Informacje7 października 2017, 08:00,

XII Tataspartakiada Dobrej Woli

7 października 2017 roku w godz. 10.00-16.00 odbędzie się XII Tataspartakiada Dobrej Woli. Miejsce: hala sportowa przy ZSP w Łazach, ul. Ks. Słojewskiego 1 (gmina Lesznowola). Organizatorzy zapraszają niepełnosprawnych sportowców do wzięcia udziału w pikniku sportowo-rodzinnym. Rywalizacja, program artystyczny oraz rodzinna atmosfera niech staną się udziałem wszystkich ludzi dobrej woli. Szczegóły na plakacie:

TATASPARTAKIADA DOBREJ WOLI

Tataspartakiada to piknik sportowo-integracyjny, na który co roku przybywa kilkaset osób. Tegoroczna edycja – XII Tataspartakiady Dobrej Woli została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. W różnorodnych konkurencjach zdrowo rywalizują ze sobą osoby niepełnosprawne oraz – jak wskazuje nazwa – ich ojcowie. Tataspartakiada walczy i obala stereotyp ojca porzucającego rodzinę, kiedy rodzi się niepełnosprawne dziecko. Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie roli ojca w rodzinie z niepełnosprawnością, walka ze stereotypem ojca opuszczającego chore dziecko, a także promocja aktywności sportowych oraz idei wolontariatu. Zawody, a w przerwach występy artystyczne i inne atrakcje mają aktywizować rodziców osób z różnymi upośledzeniami. Jak co roku czeka nas niesamowita moc wrażeń, dzięki naszym niezwykłym Gościom i Przyjaciołom.

Karta zgłoszenia do pobrania:
XII TATASPARTAKIADA 2017 KARTA ZGŁOSZENIA uczestników drużyn (.doc)

Informacje26 września 2017, 17:12,

Park Miejski w nowej odsłonie

Prace przy rewaloryzacji Parku Miejskiego w Piasecznie dobiegają końca. W wakacje pojawiły się nowe alejki, latarnie, ławki oraz kosze. Park zazielenił się dzięki dużej ilości planowych nasadzeń. Przestrzeń stała się miejscem rekreacji, gdzie mile spędzimy czas na spacerach wśród zabytkowych drzew, z dala od betonu i asfaltu, a dzieci będą mogły pobawić się na świeżym powietrzu na oddanym w połowie sierpnia do użytkowania placu zabaw.

PARK MIEJSKI W NOWEJ ODSŁONIE

Park Miejski w całości objęty jest ochroną konserwatorską i jego modernizacja przebiegała z zachowaniem historycznego charakteru terenu. Z tego właśnie powodu podłoże w parku utwardzone zostało naturalnymi materiałami, nie zastosowano krawężników oddzielających alejki od zieleni, wykonano natomiast obrzeża w technologii eko-board. Jak mówi Patrycja Zych z Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych, rozwiązania takie były zgodne z koncepcją zatwierdzoną przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Mieszkańcy powinni czuć się bezpiecznie w parkowej przestrzeni dzięki zamontowanym nowym latarniom, a przede wszystkim dzięki monitoringowi, który zostanie uruchomiony już wkrótce. Użytkowników parku powinny ucieszyć także liczne nowe nasadzenia. Zrewitalizowany teren wzbogacił się bowiem o około 140 drzew, kilka tysięcy krzewów i około 3000 róż.

Z końcem sierpnia, dzięki współpracy gminy z PGE Dystrybucja S.A., z parku zniknęły stare słupy energetyczne, które do tej pory szpeciły rewitalizowaną przestrzeń. Przed nami jeszcze jeden etap rewitalizacji parku, zaplanowany na kolejny rok – rewitalizacja stawu, aranżacja przestrzeni wokół niego oraz remont mostku nad Perełką.

– W niedalekiej przyszłości planujemy także stworzenie ścieżek tematycznych i historyczno-przyrodniczych oraz instalacji artystycznych, wszystko po to, aby miejsce to było chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców, ale i przez turystów – mówi Daniel Putkiewicz, I zastępca burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Rewitalizacja byłaby niemożliwa w takim zakresie, gdyby nie porozumienie podpisane 16 października 2015 roku przez burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa, starostę piaseczyńskiego Wojciecha Ołdakowskiego oraz członka Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego Ksawerego Guta. Na jego mocy gmina Piaseczno zyskała możliwość rewitalizacji części terenu przekazanego jej przez starostwo w dzierżawę.

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie