Informacje9 czerwca 2019, 09:00,

XIX Jarmark Hubertowski Zalesie Górne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


9 czerwca 2019 roku w godz. 11:00 – 19:00 odbędzie się XIX Jarmark Hubertowski w Zalesiu Górnym. Miejsce: Plac Sportowy im. Marszałka Piłsudskiego (boisko KS Hubertus). 

XIX Jarmark Hubertowski Zalesie Górne

Jarmark Hubertowski to Święto Zalesia Górnego i jego mieszkańców. Wydarzenie współorganizowane przez większość organizacji i instytucji funkcjonujących na terenie Zalesia Górnego i okolic. Organizację wydarzenia wspierają zalescy przedsiębiorcy, sympatycy i samorząd. Spotkajmy się drodzy zalesianie i sąsiedzi i zobaczmy co u nas słychać. Organizatorzy gwarantują atrakcje i dobrą zabawę.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje7 czerwca 2019, 14:30,

IV OFF - Spring Festival Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

7 czerwca 2019 roku  w godz. 16.30-23.00 odbędzie się IV OFF - Spring Festival. Warsztaty teatralne, animacje dla dzieci. „Wyspa” – spektakl teatru SNÓW, KWIAT JABŁONI – koncert, NIEME KINO z muzyką na żywo. Piaseczno, teren Kolejki Wąskotorowej, ul. Sienkiewicza 14. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

IV OFF - Spring Festival Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

godz. 16.30 – 18.30
Warsztaty "Wędrowna Pracownia Teatralna"

Prowadzenie:
Józef Markocki - założyciel i aktor Teatru Formy, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na wydziale aktorskim we Wrocławiu. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia na wydziale wokalnym. Od 1993 do 1997 roku pracował we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego.

W programie:
– plastyka ciała;
– elementy techniki pantomimy klasycznej i współczesnej;
– technika ruchu scenicznego;
– elementarne zadania aktorskie;
– improwizacja.

godz. 16.30 – 18.30
Meluzyna. Animacje „Muzyczne artkocyki" - wykonywanie kijów.

W plenerowej przestrzeni, na kolorowych kocach/chustach powołujemy do życia wytwory naszych rąk. Proponujemy wykonywanie kijów deszczowych, może wieczorem będzie słychać ich dźwięki w Piasecznie? Każdy uczestnik wykonuje własny kij, częściowo z materiałów recyklingowych. Tworzy go od podstaw, poznając budowę tego instrumentu i kończąc na zdobieniach. Dla dzieci 6 – 12 lat.

godz. 17.00 – 18.30
„Moda, sztuka i Instagram. Jak realizować swoje pasje”
Prowadząca – Monika Karpisiak

Od ołówka, przez markery, finalnie do akwareli i kredek, Monika samodzielnie wypracowywała charakterystyczną dla siebie kreskę. Wtedy też zrozumiała, że chce tworzyć ilustracje modowe. Pierwszą ilustracją artystki była sylwetka top modelki Anji Rubik w sukience projektu Elie Saab, w której pojawiła się na jubileuszowej gali firmy Apart. Od tamtej pory tworzy głównie sylwetki z wybiegów największych domów mody. Dla młodzieży 14 – 18 lat

godz. 18.30 – 19.15
Teatr Snów. Spektakl „Wyspa”

Scenariusz, scenografia i reżyseria: Zdzisław Górski Muzyka: collage
Występują: Zdzisław Górski, Katarzyna Michna, Grzegorz Poczekała, Monika Pluto-Prądzyńska, Monika Roguszczak, Marcelina Szczuraszek, Roksana Wiczk, Marcelina Tomicka . Prospero, pozbawiony władzy przez swojego brata, przypływa z córką na bezludną wyspę. Studiuje zabrane ze sobą księgi i uczy się białej magii. Dzięki niej odmienia miejsce, w którym przyszło mu żyć, wypełnia je dźwiękami, barwami, zdarzeniami. Urządza wyspę - świat po swojemu. Czy stanie się ona jego Wyspą Szczęśliwą ?
O teatrze: Teatr Snów powstał w 1986 roku i jest nazywany klasykiem polskiego teatru ulicznego. Znany jest z niepowtarzalnej poetyckiej stylistyki. Posługuje się metaforą opowiadając proste historie wyprowadzone z codzienności.

godz. 19.30 – 21.00
Koncert zespołu „Kwiat Jabłoni”
Kasia Sienkiewicz - wokal, fortepian Jacek Sienkiewicz - wokal, mandolina, efekty elektroniczne Duet folkowo-popowy o wyjątkowym brzmieniu łączącym fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi.

godz. 21.10 – 21.50
Zapowiedź Niemego Kina, rozmowa z Michałem Pieńkowskim.
Zajmuje się wszystkim co jest związane z polskim show-biznesem lat międzywojennych: kabaretem, fonografią, kinematografią i radiem. Jest konsultantem filmów i książek z tych dziedzin. Na co dzień pracuje w Filmotece Narodowej, gdzie opracowuje i dokumentuje przedwojenny zbiór filmowy, a także bierze udział w rekonstrukcji cyfrowej przedwojennych filmów fabularnych. Naukowo zajmuje się historią polskiej fonografii. Prowadzi wykłady, prelekcje i spotkania poświęcone przedwojennemu kinu polskiemu.

godz. 21.50 – 22.50  
"Alicja w krainie czarów"niemyfilm z 1915 roku Reżyseria W. W. Young adaptacja książki Lewisa Carrolla

Na żywo zagra zespół WarsawTapers Duo:
Jan Dutkowski (skrzypce) oraz Edwin Nowak-Grelow (pianino).

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie