Informacje20 czerwca 2012, 00:00,

XII Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe 2012

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Teatr ExPonad, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, oraz Hufiec ZHP Piaseczno zapraszają na XII Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe w Piasecznie. Od 21 do 23 czerwca 2012 roku, podczas Teatraliów zaprezentują się teatry lokalne i krajowe. Ponadto wszystkie wieczory umilą koncerty. Nie zabraknie też tradycyjnego obrzędu nocy świętojańskiej.

PIASECZYńSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe program:

godz. 20.30 - Koncert zespołu Ostatnie takie Trio - Pl. Piłsudskiego (Rynek)
godz. 21.30 - Match footballowy - Teatr AKT - parking ul. Sierakowskiego
godz. 10.00 - 14.00 - Scena Dziecięca - Park Miejski w Piasecznie
godz. 20.30 - koncert zespołu Alter Etno - Park Miejski w Piasecznie
godz. 21.30 - Teatr Horrorek - Ikar - Park Miejski w Piasecznie
godz. 22.15 - Teatr Fuzja - Cafestrada - parking ul. Sierakowskiego
godz. 16.00 - 19.00 - Scena Dziecięca - Park Miejski w Piasecznie
godz. 20.00 - Chór Quasi Coro z SP 72 w Piasecznie, Pokaz tańca lyrycal jazz i modern K.S. Grawitacja - Park Miejski w Piasecznie
godz. 21.00 - Teatr ExPonad 4 pory wg. Gałczyńskiego - Park Miejski w Piasecznie
godz. 21.30 - Obrzęd Nocy świętojańskiej - Zespół Pieśni i Tańca Częstochowa - Park Miejski w Piasecznie
Scena dziecięca: spotkanie z Michałem Malinowskim twórcą pierwszego na świecie muzeum w całości poświęconego tradycjom ustnym i nieuchwytnemu dziedzictwu kulturowemu; Opowieść o kropelce - teatr ExPonad z Centrum Kultury w Piasecznie; Kopciusze - teatr Horrorek ze Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej; Dziesięcioro Murzyniątek - teatr Świat Bajek z Niepublicznego Przedszkola Świat Bajek; Zakochany Alladyn - teatr Mimki z Prywatnego Przedszkola Muzycznego Bajka 2 w Zalesiu Dolnym; Bajka o smutnym osiołku - teatr Projekt 72 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 72 w Piasecznie; Calineczka - teatr Fantazja z Prywatnego Przedszkola Fantazja w Piasecznie; Tańcem malowane - teatr Ale zgraja z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 72 w Piasecznie; Dyrektor Krup na tropie oraz Zabawy w Śpiącą Królewnę - Teatr Szkoły Podstawowej w Lesznowoli; Czerwone Kapturki - teatr Dzieciarnia.pl z Domu Kultury w Mysiadle.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje15 czerwca 2012, 00:00,

Wielki Test Języka Angielskiego w Piasecznie

17 czerwca 2012 roku mieszkańcy Piaseczna napiszą Wielki Test Języka Angielskiego. Jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, które odbędzie się w kilkudziesięciu miastach Polski. Lokalnym organizatorem w Piasecznie jest MA£A LINGUA and LINGUA TEENS SPACE szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży oraz LINGUA NOVA szkoła języków obcych dla dorosłych. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

TYTU£

Aby wziąć udział w Teście Języka Angielskiego, należy zarejestrować się na stronie internetowej www.piaseczno.znaangielski.pl deklarując tym samym swój udział. Wielki Test Języka Angielskiego rozpocznie się o godz. 10.00, w budynku Przystanek Kultura przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Serdecznie zachęcamy do udziału w teście. Udowodnijmy całej Polsce, że Piaseczno zna angielski!