Informacje11 maja 2011, 00:00,

Wystawa Wiesława Stefana Grendus w Galerii Na Górce


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola oraz Galeria na Górce we Władysławowie serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Wiesława Stefana Grendus, który odbędzie się 13 maja 2011 roku o godz. 18.00. Miejsce: Galeria Na Górce, Władysławów, ul. Wojska Polskiego 64. Wystawę będzie można oglądać do 1 czerwca 2011 roku.

Wernisaż Wiesława Stefana Grendus w Galerii Na Górce

Wiesław Stefan Grendus - artysta, malarz. Urodzony w 1934 roku w Jarosławiu. Maluje od 1957 r. Uprawia malarstwo olejne i akwarelę. Tematyka – pejzaż, obrazy symboliczne. Zrzeszony jest w Związku Artystów Plastyków, Sekcji Plastyki Mazowieckiego Towarzystwa Kultury, Stowarzyszeniu Twórców Sztuk Plastycznych „Triada” oraz „Grupie Piaseczno”. Bierze udział w licznych plenerach i warsztatach ogólnopolskich. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych poplenerowych oraz wystawach „Grupy Piaseczno” i „Triada”. Tu na uwagę zasługuje duża wystawa „Triady” we Francji, w Saint Germain pod Paryżem. Na swoim koncie ma również ponad 30 wystaw indywidualnych. Prace artysty znajdują się w zbiorach urzędów miast, ośrodków kultury, Klubach Wojska Polskiego oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą (USA, Niemcy, Szwecja, Szwajcaria, kraje dawnej Jugosławii, Holandia, Portugalia, Izrael, Dania).
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje12 maja 2011, 00:00,

Światowy Dzień Chorych na MPS i Choroby Rzadkie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Stowarzyszenie Chorych na MPS i Choroby Rzadkie z siedzibą w Głoskowie serecznie zaprasza mieszkańców na obchody Światowego Dnia Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie. Z tej okazji w Piasecznie odbędzie się spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Chorych na MPS. Obchody odbędą się 14 maja 2011 roku, w godz. 12.00 - 17.00. Miejce: Park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie zaproszeni zostali chorzy i ich opiekunowie z całej Polski, niepełnosprawni z powiatu piaseczyńskiego, liderzy organizacji pacjenckich, a także przedstawiciele władz Powiatu Piaseczyńskiego i Gminy Piaseczno, lekarze i urzędnicy państwowi.

ŚWIATOWY DZIEń CHORYCH NA MPS I CHOROBY RZADKIE

Celem Światowego Dnia MPS i Chorób Rzadkich jest propagowanie wiedzy i podjęcie działań w kierunku stosowania właściwej diagnostyki oraz zabezpieczenie refundacji leków sierocych, dostępu do specjalistycznej opieki medycznej i właściwej opieki socjalnej. Stowarzyszenie Chorych na MPS dokłada starań, aby rozwijać stałą współpracę pomiędzy placówkami medycznymi, a organizacjami zrzeszającymi pacjentów z chorobami rzadkimi. Kluczową sprawą jest równy dostęp do leczenia wszystkich chorych w Europie i na świecie. Poprzez uczczenie i nagłośnienie światowego dnia chorych na Mukopolisacharydozę i chorób rzadkich organizatorzy chcą uświadomić wszystkim, że poprzez ogólnopolskie skoordynowane działania można poprawić jakość życia chorych na choroby rzadkie w Polsce.

Światowy Dzień Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie, który organizuje Stowarzyszenie MPS w Polsce pozwoli przybliżyć problematykę i możliwości leczenia chorób rzadkich. Choroby, o których będzie mowa podczas spotkania są niezwykle rzadkie, a wiedza na ich temat jest bardzo wąska. Celem stowarzyszenia jest poprawienie jakości usług medycznych i opieki nad dziećmi z rzadkimi chorobami genetycznymi. Stowarzyszenie jest otwarte na wszystkich pacjentów dotkniętych chorobą rzadką oraz ich rodziny. Jest to forum, które służy integracji, świadczy pomoc pacjentom, lekarzom i naukowcom, którzy chcą się nauczyć, jak leczyć i opiekować się tego typu pacjentami. Szczegółowe informacje na temat działalności stowarzyszenia, można przeczytać na stronie internetowej: www.chorobyrzadkie.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie