Informacje30 stycznia 2017, 18:30,

XXVIII sesja Rady Powiatu

XXVIII sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego rozpocznie się w dniu 30 stycznia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 18:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5.

XXVIII SESJA RADY POWIATU

Program sesji zawiera następujące sprawy:
1) otwarcie obrad i stwierdzenie ich prawomocności,
2) przyjęcie porządku obrad,
3) rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Strategii Gospodarczej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Rady Powiatu Piaseczyńskiego na 2017 rok,
4) rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Piaseczyńskiego na 2017 rok,
5) rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Powiatu Piaseczyńskiego na 2017 rok,
6) rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Piaseczyńskiego na 2017 rok,
7) rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania Radnego do Komisji Rewizyjnej,
8) zamknięcie sesji.

Informacje18 lutego 2017, 18:00,

Artur Barciś Show w Piasecznie

18 lutego 2017 roku zobaczymy w kabaretowym wcieleniu znanego i lubianego aktora Artura Barcisia. Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością, opowiadając anegdoty o swojej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego, zabawnie przedstawia problemy z tremą, dykcją, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie. Artur Barciś Show to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem.

ARTUR BARCIŚ SHOW W PIASECZNIE

Bilety na kabaret dostępne będą od 7 lutego w kasie biletowej Domu Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49 w przedsprzedaży w cenie 30 zł, w dniu imprezy 40 zł.

Artur Barciś Show solowy występ popularnego aktora. Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami. „Artur Barciś Show”, to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Artur Barciś aktor warszawskiego Teatru Ateneum. Do jego ważniejszych ról teatralnych należą: Czarne Tango w Przeklętym Tangu w reż. L. Szurmieja (wyróżnienie na Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych) Lejzorek w Burzliwym życiu Lejzorka w reż. M. Wojtyszki i W. Śmigasiewicza, Amos Hart w Chicago w reż. K. Jasińskiego, Hitler w Mein Kampf w reż. R. Glińskiego. Sam wyreżyserował m.in.: Trzy razy Piaf, Koftę, Taka noc nie powtórzy się więcej. W Teatrze Telewizji wystąpił m.in. w Amadeuszu w reż. M. Wojtyszki, Cezarze i Pompejuszu w reż. J. Antczaka, Domu otwartym w reż. M. Kwiecińskiego, Skrzywdzonych i poniżonych w reż. I. Cywińskiej. Na dużym ekranie zadebiutował w Do krwi ostatniej J. Hoffmana. W 1981 r. pojawił się w kolejnym filmie reżysera, tym razem w roli Wasylki w Znachorze. Rok później zagrał główną rolę w Odlocie w reż. J. Dymka. W 1984 roku po raz pierwszy zagrał u K. Kieślowskiego w Bez końca. Wystąpił potem w znaczących epizodach we niemal wszystkich częściach Dekalogu Kieślowskiego. Do jego ważniejszych ról należy także kreacja w Życiu za życie w reż. K. Zanussiego oraz Braciszek w reż. A. Barańskiego. W 2003 r. otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę tytułową w filmie Kontroler P. Vogta na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Down Under w Australii, a rok później za tę samą rolę – nagrodę dziennikarzy na przeglądzie filmów kina niezależnego OFFensiva we Wrocławiu. Publiczności jest także znany ze swojej roli Tadeusza Norka w serialu telewizyjnym Miodowe lata oraz Czerepacha w serialu Ranczo. W Teatrze Polonia występuje wGrubych rybachM. Bałuckiego w reż. K. Jandy, a w Och-Teatrze w spektaklu Mayday i Mayday2 R. Cooneya w reż. K. Jandy, oraz jako Papkin Zemście A. Fredry w reż. W. Śmigasiewicza.