Informacje12 maja 2012, 00:00,

XII Piaseczyńska Wiosna Muzyczna w Piasecznie

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Parafia Matki Bożej Różańcowej oraz Centrum Kultury w Piasecznie zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną. 13 maja 2012 roku o godz. 19.30 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie wystąpi: Trio Archetto.

PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA

Trio Archetto w składzie: Katarzyna Dul (skrzypce), Marta Straszyńska (altówka), Nadia Bojadżijew – Rybkowska (wiolonczela), oraz Michał Sawicki (klawesyn). W programie: sonata organowa C-dur Jana S. Bacha , w wersji klawesynowej, sonaty kościelne Corellego, sonaty kościelne Vivaldiego. Prowadzenie Zofia Sajkowska. Wstęp wolny.

Członkinie zespołu Trio Archetto

Członkinie zespołu Trio Archetto to absolwentki Akademii Muzycznej( uniwersytetu muzycznego) w Warszawie. Na co dzień związane z czołowymi polskimi orkiestrami. Doświadczenia wyniesione z wcześniejszej współpracy z zespołami kameralnym przyczyniają się do niezwykle dynamicznego rozwoju „Archetta”. Świadczyć o tym może obszerny repertuar zespołu stale poszerzany o nowe pozycje. W programach koncertów znajdują się również transkrypcje dzieł napisanych na inne zespoły wykonawcze Trio chętnie współpracuje z różnymi muzykami wykonując utwory wychodzące poza ramy fundamentalnej działalności zespołu. Więcej informacji na stronie zespołu Trio Archetto: www.trioarchetto.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje12 maja 2012, 00:00,

Niezwykła Podróż Dookoła Świata w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotowało spektakl dla dzieci pod tytułem: NIEZWYK£A PODRÓż DOOKO£A ŚWIATA, w wykonaniu agencji artystycznej APLAUZ. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 maja 2012 roku, o godzinie 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszam!

BAJKOWA NIEDZIELA AGENCJA ARTYSTYCZNA APLAUZ NIEZWYK£A PODRÓż DOOKO£A ŚWIATA

Agencja artystyczna APLAUZ "Niezwykła Podróż dookoła świata". Dzieci, które siedzą razem w szkolnej ławce, ale zbytnio się nie lubią. Po jednej z lekcji zostają sami w klasie i z nudów zaczynają przeglądać atlas. Książka okazuje się być magiczna i zabiera dzieci w niezwykłą podróż dookoła świata. Dzieci zwiedzą wiele bardzo ciekawych zakątków świata. Widzowie pomagają w ustalaniu drogi, wchodzą na scenę i aktywnie uczestniczą w podróży. Po spektaklu quiz z nagrodami dotyczący odwiedzonych miejsc, oraz malowanie buziek.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno