Informacje28 stycznia 2014, 00:00,

Z Cieciszewa na igrzyska olimpijskie w Soczi

Wielki sukces Artura Nogala, sportowca z Cieciszewa koło Konstancina-Jeziorny. 23-letni łyżwiarz, wychowanek Zespołu Szkół nr 4 w Słomczynie i tamtejszego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zryw", będzie reprezentował Polskę na olimpiadzie w Soczi.

Jak przyznają bliscy pana Artura, nikt nie spodziewałby się, że skromny chłopak z małej miejscowości w gminie Konstancin-Jeziorna osiągnie tak wielki sukces. Mieszkaniec Cieciszewa swoje pierwsze kroki stawiał w UKS "Zryw", gdzie pod okiem trenerów - Bożeny Goss i Tomasza Kuczy uczył się sportowej precyzji i zaciętości. W liceum zmienił klub, przeszedł do RKS Marymont Warszawa. Wielki potencjał nastolatka natychmiast został dostrzeżony przez trenera Andrzeja Święcickiego.

Z Cieciszewa na igrzyska olimpijskie w Soczi

Ciężka praca, wyrzeczenia, pot i łzy nie poszły na marne. W marcu 2010 r. Polska, po 37 latach, otrzymała nowego mistrza świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Sportowiec nie spoczął na laurach. Kolejne 4 lata były dla pana Artura czasem nie tylko wytężonych treningów, ale także nauki zakończonej obroną pracy licencjackiej na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Sukcesy sportowe, a także doskonałe wyniki osiągnięte podczas cyklu 4 zawodów pucharu świata - Calgary (Kanada), Salt Lake City (USA), Astana (Kazachstan), Berlin - zaowocowały kwalifikacją olimpijską. To, że pan Artur w pełni na nią zasłużył, potwierdził dodatkowo pod koniec grudnia w Zakopanem, gdzie zdobył mistrzostwo polski na dystansie 500 m.

Przeczytaj też: Bezpłatne konsultacje specjalistów. Skorzystaj z Białych Sobót

Z Cieciszewa na igrzyska olimpijskie w Soczi

Sportowcy oficjalne nominacje do reprezentacji odbiorą w najbliższy piątek (31 stycznia). Tego dnia złożą również ślubowanie. Będzie wśród nich pan Artur, któremu życzymy dużo szczęścia, powodzenia oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje29 stycznia 2014, 00:00,

Wybrane zostało logo Skate Parku w Piasecznie

17 stycznia jury wyłoniło zwycięską pracę po burzliwych i emocjonujących obradach. Na konkurs wpłynęło aż 587 prac z całej Polski. – Niebagatelne znaczenie miała promocja konkursu, prowadzona nie tylko poprzez gminne kanały informacyjne, ale również na portalach branżowych i w szkołach artystycznych – podkreśla Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji. Jednak największym magnesem z pewnością była wspaniała nagroda – nowoczesny laptop o wartości rynkowej blisko 10 tys. zł, ufundowany przez NTI Polska Nowoczesne Technologie Informatyczne, partnera firmy DELL. Prace przysyłali zarówno amatorzy, jak i profesjonalni graficy.

LOGO SKATE PARKU W PIASECZNIE

Wyboru najlepszego projektu dokonywało jury w składzie: Magdalena Woźniak – radna, przewodnicząca Komisji Promocji, Arkadiusz Strzyżewski – doradca burmistrza, , Rufin Piekut – raper, aktywista, prowadzący imprezy hip-hop oraz jam graffiti, Marek Frącz – dyrektor GOSiR Piaseczno, zarządca skate parku, Magdalena Markuszewska – pracownik Biura Promocji i Informacji, Michał Iwan – przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno, Bartłomiej Reszka – przedstawiciel środowiska BMX, Paweł Komorowski – przedstawiciel środowiska deskorolki, Kacper Szymański – przedstawiciel środowiska hulajnogi oraz Dariusz Słowik – przedstawiciel firmy DELL Polska, głównego sponsora konkursu. Do prac jury zaproszony był też reprezentant Centrum Kultury w Piasecznie, niestety nie mógł dotrzeć na spotkanie.

- Najbardziej cieszy mnie fakt, że urząd nie zamówił projektu tak po prostu, tylko na jego wybór mieli wpływ ludzie reprezentujący swoje miasto – mówi Rufin MC pomysłodawca i współorganizator konkursu.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

LOGO SKATE PARKU W PIASECZNIE

Komisja konkursowa miała naprawdę ciężki orzech do zgryzienia i jak można się domyślić, obrady były burzliwe i pełne emocji. Aby ułatwić jury dokonanie wyboru, organizatorzy zaprosili tego dnia ekspertkę Olgę Łaskę, która opowiedziała o trendach i cechach dobrego logo. Po kilku etapach selekcji jury ostatecznie wybrało projekt Adrianny Maliszewskiej, studentki IV roku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. – Linki do strony z ogłoszeniem o konkursie podesłał mi kolego, który korzysta ze skate parku – informuje Adrianna. – Pracowałam nad logo kilka dni, w tym czasie stworzyłam sześć propozycji, wybrałam dwie najlepsze i przesłałam na konkurs – relacjonuje zaskoczona zwyciężczyni.

Logo oddaje charakter miejsca, nie faworyzuje żadnej z dyscyplin i ma zgrabną kompozycję. - Moje logo nawiązuje do klasycznych projektów identyfikacji, bez niepotrzebnych kształtów i ozdobników. Za pomocą dwóch elementów stworzyłam małą historię. Kula, która "balansuje" na krawędzi niczym skater podczas wykonywania triku. Jednocześnie w tym statycznym obrazie zawarty jest ruch. Umysł podpowiada nam, że lada chwila kula stoczy się z rampy – opowiada o swoim projekcie Adrianna.

LOGO SKATE PARKU W PIASECZNIE

Dzięki konkursowi o naszym skate parku dowiedziała się cała Polska. – Wierzymy, że logo spodoba się mieszkańcom i wzmocni identyfikację tego popularnego wśród młodzieży miejsca – podsumowuje Arkadiusz Strzyżewski współpomysłodawca konkursu.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno