Informacje6 stycznia 2009, 00:00,

XVII finał WOŚP na terenie POWIATU PIASECZYńSKIEGO

11 stycznia 2009 roku odbędzie się XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Temat tegorocznej akcji WOŚP jest profilaktyka w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób nowotworowych u dzieci. Temat brzmi: WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI. Każdego roku w naszym kraju rozpoznaje się około 1200-1300 nowotworów u osób do 18 roku życia. Wśród miliona osób w wieku rozwojowym notuje się rocznie 110-130 nowych zachorowań. Nowotwory w wieku dziecięcym i młodzieńczym, pomimo stosunkowo rzadkiego występowania i systematycznej poprawy wyników terapii (obecnie 70-80% wyleczeń), powodują łącznie nadal śmierć większej liczby dzieci, niż każda inna choroba. XVII Finał będzie okazją do zwrócenia uwagi opinii publicznej na fakt istnienia zagrożeń wynikających z opóźnień w postępowaniu diagnostycznym w przypadku chorób onkologicznych. Zdecydowana poprawa aktywności lekarzy i świadomości rodziców w tym zakresie, wraz z pokaźnym rozbudowaniem zaplecza diagnostycznego, powinna przynieść znaczącą poprawę wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci, co w sposób niepodważalny wpłynie na zmniejszenie ryzyka niepowodzenia w leczeniu (źródło: www.wosp.org.pl). Poniżej zamieszczamy informacje na temat imprez zorganizowanych na terenie powiatu piaseczyńskiego.

XVII FINA£ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWI¡TECZNEJ POMOCY

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyPiaseczno:

Organizatorami tegorocznego Finału WOŚP w Piasecznie są: Ośrodek Kultury w Piasecznie, Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, ZHP Hufiec Piaseczno, 299 Szczep Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych. Współorganizatorami zaś: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piasecznie, Liceum Ogólnokształcące w Piasecznie, GOSiR Piaseczno, Pensjonat U Joanny.
10 styczeń 2009 r. godz. 19:00 sala gimnastyczna Liceum Ogólnokształcącego ul. Chyliczkowska w Piasecznie: widowisko KARCMA POD MA£YM - teatry: £ups, Pataj, Hahahihihehe, Bez 5 klepki, W skarpetkach, Zgraja z Wiolinowej. Scenariusz i reżyseria: Magdalena Kajrowicz i Ewa Kłujszo.
11 styczeń 2009 r. godz. 13:00 sala gimnastyczna Gimnazjum Nr 2 – Al. Kalin 30 w Piasecznie: bal dla dzieci i pokaz tańca sportowego w wykonaniu K.S. Grawitacja.
godz. 16:00 i 17:00 sala Szkoły Podstawowej Nr 2: teatr Gagatki Beatki Ojcowie i Matki przedstawi bajkę: Stoliczku nakryj się.
godz. 18:30 sala gimnastyczna Gimnazjum Nr 2 – Al. Kalin 30: KONCERT ANI D¡BROWSKIEJ Z ZESPO£EM.
godz. 20:00 Światełko Do Nieba - parking przy Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Zwiastun WOŚP w Górze Kalwarii (gorakalwaria.net)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Góra Kalwaria:

Cztery koncerty, osiem zespołów, projekcja siedmiu zakapiorskich filmów, jam session to tylko niektóre elementy trzydniowego grania podczas XVII Finału WOŚP w Górze Kalwarii. Wstęp na wszystkie imprezy wolny!
9 styczeń 2009 r. godz. 20:00 w kinie Uciecha odbędzie się koncert zespołu Pampeluna (www.myspace.com/pampeluna). Zaraz po koncercie, organizatorzy zapraszają do pubu Szczelina, gdzie o godz. 21:00 odbędzie się koncert grupy Manaus.
10 styczeń 2009 r. godz. 18:00 w kinie Uciecha odbędzie się pokaz filmów z cyklu Zakapiorskie Bieszczady (Niepokorny Lach, Z głową w chmurach Udomowiony przez konie, £azior zwany Jurandem, Blues na tratwie, Zakapiorskie Bieszczady Mocny gość). Zaraz po projekcji , organizatorzy zapraszają do pubu Szczelina, gdzie o godz. 20:00 odbędzie się koncert zespołu Eho (www.eho.waw.pl), a po koncercie Jam session do rana.
11 styczeń 2009 r. godz. 17:00 w kinie Uciecha odbędzie się koncert Finałowy. Zagrają: In Vain, DP Projekt, Manicure, Efekt Uboczny, Shrot.

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyKonstancin Jeziorna:

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Urząd Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają 11 stycznia 2009 roku mieszkańców do wzięcia udziału w akcji w Konstancinie-Jeziornie. Przez cały dzień będzie odbywać się zbiórka pieniężna na tegoroczny cel WOŚP. Miejsca imprez towarzyszących: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji (turniej tenisa stołowego, Siedziba Sztabu WOŚP), Filia Konstancińskiego Domu Kultury: program dla dzieci od godz. 15:00. Konstanciński Dom Kultury: program młodzieżowy od godz. 18:30, £ąki między Grapą a Mirkowem: Światełko do Nieba - pokaz sztucznych ogni przy ognistej muzyce, godz.18:00. Zapraszamy na finał WOŚP na terenie gminy Konstancin.
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. żeromskiego 12/14
Siedziba Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
10:00 Halowy Turniej Piłki Nożnej
Filia Konstancińskiego Domu Kultury ul. Sobieskiego 6
15:00 Przedstawienie dla dzieci pt. Mama św. Mikołaja, Teatr Wariacja
16:00-17:30 Warsztaty artystyczne dla dzieci 6-12 lat
Konstanciński Dom Kultury ul. Jaworskiego 18
18:30 Koncert zespołu AWERS
19:30 PAULINA LENDA, koncert
20:30 Dj 30 TON
21:30 Pokaz Tańca z ogniem przygotowany przez grupę Igna Cordium
ŚWIATE£KO DO NIEBA GODZ. 18.00 /łąki między Grapą a Mirkowem/. Pokaz sztucznych ogni zorganizowany przez firmę IVENT GROUPE ognista muzyka.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński

Informacje7 stycznia 2009, 00:00,

Bajki i Piosenki po Angielsku w Przedszkolu Kidi Ustanów

Przedszkole Językowe Kidi serdecznie zaprasza dzieci na Świąteczne Bajki Angielskiego Królika. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 10 stycznia 2009 roku o godzinie 11:30 w Przedszkolu Kidi przy ul. Głównej 10 w Ustanowie. Dzieci będą miały okazję poznać bajki i piosenki po angielsku. Serdecznie zapraszamy do Kidi w Ustanowie. Więcej informacji na temat przedszkola, możecie przeczytać w informacji: Przedszkole Kidi.

Bajki i Piosenki po Angielsku w Przedszkolu Kidi Ustanów
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Prażmów