Informacje17 stycznia 2016, 17:00,

Wystawa rękodzieła Marianny Król

17 stycznia 2016 roku o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy rękodzieła Marianny Król. Wystawę można oglądać do 15 lutego 2016 roku. Istnieje możliwość zwiedzania wystawy w tygodniu - zapisy 504 906 956. Miejsce: Pracownia plastyczna Communio Graphis, ul. Pijarska 40 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny. Zapraszamy na wystawę Marianny Król.

WYSTAWA RĘKODZIEŁA MARIANNY KRÓL

Marianna Król urodziła się w małej wsi Samogoszcz położonej w gminie Maciejowice. Od 40 lat mieszka w Górze Kalwarii, ale wolne chwile chętnie spędza w rodzinnej miejscowości. Tam znajduje się mały drewniany dom, w którym się urodziła. Jego wnętrze zdobią „pająki” wiszące u sufitu, wycinanki na ścianach, bukiety zrobione z kwiatów z bibuły, kwiatów z tkaniny, obrazy zrobione metodą koronkową. - Tradycja robienia kwiatów z tkaniny dziś prawie nie istnieje. Robi je może z 10 osób w Polsce - mówi artystka. - Koronka klockowa zanika, a kwiaty z bibuły przestały być modne, bo wyparły je ozdoby sprowadzane z Chin – dodaje. Wszystkie te wyroby wymagają umiejętności manualnych, cierpliwości i skupienia. Zamiłowanie do twórczości ludowej i rękodzieła wyniosła z rodzinnego domu. Na kwiaty z tkaniny i koronki klockowej przyszedł czas nieco później. Robi je do dziś. - Sprawia mi to ogromną przyjemność a poza tym uspokaja i daje dużo satysfakcji - mówi.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11700
Informacje9 lutego 2016, 11:00,

Ferie zimowe Podróże przez lądy i oceany - spędź ferie w Muzeum Regionalnym w Piasecznie

Zachęcamy do skorzystania z oferty Muzeum Regionalnego w Piasecznie na spędzenie ferii zimowych pn.: Podróże przez lądy i oceany - poznajemy największy kontynent na Ziemi. Zajęcia warsztatowe dla dzieci (6-12 lat). Termin zajęć: 9 -12.02 (wtorek - piątek), w godz. 11- 14. Miejsce: Muzeum Regionalne w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 10. Podczas każdego spotkania na dzieci czekać będą miłe niespodzianki.

FERIE ZIMOWE PODRÓŻE PRZEZ LĄDY I OCEANY - FERIE W MUZEUM REGIONALNYM W PIASECZNIE

Ferie zimowe w Muzeum Regionalnym Piaseczno:
I DZIEŃ (9.02) - "Państwo Środka" (Chiny).

Azjatycką wyprawę rozpoczniemy podróżą do Chin; dowiemy się, ile kilometrów liczy najsłynniejszy mur świata, co to była armia terakotowa, spróbujemy jedzenia pałeczkami, nauczymy się pisać po chińsku (kaligrafia chińska). Przygotujemy się do świętowania Chińskiego Nowego Roku - wykonamy świąteczne dekoracje, „koperty szczęścia”, skosztujemy ciasteczek z wróżbą.
(8 lutego – w chińskim kalendarzu rozpoczyna się Rok Małpy - świętowanie trwa aż 14 dni);
II DZIEŃ (10.02) - "Kraj wielu gatunków ryżu" (Wietnam)
Z Chin udamy się do Wietnamu; dowiemy się, jak przebiega świętowanie Nowego Roku w Wietnamie (święto TET), zaparzymy herbatę po wietnamsku, wykonamy herbaciane obrazki, ozdobimy filiżanki do herbaty.
III DZIEŃ (11.02) - "Kraj Kwitnącej Wiśni" (Japonia)
Kontynuując świąteczne podróże po krajach Azji udamy się do Japonii; dowiemy się, jakie święta poświęcone są dzieciom (Hinamatsuri - Dzień Dziewczynek i jego chłopięcy odpowiednik Tango no sekku (święto Chłopców). Nauczymy się kilku słów po japońsku, wykonamy papierowe laleczki kokeshi.
IV DZIEŃ (12.02) - "Malownicze Indie" (Indie)
Podczas ostatniej podróży do Azji udamy się do Indii, na współczesną indyjską ulicę; przyjrzymy się życiu mieszkańców, zobaczymy, co nas w Indiach zaskoczy; poznamy tańce indyjskie, ozdobimy figurkę słonia, zaprojektujemy własne bindi.

Redakcja, 16 lipca 2019
ferie zimowe http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11666