Informacje8 stycznia 2019, 12:30,

Z jazzem przez świat - koncert dla dzieci w Mysiadle

8 stycznia 2019 r. o godz. 13.30 odbędzie się koncert dla dzieci pt. "Z jazzem przez świat" w wykonaniu Filharmonii Narodowej. Miejsce: filia Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje6 stycznia 2019, 11:30,

Orszak Trzech Króli w Piasecznie

6 stycznia 2019 roku w godz. 12:30 – 14:30 zapraszamy na Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w Piasecznie. Już po raz czwarty ulicami Piaseczna przejdzie Orszak Trzech Króli! Każda z poprzednich edycji gromadziła coraz większe rzesze mieszkańców naszego miasta i okolic, stając się dla wielu nieodłącznym elementem świętowania Uroczystości Objawienia Pańskiego. Naszym przewodnikiem będzie gwiazda, rozgrzeje nas wspólny śpiew kolęd, a atrakcje zapewnią odgrywane w przestrzeni publicznej sceny związane z narodzeniem Jezusa (tak zwane mansjony). Punktem kulminacyjnym Orszaku będzie pokłon Trzech Króli przy szopce z żywymi postaciami i zwierzętami na placu Jana Pawła II. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników pochodu na wspólne kolędowanie w domu parafialnym, które poprowadzi zespół Rodzinne Granie i jego goście. Miłym i rozgrzewającym akcentem będzie poczęstunek oraz kawa i herbata w orszakowej kawiarence. Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W tym roku Orszakowi towarzyszyć będą dwa konkursy. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody!
1. “Przebierz się na Orszak”. Wystarczy przyjść w przebraniu związanym z tematyką Orszaku i zgłosić się w wyznaczonym punkcie na rynku. Zgłoszenia od godz. 12.
2. “Konkurs na gwiazdę”. Należy wykonać własnoręcznie orszakową gwiazdę betlejemską. Prace będę przyjmowane w dniu Orszaku o godz. 11 w Auli Niebieskiej domu parafialnego.