Informacje6 kwietnia 2007, 00:00,

Wzrosną ceny biletów w pociągach podmiejskich


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od 15 kwietnia 2007 roku Koleje Mazowieckie podwyższają ceny biletów na wszystkich liniach oprócz otwockiej. Bilety zdrożeją średnio o 5,13 %, w tym: jednorazowe (średnio o 4,00 %), odcinkowe (średnio o 4,95 %), strefowe (średnio o 5,70 %). Zmieni się także cena biletu dobowego, zamiast 20 zł, będzie kosztować 24 zł.

Rosną ceny biletów w pociągach podmiejskich

Ceny biletów po podwyżce na trasie Dworzec Śródmieście - Piaseczno wzrastają: jednorazowe z 5,7 zł na 6,2 zł, miesięczne z 122,6 na 130,2 zł.

Powyższa zmiana wynika ze wzrostu stawek dostępu do infrastruktury kolejowej oraz cen energii i paliw. Podwyżki cen nie obejmą opłat za przewóz psa, roweru, a także rzeczy pod opieką podróżnego. Spółka wprowadziła także ujednoliconą opłatę za wydanie biletu w pociągu. Bez względu na odległość będzie ona wynosić 2,00 zł.

źródło informacji i zdjęcia: www.mazowieckie.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje6 kwietnia 2007, 00:00,

Gmina sprzeda niszczejącą willę przy ul. Sobieskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jak możemy przeczytać w gazecie Nad Wisłą: Gmina Konstancin-Jeziorna sprzeda niszczejącą willę przy ul. Sobieskiego. Do przetargu stanął jeden oferent. Wycenioną przez rzeczoznawcę na 3,6 milionów złotych piękną willę i 5800 m kw. gruntu pod nią wylicytował, przebijając cenę wywoławczą o 36 tysięcy złotych.

Wcześniej z wybudowanego w 1903 roku obiektu władze gminy wykwaterowały do nowych mieszkań w hotelu "Grapa" wszystkich najemców. Podobnie stało się z lokatorami budynku przy ul. Rycerskiej 36. Ten podupadły dom wraz z działką o powierzchni 3300 m kw. będzie można nabyć 30 kwietnia. - Dlaczego sprzedajemy te wille? Nie chodzi tylko o to, że potrzebujemy pieniędzy. Sytuacja finansowa gminy jest dobra. Problem polega na tym, że w mojej ocenie dla pewnych nieruchomości w Konstancinie-Jeziornie prywatni właściciel będzie znacznie lepszym gospodarzem niż gmina.

Remont tak pięknej willi jak "Zameczek", pełnej architektonicznych detali, jest kosztowny, podobnie utrzymanie tego budynku posadowionego na dość dużej działce -Wyjaśnia burmistrz Marek Skowroński. - Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wszelkie działania na tej nieruchomości, takie jak remont, muszą być uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. I ten obowiązek niejako chroni budynek - dodaje.

Miłośnicy Konstancina wskazują, że prywatni właściciele często za nic mają prawne obostrzenia, doprowadzają zabytkowe wille do całkowitej ruiny, aby uzyskać zgodę na ich wyburzenie.

To, jaki będzie w przyszłości stan domu, zależy tylko od nabywców. A są przecież bardzo pozytywne przykłady renowacji willi nabytych od gminy, choćby pięknie odrestaurowana "Urocza" przy ul. Piotra Skargi.

źródło: gazeta Nad Wisłą (nr 7 z dnia 5 kwietnia 2007)
autor/źródło: Seweryn Pytko (pozycjonowanie stron) - redaktor serwisu powiat piaseczyński

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie