Informacje24 lipca 2008, 00:00,

XXXI Warszawski Rajd Pojazdów Zabytkowych w Piasecznie

Miłośników motoryzacji, czeka w przyszły weekend prawdziwa gratka. W piątek i sobotę 25-26 lipca 2008 roku, na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, będzie można zobaczyć kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów. XXXI Warszawski Rajd Pojazdów Zabytkowych organizowany przez Automobilklub Polski, w tym roku wystartuje właśnie z Piaseczna. Rajd będzie jednocześnie VIII Rundą Mistrzostw Polski, co oznacza, że możemy spodziewać się pojazdów także spoza Województwa Mazowieckiego.

XXXI Warszawski Rajd Pojazdów Zabytkowych - zabytkowe pojazdy w Piasecznie

W tym roku znaczna część trasy Warszawskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, będzie przebiegać przez tereny gminy Piaseczno. Z myślą o mieszkańcach Piaseczna, organizatorzy we współpracy z Urzędem Miasta, planują start i metę rajdu w samym centrum Piaseczna. Zabytkowe pojazdy, będzie można zobaczyć na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, w piątek 25 lipca 2008 roku, podczas startu do tzw. jazdy okrężnej w godzinach 10:30-11:30. Z centrum Piaseczna samochody pojadą przez £biska, Krupią Wólkę, Wągrodno na tor rallycross w Słomczynie.

XXX Rajd Warszawski Zabytków 2007 - część 1

Po południu, przez Budziszyn, Krężel, Potycz dotrą do Góry Kalwarii, gdzie na terenie dawnej jednostki wojskowej, około godziny 14:00 rozpoczną się dwie próby zwrotności polegające na jeździe na czas po wyznaczonej trasie. Stamtąd przez Baniochę i Konstancin-Jeziornę zawodnicy powrócą do bazy rajdu, która mieści się w jednym z hoteli w okolicach Konstancina. Szczegółów trasy nie możemy podać, gdyż jazda na orientację według Itinerera jest jednym z elementów rywalizacji. Na trasie będą ustawione punkty kontroli przejazdu, za których ominięcie zawodnicy otrzymają punkty karne.

XXXI Warszawski Rajd Pojazdów Zabytkowych - zabytkowe pojazdy w Piasecznie

Nazajutrz, w sobotę 26 lipca 2008 roku, uczestnicy Warszawskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, przejadą na warszawskie Bemowo, skąd po kolejnych próbach zwrotności dotrą około godziny 12:00 na Rynek Nowego Miasta. Stamtąd, po wystawie pojazdów, około godziny 17:00 pojawią się ponownie pod Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno, gdzie odbędzie się tzw. Konkurs Elegancji. Polega on na prezentacji pojazdów i ich załóg przed specjalnym Jury, którego zadaniem będzie wyłonienie najładniejszego pojazdu oraz załogi ubranej stosownie do epoki, w której pojazd został wyprodukowany. Tam również nastąpi zakończenie całej imprezy.

XXXI Warszawski Rajd Pojazdów Zabytkowych - zabytkowe pojazdy w Piasecznie

W tym roku, po raz pierwszy, na rajdzie będą wyodrębnione trzy kategorie wiekowe pojazdów: wyprodukowanych przed 1945 rokiem, wyprodukowanych w latach 1945-1965 oraz produkowanych od 1966 oku. Najlepszy wynik w rajdzie to najniższa suma punktów karnych, które można otrzymać podczas rajdu na próbach zwrotności kierowania pojazdem, jeździe według wskazań ww. itinerera, próbach jazdy na regularność, testach z przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji, a także zadaniach z ratownictwa medycznego.

XXX Rajd Warszawski Zabytków 2007 - część 2

Warszawski Rajd Pojazdów Zabytkowych zapowiada się ciekawie dla każdego potencjalnego widza, nie tylko miłośnika motoryzacji. W trakcie pokazu pojazdów pod Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno będzie okazja zajrzeć pod maskę samochodów, lub porozmawiać z właścicielem o tym jak odrestaurować podobny samochód, który być może stoi w garażu u dziadka. Serdecznie zapraszamy! Michał Szumski - Komandor Rajdu Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski www.ak-polski.org.pl Informację otrzymaliśmy od Małgorzaty Idaczek z Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje21 lipca 2008, 00:00,

Hymny o Świętych Polskich koncert zespołu Bornus Consort

Proboszcz parafii Św. Marii Magdaleny w Magdalence oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola z okazji odpustu parafialnego, zapraszają na koncert zespołu BORNUS CONSORT - jednego z najwybitniejszych w Polsce zespołów, zajmujących się średniowieczną polifonią wokalną. Bornus Consort zaprezentuje: HYMNY O ŚWIęTYCH POLSKICH (śpiewy gregoriańskie). Koncert zespołu Bornus Consort, odbędzie się we wtorek 22 lipca 2008 roku, o godzinie 18:30 w Kościele w Magdalence.

HYMNY O ŚWIęTYCH POLSKICH ŚPIEWY GREGORIAńSKIE

Bornus Consort to najbardziej znany polski zespół wokalny muzyki dawnej. Muzycy wykonują pieśni w duchu tradycji, nie starając się jej zmieniać. Stosują natomiast własne indywidualne środki prowadzenia poszczególnych głosów, w pełni świadomi integralności ukończonej formy. Przy niezwykłym kunszcie i wielkim doświadczeniu zebranych tu śpiewaków, muzyka zyskuje niezwykły charakter i zadziwia swym pięknem. Zespół Bornus Consort występuje w składzie: Marcin Bornus-Szczyciński, Robert Pożarski, Mirosław Borczyński i Robert Lawety. Są to ludzie wyspecjalizowani w tradycyjnym śpiewie liturgicznym, zwłaszcza chorale gregoriańskim. Zespół Bornus Consort czerpie inspiracje z najstarszych źródeł muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na wtorkowy koncert zespołu Bornus Consort w Magdalence.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola