Informacje20 stycznia 2013, 00:00,

Wystawa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starostwie Powiatu Piaseczyńskiego

W Starostwie Powiatu Piaseczyńskiego w Piasecznie prezentowana jest wystawa zdjęć dokumentujących pracę terapeutyczną Warsztatu Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Piasecznie. Zdjęcia pokazują działania podejmowane przez ośrodek w zakresie aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną: udział w zawodach sportowych dla osób z niepełnosprawnością (Tatasprtakiada), udział w wyjazdach szkoleniowych i wypoczynkowych, uczestnictwo w masowych imprezach sportowych (mecz piłkarski Legii Warszawa), akcjach społecznych (Sprzątanie świata), imprezach okolicznościowych (40-lecie kapłaństwa ks. Ireneusza Jędryszka), konkursach wokalnych. Wystawa ukazuje pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnością intelektualną, które aktywnie uczestniczą w życiu społecznym. Autorami zdjęć są pracownicy WTZ KSN AW w Piasecznie.

Wystawa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starostwie Powiatu Piaseczyńskiego

Warsztat Terapii Zajęciowej KSN AW jest jedyną tego typu placówką na terenie powiatu piaseczyńskiego, która zajmuje się rehabilitacją zawodową i społeczną osób z niepłnosprawnością intelektualną i fizyczną. W ośrodku funkcjonuje siedem specjalistycznych pracowni, w których prowadzona jest terapia zajęciowa. Odbywają sią również zajęcia z psychologiem, fizjoterapeutą, doradcą zawodowym i dietetykiem. Ośrodek prowadzi dłuofalowe projekty integracyjne dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, m.in. program integracyjny dla młodzieży "Prób integracji nigdy za wiele", praktyki zawodowe dla osób z niepełnosprawnością, m.in. w sklepie Leroy Merlin Piaseczno i Restauracji Corner w Piasecznie. Więcej informacji na stronie internetowej: www.wtz-piaseczno.pl
Tematy:

Informacje20 stycznia 2013, 00:00,

Wernisaż wystawy prac plastycznych UTW pod kier. Urszuli Słowińskiej w Starej Iwicznej

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zaprasza mieszkańców na wernisaż wystawy prac plastycznych UTW pod kier. Urszuli Słowińskiej, który odbędzie się 21 stycznia 2013 roku o godz. 18.00 w świetlicy GOK Lesznowola przy ul. Nowej 6 w Starej Iwicznej. Podczas wieczoru koncert kolęd i pastorałek Chóru UTW OKTAWA oraz wspólne kolędowanie. Na wystawie, będzie można obejrzeć prace: Anny Beuermann, Alicji Bielakowskiej, Barbary Chojnackiej, Alicji Jastrzębskiej, Krystyny Królikowskiej, Barbary Martynowicz, Maryli Radomyskiej, Małgorzaty Skrzyneckiej, Mai Troszlkiewicz, Teresy Wacławskiej. Zapraszamy!

WERNISAż WYSTAWY PRAC PLASTYCZNYCH UTW POD KIER. URSZULI S£OWIńSKIEJ
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola