Informacje15 stycznia 2017, 08:00,

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WOŚP

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
- Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
- Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
- Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986). Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
- centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
- głównych ciągach komunikacyjnych;
- miejscach dobrze oświetlonych;
- miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
- miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub straży miejskich/gminnych (numer telefonu alarmowego 986). Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów/strażników o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się ich, oni są Waszymi sprzymierzeńcami.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 stycznia 2017, 22:23,

Śmiertelne ofiary pożaru - apelujemy o ostrożność przy korzystaniu z urządzeń grzewczych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dzisiejszej nocy w Piasecznie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Zginęły w nim 2 osoby, a kolejne 3 trafiły do szpitali. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich mieszkańców o czujność i rozwagę przy korzystaniu z piecy i innych urządzeń grzewczych! Szczególnie teraz w okresie zimowym. Pamiętajmy, Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych zależy od Ciebie samego!

ŚMIERTELNE OFIARY POŻARU - APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ PRZY KORZYSTANIU Z URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH

Dzisiejszej nocy w pożarze do którego doszło na obrzeżach Piaseczna, śmierć poniosły dwie osoby. To kobieta i mężczyzna, których tożsamość jest obecnie ustalana. Tylko dzięki błyskawicznej akcji ratowniczej przeprowadzonej przez 3 zastępy Straży Pożarnej z płonącego budynku uratowano kolejne trzy osoby, które znajdowały się w budynku objętym ogniem, trafiły one do szpitala. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili już wstępne czynności. Niezbędne będzie powołanie w tej sprawie biegłego w zakresie pożarnictwa.

Jak wynika z danych Państwowej Straży Pożarnej co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. Co roku w Polsce odnotowuje się prawie 30 tys. pożarów mieszkań, W roku 2015 aż 7414 osób trafiło do szpitala, 512 osób poniosło śmierć w pożarach, 50 osób zginęło od zatrucia tlenkiem węgla.

W 70% przyczyną śmierci jest zetknięcia z dymami i toksycznymi produktami spalania, takimi jak tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór. Pomimo tego, że bezpośrednią przyczyną śmierci są najczęściej silnie trujące produkty spalania i rozkładu termicznego, ciągle bardzo mało popularne jest wyposażanie domów w czujki dy­mu.

Policjanci przypominają, że pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. A przecie można się przed nim ustrzec. To zależy bardzo często od nas samych.

Niestety, to człowiek jest najsłabszym ogniwem i najczęstszym sprawcom pożarów. Pamiętaj! Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych zależy od Ciebie samego. Bardzo często sprawcy pożarów stają się jego ofiarami.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie