Informacje21 lutego 2008, 00:00,

XIII Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej PZPR Piaseczno 2008

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza serdecznie 1 marca 2008 roku, na trzynaste spotkanie na Piaseczyńskim Zlocie Piosenki Różnej Piaseczno 2008. Spotkanie, bo właśnie o to chodzi, żeby ludzie o podobnych zainteresowaniach muzycznych mogli, przy filiżance herbaty, skonfrontować swoje umiejętności. Zlot, bo przecież wpadniecie do nas z różnych miejsc. Piosenka Różna, bo w odróżnieniu od innych przeglądów promowani są nie tylko twórcy, ale i odtwórcy piosenki oscylującej wokół literackiej, kabaretowej i... Sam zobacz i przyjdź na Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej!

XIII Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej PZPR Piaseczno

XIII Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej Piaseczno program:

10:00 - próby
12:00 - rejestracja, losowanie kolejności
12:30 - przysłuchania konkursowe - nominacja do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie
19:00 - recital - PRZEMYS£AW BOGUSZ I DOMINIKA ŚWI¡TEK
19:30 - gwiazda przeglądu ZESPÓ£ REPREZENTACYJNY
20:30 - koncert laureatów XIII PZPR Piaseczno 2008

ZESPÓ£ REPREZENTACYJNY

Gwiazdą XIII Piaseczyńskiego Zlotu Piosenki Różnej w Piasecznie, będzie ZESPÓ£ REPREZENTACYJNY. Zespół Reprezentacyjny to grupa muzyczna wywodząca się z kręgu kultury studenckiej działająca aktywnie w latach 80. XX w., zaliczana do nurtu poezji śpiewanej. W jej repertuarze znajdowały się głównie utwory zaczerpnięte z twórczości Lluisa Llacha i Georgesa Brassensa, które sami tłumaczyli i aranżowali. W 2005 roku grupa Zespół Reprezentacyjny wznowiła działalność. Zespół Reprezentacyjny powstał w 1983 roku w Warszawie i został utworzony przez iberystów Jarosława Gugałę (fortepian, śpiew) i Filipa £obodzińskiego (gitara, śpiew) oraz studenta Politechniki Warszawskiej Adama Jamiołkowskiego (gitara, śpiew). Więcej informacji na temat Zespołu Reprezentacyjnego znajdziecie na stronie internetowej: www.zr.art.pl

XIII Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej odbędzie się 1 marca 2008 roku, w sali Ośrodka Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49. Podczas XIII Piaseczyńskiego Zlotu Piosenki Różnej w Piasecznie, będzie koncert gwiazd, bufet i naprawdę dobra zabawa! Wstęp 15 złotych. Informację o P.Z.P.R. Piaseczno 2008, otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). Zapraszamy na XIII Piaseczyński Zlot Piosenki Różanej PZPR w Piasecznie!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje21 lutego 2008, 00:00,

Piaseczno - wyremontowana Fabryczna i pojawiły się progi

Od dłuższego czasu śledziliśmy temat przebudowy ulicy Fabrycznej na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Powstańców Warszawy w Piasecznie. W między czasie pojawiły się sugestie o progi zwalniające na Fabrycznej, w związku z tym napisałem maila do UMiG Piaseczno. Otrzymałem drugą odpowiedź z Wydziału Inwestycji UMiG Piaseczno:

Ulica Fabryczna w Piasecznie - zdjęcia ulicy Fabrycznej

Numer pisma: INW/DK/ 2211/DR/53/105/149/2008. W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 18.01.2008r. informuję, że został opracowany projekt zamienny organizacji ruchu i wbudowano dodatkowy próg zwalniający przy przejściu dla pieszych na wysokości posesji nr 21. Projekt przewiduje wbudowanie jeszcze jednego progu przy budynku Wspólnoty Mieszkaniowej Pod Dębem, który zostanie wykonany do końca bieżącego miesiąca. Z poważaniem II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno inż. Zdzisław Lis

Po otrzymaniu pisma postanowiłem przejść się ulicą Fabryczną, aby zobaczyć jak obecnie wygląda sytuacja modernizacji ulicy. Okazało się, że brakujący fragment ulicy został uzupełniony i pojawiły się dwa progi zwalniające (podwyższenie z kostki brukowej). Jeden na wysokości posesji nr 21, a drugi przy bloku Pod Dębem. W imieniu mieszkańców, chciałbym podziękować Gminie Piaseczno za wybudowanie progów zwalniających, dzięki którym zwiększy się bezpieczeństwo osób przechodzących przez ulicę podczas zakupów na terenie piaseczyńskiego bazarku.

Osoby, które są zainteresowane sprawą remontu ulicy Fabrycznej, zapraszam do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: jak remontują drogi w Piasecznie (2007-05-06), przeniesiona latarnia z ulicy na chodnik (2007-05-30), Piaseczno remont ulicy Fabrycznej - pół roku później (2007-10-31), Piaseczno remontują Fabryczną i skończyć nie mogą (2007-12-16), Przebudowa Fabrycznej - odpowiedź z UMiG Piaseczno (2008-01-10), oraz Progi na Fabrycznej - odpowiedź z UMiG Piaseczno (2008-01-18). Czekamy na Wasze komentarze pod informacją, oraz zapraszamy do rozmowy na forum: jak remontują drogi w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO