gospodarstwa w trakcie uruchomienia ciągnika rolniczego wpadł pod jego koło. Mężczyzna został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają obecnie policjanci z wydziału- dochodzeniowo- śledczego z Piaseczna.

W ciągu najbliższego tygodnia użytkownicy naszych dróg mogą spodziewać się jeszcze wielu podobnych policyjnych kontroli. Apelujemy o ostrożność zarówno na drogach, jak i w każdym innym miejscu, gdzie użytkowane są pojazdy mechaniczne.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich podróżujących o zapobieganie zagrożeniom przez niedopuszczanie do ruchu nietrzeźwych kierujących i zgłaszanie policjantom takich podejrzeń.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie