Informacje13 stycznia 2009, 00:00,

Z Irlandii Dookoła Świata - spotkanie z Bogumiłem Rzucidło

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie z podróżnikiem - fotografikiem Bogumiłem Rzucidło, które odbędzie się w najbliższy piątek 16 stycznia 2009 roku o godz.10:00 w Filii Piaseczno Osiedle ul. Szkolna 9 i o godz.11:30 w Bibliotece Publicznej przy ul .Kościuszki 49 w Piasecznie. W prelekcji zatytułowanej Z IRLANDII DOOKO£A ŚWIATA, przekaże wrażenia ze swojej ostatniej podróży do wielu ciekawych miejsc świata: Galapagos, Ekwador, Peru, Nowa Zelandia, Wyspy Fidżi, Tajlandia i wielu innych. Atrakcją spotkania będą przeźrocza i pamiątki z podróży. Zapraszamy!

BOGUMI£ RZUCID£O to podróżnik i fotograf. W 1989 roku zrealizował pierwszą swoją podróż do Meksyku, mając przy sobie tylko 25 USD. W 1993 roku został członkiem Towarzystwa Eksploracyjnego w Warszawie. Do chwili obecnej zwiedził pół świata, ma za sobą odbytą podróż dookoła świata, trzykrotnie lądem okrążył kulę ziemską. Od 2003 roku prezentuje zdjęcia z podroży na wystawach fotograficznych. Jego pierwsza wystawa o Iranie była w Domu Kultury na warszawskim Rakowcu. Do chwili obecnej zaprezentował ponad sześćdziesiąt wystaw w województwie mazowieckim, m.in. z Nepalu i Indii w £azienkach Królewskich. Współpracuje z wieloma domami kultury, bibliotekami i klubami seniora. Od pięciu lat wygłasza prelekcje podróżnicze połączone z pokazywaniem slajdów dla szkół, bibliotek publicznych. Podczas inauguracji wernisażu spotyka się z ciekawymi ludźmi. Na zaproszenia odpowiadają ambasadorowie, sekretarze ambasad, aktorzy - Beata Tyszkiewicz, Joanna Szczepkowska. Interesuje się archeologią, etnografią, tradycjami, zwyczajami, muzyką, folklorem, ziołolecznictwem, starymi kulturami, zabytkami, kuchnią świata.

Kilka słów o sobie: Wszystko zaczęło się 18 lat temu, kiedy będąc młodym chłopakiem oglądałem filmy Elżbiety Dzikowskiej i Tony'ego Halika. Zainteresowała mnie kultura, zabytki i historia starożytnych cywilizacji Meksyku - Majów i Azteków. Te filmy były dla mnie inspirujące, więc pomyślałem, że i ja mogę spróbować podróżowania, zobaczyć te piękne miejsca. Na początku wstąpiłem do Towarzystwa Przyjaźni Polska - Ameryka £acińska. Dało mi to możliwość poznania mnóstwa interesujących osób, nie tylko Polaków, ale i Latynosów. Potem zapisałem się na kurs języka hiszpańskiego, co pozwoliło mi nawiązywać dalsze kontakty. Wiedzy o interesujących krajach dostarczyły mi nie tylko książki, ale także imprezy organizowane przez Towarzystwo, takie jak: spotkania z ambasadorami i konsulami poszczególnych krajów, festiwale muzyki andyjskiej. Bliskie kontakty z ludźmi w wielu zakątkach świata podczas moich podróży uświadomiły mi jedno: uprzedzenia i wynikające z nich obawy biorą się z niewiedzy. Poznajemy inne kraje, by móc zrozumieć, jaki jest nasz świat - to nasze marzenia, które realizujemy.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje14 stycznia 2009, 00:00,

Ferie Zimowe 2009 na terenie Gminy Tarczyn - informacja

Burmistrz Gminy Tarczyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają dzieci do uczestnictwa w różnych formach aktywnego spędzania czasu podczas tegorocznych ferii zimowych. Zapisy oraz informacje o programie zimowych ferii, można uzyskać pod numerem telefonu (022) 72-77-196 lub osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Opłaty za wyjazdy GOK Tarczyn przyjmuje do 16 stycznia 2009 roku.

Ferie Zimowe

Ferie zimowe na terenie gminy Tarczyn program zajęć:

19 stycznia: Rozgrywki w tenisa stołowego - godz. 11.00-15.00.
20 stycznia: Wyjazd do kina na film Madagaskar 2 - godz. 10.00 cena 7 zł.
21 stycznia: Wyjazd do kina IMAX (trójwymiarowe) na film Delfiny i wieloryby godz. 10.00, cena 8 zł.
22 stycznia: Wyjazd na lodowisko do Mszczonowa – godz. 9.00, wypożyczenie łyżew 5 zł.
23 stycznia: Harcerska gra terenowa - godz.13.00. W programie ognisko, pieczenie kiełbasek.
24 stycznia: Film dla dzieci Wyspa Dinozaura godz. 11.00, wstęp wolny, Teatrzyk dla dzieci Dwie Dorotki godz. 16.00, wstęp wolny.
26stycznia: Rozgrywki w tenisa stołowego - godz. 11.00-15.00.
27 stycznia: Wyjazd do Warszawy Hula-Kula (kręgle, bilard) godz. 10.30, cena 8 zł.
28 stycznia: Wyjazd do Cinema Parku - Cztery żywioły godz. 9.00, cena 12 zł.
29 stycznia: Wyjazd do Muzeum Techniki w Warszawie godz. 10.00, cena 3 zł.
30 stycznia: Wyjazd na basen do Raszyna godz. 10.15 (obowiązkowy kostium, czepek i klapki), cena 2 zł.
31 stycznia: Film animowany dla dzieci Horton słyszy Ktosia godz. 11.00, wstęp wolny.
01 luty: Bal Karnawałowy dla dzieci godz. 16.30, wstęp wolny.
Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży - piątki, godz. 17.00 - wstęp wolny.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Tarczyn