Informacje12 czerwca 2016, 12:00,

XVI Jarmark Hubertowski przy ul. Pionierów w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


12 czerwca 2016 roku o godz. 12.00 odbędzie się XVI Jarmark Hubertowski. Miejsce: Boisko w Zalesiu Górnym, przy ul. Pionierów. W programie m.in.: wernisaż prac plastycznych uczestników zajęć z Klubu Kultury, Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Zalesia Górnego, występy zespołów muzycznych, zawody sportowe, prezentacja Zespołu Szkół Publicznych w Zalesiu, Szkoły Muzycznej Maestro, prezentacja grupy parafialnej, stoiska organizacji społecznych. Zapraszamy na XVI Jarmark Hubertowski w Zalesiu Górnym.

XVI JARMARK HUBERTOWSKI W ZALESIU GÓRNYM

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego oraz Komitet Zaleski (KOZA), obejmujący KS Hubertus, Radę Sołecką, Klub Kultury, Parafię pw. św. Huberta, harcerzy i zuchów ze szczepu Watra, Klub Seniora, Stowarzyszenie Razem Lepiej, Stowarzyszenie Rodziców TU, szkoły - podstawową, gimnazjum i muzyczną, przedszkola i wolontariuszy, z przyjemnością zaprasza do udziału w kolejnej już edycji Jarmarku Hubertowskiego w niedzielę 12 czerwca 2016. Początek imprezy zaplanowano o godz. 11:30. Na zakończenie zaś zagra Old Jazz Combo z Lechem Szprotem na czele (godz. 16.50). Pełen atrakcji program dla młodzieży w każdym wieku prezentujący osiągnięcia miejscowych twórców zaprezentowany jest na plakacie obok. Kontakt: jarmark@zalesie-gorne.pl, tel. (22) 3762194.

XVI JARMARK HUBERTOWSKI W ZALESIU GÓRNYM

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 czerwca 2016, 20:00,

Grupa perkusyjna Ritmodelia - Muzyczny Piątek w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

10 czerwca 2016 roku o godz. 20.00 zapraszamy na Muzyczny Piątek w Górze Kalwarii, podczas którego wystąpi grupa perkusyjna Ritmodelia. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny. W cyklu Muzyczny piątek grupa wystąpi w składzie: Nikodem Bąkowski, Diana Dąbkowska, Manuel Alban Juarez, Ania Patynek, Kuba Pogorzelski, Mikołaj „Miki“ Wielecki i Amar Ziembiński.

GRUPA PERKUSYJNA RITMODELIA - MUZYCZNY PIĄTEK W GÓRZE KALWARII

Ritmodelia powstała w 2003 z inicjatywy mieszkających w Warszawie perkusistów specjalizujących się w różnych stylach muzyki klasycznej i improwizowanej, jazzowej, etnicznej i rozrywkowej. Ritmodelia to nie tylko grupa perkusyjna ale kilkunastoosobowe nieformalne stowarzyszenie, artystyczny kolektyw, który angażuje się w różnorodne projekty na polu muzyki perkusyjnej. Równolegle z aktywnością koncertową oraz z pogłebianiem wiedzy o muzyce etnicznej grupa pracuje nad własnymi kompozycjami. W 2010 roku ukazała się autorska płyta zespołu pod tytułem „It’s not batucada!“, na której znalazło się 10 instrumentalnych utworów.

GRUPA PERKUSYJNA RITMODELIA - MUZYCZNY PIĄTEK W GÓRZE KALWARII

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]Dwa wynalazki kulturowe: dyrygowanie i „komponowanie“ występu na żywo za pomocą gestów i sygnałow dźwiękowych oraz mobilność, czyli możliwość przemieszczania się, tańczenia i wykonywania choreografii w trakcie grania, zostały zaczerpnięte od tradycyjnych orkiestr perkusyjnych Ameryki Łacińskiej. Zespół najczęściej wykorzystuje brazylijskie instrumentarium: basowe bębny surdo, werble caixas, repinique, chocalho, dzwonki agogo, cuica, pandeiro i wiele innych, które zostały wymyślone do grania w marszu na karnawałowych paradach. Dlatego specjalnością Ritmodelii są również wszelkiego rodzaju przemarsze i happeningi. Do najciekawszych dotychczasowych występów Ritmodelii zaliczają się: koncerty na EXPO 2008 w Saragossie, na Festiwalu Kultury Żydowskiej 2007 z Frankiem Londonem, na festiwalu Top Trendy 2009 z Marią Peszek a także na Festiwalu Teatralnym Malta 2006, Wrocław Non Stop, Crossdrumming, Festiwalu Tradycji i Awangardy "Kody" 2009, Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie 2011 i Folk Music Camp w Voru (Estonia) 2011 czy ASiS w Lugano w Szwajacarii. Więcej o Ritmodelii na stronie: www.ritmodelia.com

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie