Informacje2 marca 2010, 00:00,

XV Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej PZPR Piaseczno 2010


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza serdecznie 6 marca 2010 roku, na piętnaste spotkanie na Piaseczyńskim Zlocie Piosenki Różnej Piaseczno 2010. Spotkanie, bo właśnie o to chodzi, żeby ludzie o podobnych zainteresowaniach muzycznych mogli, przy filiżance herbaty, skonfrontować swoje umiejętności. Zlot, bo przecież wpadniecie do nas z różnych miejsc. Piosenka Różna, bo w odróżnieniu od innych przeglądów promowani są nie tylko twórcy, ale i odtwórcy piosenki oscylującej wokół literackiej, kabaretowej i... Sam zobacz i przyjdź na Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej w MGOK Piaseczno!

XV Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej PZPR Piaseczno 2010

Zapraszamy na XV już PZPR. 6 marca od godz. 11.00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe, pod czujnym okiem i uchem jury w składzie: Teresa Drozda, Magda Turowska, Artur Liwiński i Andrzej Poniedzielski. Na godz. 19.30 przewidziano ogłoszenie wyników XV PZPRu, po którym nastąpi koncert laureatów. Na zakończenie odbędzie się koncert zatytułowany "W stronę krainy łagodności" z udziałem Magdy Turowskiej, Beaty Osytek, Jarosława Wasika, Tomka Wachnowskiego, Sławomira Zygmunta oraz zespołu Mikroklimat z Zalesia Górnego.

W stronę krainy łagodności

Lista osób i zespołów zakwalifikowanych do Piaseczyńskiego Zlotu Piosenki Różnej Piaseczno 2010:

1. Barbara Broda - Malon – Pszczyna
2. Automatomy - Kraków
3. Good Staff - Poznań
4. Andrzej Marczyński - Wejherowo
5. Martyna Ciecieręga - Katowice
6. Joanna Komorowska - Jazgarzew
7. Księga wieczysta - Piaseczno
8. Ewa Nowak - Siedlce
9. Joanna Możdżan - Wola
10. Anna Idzikowska - Warszawa
11. Aleksandra Węglewicz - Siedlce
12. Piotr Dąbrówka - Radom
13. Piotr Szauer - Lubawa
14. Aleksandra Utracka - Warszawa
15. Czerwieńsza strona jabłka - Cendrowice
16. Marta Lisiewicz - Bogucin
17. Justyna Panfilewicz - Skierniewice
18. Waldemar Pawlikowski - Gubin
19. Reszta jest milczeniem -Oleśnica
20. Karol Płudowski - Warszawa
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje3 marca 2010, 00:00,

Wystawa MARC CHAGALL - Muzeum Regionalne Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Muzeum Regionalne Piaseczno zaprasza serdecznie na wystawę Marc Chagall – Ilustracje do Biblii i inne litografie, przygotowaną i udostępnioną przez Lep Art Consulting z Torunia. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 marca 2010 r. godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym (Plac Piłsudskiego 10, Piaseczno). Termin wystawy: 07.03 - 17.04.2010 r. Serdecznie zapraszamy na wystawę do piaseczyńskiego Muzeum.

Marc Chagall w Muzeum Regionalnym w Piasecznie

Marc Chagall (wł. Mosze Sejgał) (1887-1985) należy do ścisłego grona najwybitniejszych twórców XX wieku. Zaliczany do kręgu malarzy École de Paris. W swoich pracach podejmował tematy z okresu dzieciństwa, zaczerpnięte z obrzędów i zwyczajów żydowskich i rosyjskich. Często malował liryczne sceny miłosne. Stworzył własny, indywidualny styl, który cechował się ekspresyjnym kolorytem z przewagą żywych czerwieni, błękitów i zieleni, naruszaniem proporcji, miękką i płynną deformacją kształtów oraz zestawianiem elementów świata realnego w nierealne układy przez co uzyskiwał nastrój dziwności i fantastyczności. W jego sztuce można odnaleźć elementy symbolizmu i ekspresjonizmu. Baśniowa atmosfera jego obrazów zapowiadała surrealizm. Był on jednym z najwybitniejszych współczesnych grafików (akwaforty do Martwych dusz N. Gogola 1923-27, Bajek J. de La Fontaine’a 1927-31, Biblii 1931-55). W ciągu ostatnich trzydziestu lat swojej twórczości pracował najchętniej w technice litografii. Stworzył ponad 1000 prac. Zajmował się także scenografią, ceramiką, rzeźbą, witrażownictwem i malarstwem monumentalnym.

Marc Chagall w Muzeum Regionalnym w Piasecznie

Wystawa Ilustracje do Biblii i inne litografie obejmuje ponad 60 oryginalnych litografii Artysty. Trzonem wystawy jest cykl „La Bible” z 1956 roku (44 ilustracje do Biblii wykonane na zlecenie czasopisma „Verve”, które uznawane jest za najbardziej znaczące wydawnictwo artystyczno-literackie XX wieku. Ilustracje do Biblii autorstwa Marca Chagalla, nazywane Biblią I i Biblią II, z czasem stały się najsłynniejszymi oryginalnymi litografiami wydanymi przez „Verte”). Druga część wystawy to ponad 20 prac o różnorodnej tematyce. W pracach tych odnaleźć można wiele lubianych przez Artystę motywów. Pojawia się między innymi tematyka cyrkowa, której postacie jak mawiał Chagall przypominają mu melancholiczne postacie niektórych religijnych obrazów czy prace przedstawiające pary zakochanych.

Prace prezentowane na wystawie to wyłącznie litografie. Litografia, inaczej kamieniodruk, to technika graficzna będąca odmianą druku płaskiego. Rysunek wykonuje się tłustą kredką lub tuszem na kamieniu litograficznym. Potem powierzchnię kamienia należy zakwasić, zwilżyć wodą i nałożyć farbę drukarską. Po wykonaniu tych zabiegów na kamień, stanowiący matrycę, kładzie się zwilżony papier i za pomocą prasy litograficznej uzyskuje się odbitki.
autor/źródło: Monika Gielecińska - Muzeum Regionalne Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie