Informacje28 stycznia 2017, 09:00,

XV Memoriał Walentego Kazubka

W dniach 28-29 stycznia 2017 r. odbędzie się XV Memoriał Walentego Kazubka - nieoficjalne mistrzostwa Powiatu Piaseczyńskiego w halowej piłce nożnej seniorów i 4 edycję turnieju oldboyów (zawodników z wiekiem min 35 lat). Zapraszamy!

MEMORIAŁ WALENTEGO KAZUBKA

Program - 28 stycznia (pdf)
Program - 29 stycznia (pdf)

Informacje31 stycznia 2017, 08:00,

Zima w Mieście Piaseczno 2017

Na ferie zimowe przygotowane zostały dla dzieci ciekawe zajęcia i warsztaty, organizowane przez gminę Piaseczno oraz jej jednostki organizacyjne.

ZIMA W MIEŚCIE PIASECZNO 2017

Kulturalna zima

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza wszystkich, którzy podczas ferii zimowych zostają w Piasecznie na Kulturalną zimę. W ramach oferty zaplanowany jest cykl warsztatów (między innymi plastyczne, rękodzielnicze, teatralne, muzyczne) , oraz imprezy dla wszystkich grup wiekowych – spotkanie z operetką, Teatranek dla najmłodszych, występ Artura Barcisia, koncert fortepianowy Yuko Kawai, koncert zespołu MIKROMUSIC oraz Niedzielę Małego Melomana. W tym roku ciekawą propozycją są warsztaty budowy i animacji lalek JA-BAJKA, w czasie których uczestnicy i uczestniczki uczą się budować lalki i animować je, a następnie biorą udział w zajęciach teatru ruchu. Rekwizyty budowane są z materiałów recyclingowych, takich jak puste butelki, kartony, folie, papiery. Warsztaty odbędą się 22 lutego w Strefie Kultury, przy ul. Jarząbka 20/85. Obowiązują zapisy. Muzeum Regionalne również przygotowało zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wszyscy, którzy odwiedzą Muzeum między 14-17 lutego będą mogli wziąć udział w działaniach teatralno-plastycznych. Tematem przewodnim będą Wikingowie i Słowianie, a także sztuka afrykańska współczesnej Tanzanii. Animatorki poprowadzą warsztaty rękodzielnicze dotyczące filcowania. Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Przystanek Kultura przygotował bogatą ofertę zajęć muzycznych, plastycznych, teatralnych, a także artystyczno-edukacyjnych wokół powieści detektywistycznych. Nika Jaworowska zaprasza na warsztaty, które będą się składać z booktalkingu, dyskusji, map myśli, a także przygotowania i realizacji "ruchomych obrazów" na folii przy użyciu grafoskopu. Cała oferta Kulturalnej Zimy dostępna jest na stronie www.kulturalni.pl.

Zajęcia w szkołach

Po raz kolejny uczniowie piaseczyńskich szkół podstawowych będą mogli w czasie ferii zimowych skorzystać z zajęć świetlicowych, rekreacyjnych bądź sportowych. - Wiemy, że akcja cieszyła się zainteresowaniem rodziców w ubiegłym roku dlatego też kontynuujemy program bezpłatnych zajęć sezonowych w ramach akcji „Zima w Mieście”, których organizatorem jest gmina – informuje wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak. Program adresowany jest do dzieci w wieku szkolnym, które chcą w ciekawy, aktywny i pełen wrażeń sposób spędzić czas ferii zimowych. Program będzie realizowany przy współpracy i współudziale 8 piaseczyńskich szkół podstawowych: SP Nr 1, SP Nr 5, SP w Chylicach, SP w Zalesiu Górnym, SP w Głoskowie, SP w Jazgarzewie, SP w Józefosławiu i SP w Złotokłosie. Na uczestników czeka wiele atrakcji m. in. wycieczki wyjazdowe do kina, ogrodu botanicznego, pracowni ceramicznej czy na kręgle. W programie znajdują się też zajęcia takie jak gry i zabawy przy wykorzystaniu szkolnego sprzętu sportowego, gry i zabawy planszowe, zajęcia plastyczne, korzystanie z biblioteki, rozmowy na temat bezpieczeństwa w szkole i na drodze z przedstawicielami policji oraz straży pożarnej, konkursy i rozgrywki sportowe, wyjścia na basen i lodowisko. Koszty finansowe akcji „Zima w Mieście” pokryje Urząd Miasta i Gminy Piaseczno zaś koszty za wyżywienie uczniów opłacają rodzice. Program oparty będzie na stałym harmonogramie zajęć przedstawionym na stronie internetowej szkoły. Nad bezpieczeństwem i organizacją zajęć będzie czuwać kadra opiekunów-wychowawców oraz koordynator. Szkoły zakończyły już zapisy na akcję.

ZIMA W MIEŚCIE PIASECZNO 2017

Zima na sportowo

Jak co roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie organizuje akcję „Sportowa Zima w Piasecznie 2017”, skierowaną do dzieci urodzonych w latach 2006-2010. Zajęcia od poniedziałku do piątku w dwóch turnusach odbywać się będą na obiektach sportowych GOSiRu. Dzieci będą mogły skorzystać z nauki i doskonalenia pływania oraz jazdy na łyżwach, a także tenisa stołowego, ścianki wspinaczkowej i zajęć tematycznych na hali sportowej (kickboxingu, judo, karate, piłki koszykowej i nożnej). Zapisy na sportową akcję już się zakończyły. Pełna oferta na stronie www.gosir-piaseczno.pl