Informacje9 grudnia 2008, 00:00,

Wystawa zwyczaje i obrzędy świąteczne Muzeum Piaseczno

Muzeum Regionalne Piaseczno serdecznie zaprasza na wystawę: W DZIEń BOżEGO NARODZENIA. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną zwyczaje i obrzędy świąteczne. Wystawa potrwa od 11 grudnia 2008 roku do 11 stycznia 2009 roku. W czasie trwania wystawy w muzeum odbywać się będą zajęcia warsztatowe przybliżające tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Zajęcia skierowane są do przedszkoli (5-6 latki) oraz szkół podstawowych (kl. I-IV). Warsztaty prowadzone będą przez etnografa. Zajęcia trwają 1,5 h. Koszt: 5 zł/os. Terminy zajęć: 12.12.2008, 17.12.2008, 18.12.2008, 19.12.2008 o godz.12:00. Rezerwacja zajęć: Muzeum Regionalne Plac Piłsudskiego 10 w Piasecznie, tel. 022 737 23 99. Serdecznie zapraszamy do piaseczyńskiego Muzeum!
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje29 listopada 2008, 00:00,

Wernisaż wystawy poplenerowej Ojców - KDK Konstancin

Stowarzyszenie Twórców Sztuk Plastycznych Triada serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej Ojców 2008, który odbędzie się 30 listopada 2008 roku, godz. 16:00 Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Jaworskiego 18. Malarstwo rysunek fotografia rzeźba: autorzy prac poplenerowych: J. Gorczak, Z. Hejke, J. Karczmarek, E. Czyż-Kędzierska, M. Kozub, A. Kruszyńska, K. Meller, T. Myśluk, L. Nastały, W. Nastały-Płaskocińska, G. Przytuła, J. Sękowska-Rutka, M. Wąsowska, A. Wąsowski, K. żółtek.

Wystawie towarzyszy pokaz prac uczestników warsztatów artystycznych realizowanych w tym roku przez Stowarzyszenie Twórców Sztuk Plastycznych Triada. Swoje prace prezentują: H. Daniszewska, J. Dębska, K. Dunin, J. Firak, A. Józefowicz, M. Kammbach, A. Kwiatkowska, K. Markiewicz, A. Misińska. E. Panasiuk, A. Piotrkowska, A. Szmulewicz, A. Szerejko, M. Szymkowska, A. Troski Zapraszamy na wernisaż wystawy poplenerowej Ojców w Konstancinie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin