Informacje7 marca 2015, 19:00,

XX Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


7 marca 2015 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert w ramach XX PIASECZYŃSKIEGO ZLOTU PIOSENKI RÓŻNEJ, podczas którego wystąpi Łukasz Majewski i MAREK DYJAK. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 30 PLN do nabycia w kasach Centrum Kultury w Piasecznie. Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej to jedna z najstarszych imprez organizowanych przez Centrum Kultury w Piasecznie.

XX Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej

MAREK DYJAK „Urodził się 18 kwietnia 1975 roku. Skończył zawodówkę i zdobył papiery hydraulika. Wystarczyło kilka rzeczy, by życie było pełne i szczęśliwe - robotnicze życie, żona robotnicza, robotnicza klitka w bloku. Zwykłe, proste życie, bez dłubania w niuansach duszy i serca. Chciał więcej. Sam siebie nazywa barowym grajkiem. "Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym" - tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji. Dyjak to Dyjak - mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł. W 2008 roku na Wielkanoc przymocował do drzewa linkę holowniczą. Pogotowie stwierdziło zgon. Obudził się po kilku dniach w śpiączce, nic nie pamiętał. Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od trzech lat nie pije i walczy z nałogiem to wciąż pozostaje sobą - i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem - wbić się na potocznie zwany "artystyczny świecznik". Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę - Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których - jak mówią sami fani - jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem - ocenia Jan Wołek. Ma za sobą wiele koncertów w całym kraju. Na co dzień występuje z trębaczem Jerzym Małkiem, pianistą Markiem Tarnowskim, kontrabasistą Michałem Jarosem oraz perkusistą Arkiem Skolikiem, ale nie są mu obce koncerty wyłącznie z gitarą. Dyjak jest jak prawdziwy buntownik, co to rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty - zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje.”

MAJEWSKI ŁUKASZ "Mężczyzna z zakolami" W skład programu wchodzi szesnaście piosenek, dzięki którym uważny słuchacz może m.in. zrozumieć, co czuje mężczyzna, który zostaje ojcem, znaleźć przepis na oduczenie żon czytania wierszy czy też pochylić się nad zwolnieniami grupowymi w anturażu rzeźni. Piosenki docenione były przez publiczność oraz jury wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej oraz autorskiej (min. Nagroda Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix OFPA w Rybniku, pierwsza nagroda i dyplom Ministra Kultury na Festiwalu imienia Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, czy trzykrotnie Złota Piątka laureatów na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie).

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1200&start=15
Informacje8 marca 2015, 19:00,

Dzień Kobiet - muzyczna podróż po świecie opery, operetki i musicalu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Burmistrz Tarczyna i Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają na koncert pt.: Muzyczna podróż po świecie opery, operetki i musicalu, który odbędzie się 8 marca 2015 roku o godz. 19.00 z okazji Dnia Kobiet. Miejsce: sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17. Wstęp wolny.

Dzień Kobiet - muzyczna podróż po świecie opery, operetki i musicalu

W programie: przeboje operowe, operetkowe i musicalowe. Wystąpią: Monika Cichocka - sopran, Michał Jerzy Tyczyński - pianista, kameralista, pedagog, Jacek Batarowski - bas, baryton, Róża Borzdyńska - sopran.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=10959

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie