Informacje4 sierpnia 2016, 08:30,

XXII sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego

Działając na podstawie art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 814) zwołuję na wniosek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego z dnia 1 sierpnia 2016 r. XXII sesję Rady Powiatu Piaseczyńskiego.

Rozpoczęcie sesji nastąpi w dniu 4 sierpnia 2016 r. (czwartek) o godz. 8:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie ul. Chyliczkowska 14.

XXII sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego

Porządek sesji zawiera następujące sprawy:
- otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad,
- rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian w uchwale w sprawie wieloletniej prognozy finansowej powiatu piaseczyńskiego,
- rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2016 rok,
- rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nr XIII/3/15 Rady Powiatu Piaseczyńskiego z dnia 29 października 2015 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Tarczyn na przebudowę dróg na terenie gminy,
- zamknięcie obrad.

Informacje31 lipca 2016, 16:00,

WYŚPIEWAĆ WOLNOŚĆ koncert z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

31 lipca 2016 roku o godz. 16.00 odbędzie się koncert z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pn.: WYŚPIEWAĆ WOLNOŚĆ. Miejsce: Amfiteatr, Park Zdrojowy. Wstęp wolny. Wystąpią: Katarzyna Warno - śpiew; Tomasz Raff - śpiew; Marta Maślanka - cymbały, instrumenty perkusyjne; Małgorzata Szarlik-Woźniak - skrzypce; Damian Marat - trąbka; Robert Lipka - akordeon; Michał Woźniak - kontrabas.

WYŚPIEWAĆ WOLNOŚĆ koncert z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Ze sceny amfiteatru usłyszymy piosenki, które śpiewane były podczas 63 dni ciężkich powstańczych walk. Melodie i teksty powstawały zarówno przed jak i w trakcie powstania. Jedne są bardziej znane, inne mniej. Prawdziwą swoją moc i piękno ukazują zwłaszcza wtedy, kiedy śpiewane są w dużej grupie. To wyjątkowa okazja, żeby śpiewając wspólnie z artystami, przenieść się do rozpalonej letnim słońcem i bohaterską walką Warszawy roku 1944. Podczas koncertu zabrzmią nie tylko utwory, które stały się swoistymi hymnami – „Marsz Mokotowa”, Warszawskie Dzieci”, ale także te, które świadczą o poczuciu humoru i ogromnym pragnieniu życia młodych Warszawiaków.