Informacje5 grudnia 2014, 10:00,

XII Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie

5 grudnia 2014 roku już po raz 12 ruszy Świąteczna Akcja Pomocy Najuboższym Dzieciom, czyli Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony z loterią fantową, koncertem i wieloma atrakcjami. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wystawić stoiska lub podarować fanty na loterię, prosimy o kontakt pod nr telefonu 22 756 72 51 lub 602 423 558. Będę ogromnie wdzięczna, gdy przyłączycie się do akcji . Dając fanty na loterię lub wystawiając stoisko.

XII Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie

Zaczynaliśmy od 3 stoisk na korytarzu szkolnym, obecnie to piknik rodzinny połączony ze stoiskami firm, koncertem talentów, kawiarenką, kącikiem z klockami dla malucha, losowaniem cennych nagród dla uczestników. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Jazgarzewie zwracają się z serdeczną prośbą o pomoc w zgromadzeniu fantów i środków na loterię lub udział w kiermaszu przedświątecznym.

Podczas zeszłorocznego kiermaszu zebraliśmy, mimo kryzysu, ponad 8000 zł. To dowód, że Wszyscy macie wielkie, wrażliwe serca i nie jest Wam obojętny los naszych dzieci. Udało nam się z tych środków opłacić dzieciom wyjazdy na „zielone szkoły”, wycieczki i zajęcia dodatkowe, pomóc rodzinom naszych uczniów w trudnych sytuacjach losowych.

W akcji wzięło udział wiele znakomitych firm m.in.: Auchan, LIDL, Wydawnictwo Nowa Era, Lyreco, Laboratorium Kosmetyczne Dr Ireny Eris- marka Lirene, Kaufland, Sport Masters, Eveline Cosmetis, Avon, Nokia, Bank BPH- Oddział w Konstancinie, Bank Spółdzielczy Oddział w Piasecznie, Leroy Merlin, Salon Samochodowy Volkswagen - Audi – P. Wajdemajer, Hurtownia Papiernicza Alma P. Okrzeja, Hurtownia Odzieżowa P. Erden, Galeria Artis, Yamoo, Norauto, Stonoga - centrum zabaw. Swoje stoiska wystawiły firmy: z bombkami, biżuterią, kwiaciarnie, galerie. Wszyscy darczyńcy są na stronie szkoły www.zspjazgarzew.pl w zakładce "kiermasz".

Jak co roku liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie! Zjednoczmy nasze serca ponownie już 12 raz, tym razem 5 grudnia 2014 r. I Ty możesz zostać Świętym.

Organizatorka Maria Ludwicka

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje16 listopada 2014, 17:15,

Bezpłatne szkolenia języka angielskiego

Trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia języka angielskiego, organizowane w ramach projektu "Mazowiecka akademia języka angielskiego" przez Centrum Szkoleniowe Masterlang. Szkolenia prowadzone są w ramach projektu pt.: Mazowiecka akademia języka angielskiego nr WND-POKL.09.06.02-14-342/14 realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.6 Upowszechnianie uczenia się dorosłych, Poddziałanie 9.6.2 Podwyższenie kompetencji osób dorosłych w zakresie ICT i znajomości języków obcych.

Bezpłatne szkolenia języka angielskiego

Szkolenia prowadzone są zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ) na poziomach:
• A1 oraz A2 (szkolenia dla początkujących
• B1 oraz B2 (szkolenia dla średniozaawansowanych)
• C1 oraz C2 (szkolenia dla zaawansowanych).

Szkolenia SKIEROWANE SĄ DO OSÓB spełniających następujące kryteria:
• wiek 18 - 64 lat lub powyżej 64 roku życia o ile zadeklarują gotowość podjęcia/kontynuowania zatrudnienia po zakończeniu udziału w projekcie
• pracujących lub zamieszkujących (w rozumieniu Kodeksu cywilnego) na terenie województwa mazowieckiego
• zgłaszających z własnej inicjatywy chęć uczestniczenia w szkoleniach.

Okres realizacji projektu: 1 października 2014 r - 30 czerwca 2015 r.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenia (120 godzin dydaktycznych) odbywać się będą:
• średnio 2 x w tygodniu po 2 godziny lub z inną częstotliwością ustaloną z uczestnikami
• w dogodnych dla uczestników lokalizacjach - w pobliżu ich miejsca zamieszkania/zatrudnienia na terenie województwa mazowieckiego.

Prowadzone będą przez doświadczonych lektorów metodą komunikacyjną, kładącą akcent na umiejętność mówienia i rozumienia ze słuchu.Uczestnicy będą mieć do dyspozycji podręczniki, zostaną im też zaprezentowane możliwości zastosowania komputera i Internetu jako wsparcia w procesie uczenia się języka i poznania kultury danego obszaru językowego. Grupy będą liczyć średnio 10 osób, nie więcej niż 12.

Szkolenia zakończą się uzyskaniem przez uczestników certyfikatu potwierdzającego zdobycie określonego poziomu biegłości języka:
• certyfikat TOEIC Bridge (poziom podstawowy)
• certyfikat TOEIC (poziom średniozaawansowany i zaawansowany).

Rekrutacja odbywa się poprzez:
• zapisy w Biurze Projektu
• drogą pocztową poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz testu kwalifikacyjnego (w przypadku osób, które nie uczyły się wcześniej języka angielskiego bądź chcą rozpocząć od podstaw, wystarczy podpisać test) na adres:
Centrum Szkoleniowe Masterlang
ul. Torfowa 3/1
30 – 384 Kraków
• w czasie spotkań informacyjno-rekrutacyjnych, odbywających się w różnych powiatach województwa mazowieckiego.

PIERWSZEŃSTWO w procesie rekrutacji mają:
• kobiety - przyznany zostanie im 1 pkt
• osoby z wykształceniem gimnazjalnym i poniżej - przyznane zostaną im 3 pkt
• osoby z wykształceniem zawodowym - przyznane zostaną im 2 pkt
• osoby z wykształceniem średnim - przyznany zostanie im 1 pkt
• osoby 50+ - przyznane zostaną im 2 pkt
• osoby zamieszkujące tereny wiejskie – przyznane zostaną im 3 pkt
• osoby zamieszkujące miasta do 50 tys. mieszkańców – przyznane zostaną im 2 pkt
• osoby zamieszkujące miasta do 200 tys. mieszkańców – przyznany zostanie im 1 pkt.

W razie pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 881 302 230 lub adresem e-mail: biuro@angielskinamazowszu.eu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie