Informacje10 czerwca 2018, 09:00,

XVIII Jarmark Hubertowski 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 czerwca 2018 roku w godzinach 11:00 - 20:00 odbędzie się święto Zalesia Górnego, czyli XVIII Jarmark Hubertowski. Miejsce: boisko przy Białej Brzozy i Pionierów, Zalesie Górne. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, z którymi można zapoznać się na plakacie. Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/232093744021157

XVIII JARMARK HUBERTOWSKI 2018

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 czerwca 2018, 17:00,

Święto Góry Kalwarii 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W dniach 8-10 czerwca 2018 roku odbędzie się Święto Góry Kalwarii. Trzy dni świętować będziemy dni miasta. Wśród tegorocznych atrakcji znajdą się m.in. Góra Kalwaria Freestyle Battle (piątek), koncerty Juli i Urszuli oraz teatr ognia Synergy Art i dyskoteka pod chmurką (sobota). A w finale zabrzmią znane przeboje z repertuaru Seweryna Krajewskiego (niedziela). 

ŚWIĘTO GÓRY KALWARII 2018

Góra Kalwaria Freestyle Battle 3 W ramach trzeciej edycji Góra Kalwaria Freestyle Battle do walki na wolne rymy stanie czterech utytułowanych nawijaczy (Kaz, Pejter, Yowee, Will Spliff), a ich słowne starcia rozgrzeją do czerwoności mikrofony i publiczność. Nad całością czuwać będzie piąty mistrz mikrofonu (Murzyn), który prowadząc bitwę zagrzewać będzie publiczność do spontanicznych reakcji. Pojedynki nie będą oceniane przez jury ale po zakończeniu każdego starcia swoją opinię poprzez odpowiednio głośny hałas wyrażać będzie publiczność.

Urszula jedna z najpopularniejszych wokalistek w historii polskiej sceny muzycznej. To z jej repertuaru pochodzą przeboje takie jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Na sen”, „Rysa na szkle”, „Malinowy król” czy „Konik na biegunach”. Na polskiej scenie muzycznej z powodzeniem funkcjonuje od ponad trzydziestu lat, a jej płyty niezmiennie pokrywają się złotem i platyną. „Biała Droga” ukazała się w 1996 roku i z pewnością jest jednym z najważniejszych albumów w dorobku Urszuli. Single „Na sen” i „Niebo dla Ciebie” dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów radiowej Trójki. Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji.

Jula, czyli Julita Fabiszewska (Ratowska) pochodzi z Łomży. Jej kariera rozpoczęła się od amatorskiego nagrania, które opublikowała w Internecie. Pierwszy utwór, „Sprzeczność serc” ukazał się w sieci w 2007 roku. W 2012 wydała debiutancki singel „Za każdym razem”, który dotarł na szczyt listy najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. W maju 2012 Jula wykonała utwór w konkursie Trendy na festiwalu TOPtrendy 2012 i została laureatką nagród: publiczności, internautów oraz słuchaczy radia RMF Maxxx. Tym samym 20-latka uznana została, za jedną z największych wygranych festiwalu. Od tej pory jej kariera rozwija się w szybkim tempie.

Ambitus - koncert najpiękniejszych piosenek Seweryna Krajewskiego od czasów największej świetności Czerwonych Gitar, poprzez twórczość solową kompozytora, w tym utwory znane z filmów oraz napisane przez niego dla innych artystów. Znakomite teksty i muzyka od lat budzą sentyment słuchaczy. Wykonanie: Radosław Świderski (gitara akustyczna) - znany bard, leader grupy Radek Blues Band, kompozytor, producent muzyczny, gitarzysta i wokalista o charyzmatycznej, ciepłej barwie głosu. Krzysztof Chromiński (instrumenty klawiszowe) - pianista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Katowicach, laureat Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ŚWIĘTO GÓRY KALWARII 2018

"Ciuchcie Warszawskie” wernisaż wystawy 8 czerwca 2018, godz. 18.00 Pracownia Plastyczna, Pijarska 40 Wystawa "Ciuchcie Warszawskie" jest poświęcona warszawskim kolejom dojazdowym, zwanym pieszczotliwie przez warszawiaków „ciuchciami”. Historia kolei dojazdowych sięga XIX w. Już wtedy były ważnym ogniwem łączącym ludność okolicznych miejscowości z Warszawą. Na podstawie powstałych linii planowano i tworzono całe założenia urbanistyczne i architektoniczne. W XX wieku, mimo ciężaru wojen i kolejnych okupacji, koleje dojazdowe były tym, co integrowało i spajało mentalność mieszkańców okolicznych miejscowości. Były swego rodzaju symbolem normalności w trudnych czasach. Na wystawie została przybliżona historia siedmiu kolejek: Kolei Wilanowskiej – nieistniejącej wąskotorowej kolei dojazdowej, która kursowała dawniej z Warszawy do Wilanowa, Powsina i Konstancina, stając się z czasem częścią kolejki grójeckiej. Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej (dawniej Grójecka Kolej Dojazdowa) – dawniej kolei dojazdowej, współcześnie kursującej jako linia turystyczna na trasie Piaseczno - Tarczyn. Kolei Młocińskiej – istniejącej w latach 1929–1943 normalnotorowej, prywatnej kolei, łączącej Warszawę z Młocinami, Łomiankami i składnicą amunicji w Palmirach w Puszczy Kampinoskiej. Kolei Mareckiej – istniejącej od 1897 do 1974 roku kolei wąskotorowej umożliwiającej w ostatnim okresie kursowania dotarcie z Radzymina i Marek na Pragę. Kolei Jabłonowskiej (zwanej także koleją karczewską) – kursującej dawniej z Jabłonny przez Warszawę do Karczewa i Starej Miłosny. Kolei Poligonowej – wojskowej linii wąskotorowej kursującej z Rembertowa, obsługującej także transport cywilny. Osobno potraktowana została Warszawska Kolej Dojazdowa, która jako oddzielny byt odgrywała i nadal odgrywa rolę nie tylko transportową, ale wręcz kulturotwórczą.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie