Informacje16 marca 2007, 00:00,

Wystawa poświęcona pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II

Muzeum Regionalne w Piasecznie organizuje w dniach: od 30 marca do 07 kwietnia 2007 roku, wystawę poświęconą pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Wystawa pod tytułem: "Wciąż żywy w naszych sercach" jest wspólnym świadectwem pamięci o Papieżu - Polaku, z obchodów pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Wystawa zorganizowana jest przy udziale mieszkańców Piaseczna i okolic. Muzeum Regionalne w Piasecznie prosiło jakiś czas temu mieszkańców o udostępnienie muzeum wszelkich możliwych pamiątek związanych z osobą Jana Pawła II oraz zdjęć z obchodów I rocznicy Jego śmierci. Oprócz udostępnionych przez mieszkańców pamiątek, na wystawie będzie można obejrzeć także fotografie Mariusza Kłujaszewskiego.

Muzeum Regionalne znajduje się w budynku Starej Plebani przy pl. J. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Muzeum jest czynne w czwartki i piątki w godzinach: 10:00 - 18:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach: 9:00 - 15:00. Wstęp do muzeum: bilet normalny 4 złote, bilet ulgowy 2 złote, w soboty WSTęP WOLNY. Kontakt telefoniczny: 022 737 23 99. Kontakt mailowy: muzeumpiaseczno@neostrada.pl

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, z którym rozpoczęliśmy współpracę (współpracują z nami)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje16 marca 2007, 00:00,

Technologia przebudowy ulicy Puławskiej w Piasecznie

Janusz Piechociński (Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego) przekazał nam na forum powiatu piaseczyńskiego, oraz opisał na swoim blogu informacje w sprawie planowanej technologii remontu Puławskiej. Zatwierdzono następujący wariant przebudowy: usunąć istniejące warstwy asfaltowe jezdni ze względu na zawartość lepiszcza smołowego; usunąć istniejące pobocza, ze względu na niewystarczającą nośność i zmianę przebiegu obu jezdni; usunąć istniejącą podbudowę jezdni lewej (do Warszawy) ze względu na zmieniony przebieg jezdni lewej. Jezdnia lewa będzie wykonana praktycznie na całej długości po nowym śladzie; wykorzystać w maksymalnym stopniu istniejącą podbudowę jezdni prawej, po istniejącym pasie rozdziału oraz częściowo po istniejącej jezdni lewej. Ze względu na różnice wysokościowe istniejących jezdni można wykorzystać tylko podbudowę jednej jezdni; na poszerzeniach wykonać ulepszone podłoże z gruntu stabilizowanego cementem i podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie; wykonać nowe warstwy asfaltowe.

Rozbudowa drogi: Warszawa - Piaseczno
kliknij aby powiększyć

Zalety rozwiązania: usunięcie niestabilnych warstw bitumicznych, możliwość korekty geometrii oraz dostosowanie jej do nowo zaprojektowanych elementów organizacji ruchu, możliwość dostosowania konstrukcji do obciążeń 115 kN, możliwość dość szybkiej realizacji prac, nieograniczony dostęp do licznej infrastruktury podziemnej. Oczywiście prace trwać będą jezdniami po kolei, aby utrzymać w całym okresie przebudowy 2 pasy ruchu w obu kierunkach.

W dniu 26 kwietnia 2006 roku Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny wydał opinię pozytywną dla projektu rozbudowy drogi krajowej nr 79 od granicy Warszawy do skrzyżowania z ul. Energetyczną w Piasecznie oraz z bezkolizyjnym połączeniem z centrum handlowym Auchan. Droga w stanie dzisiejszym nie posiada żadnych zabezpieczeń chroniących środowisko i mieszkańców okolicznych budynków. W ramach rozbudowy i przebudowy drogi przewidziano realizację: trzeciego pasa ruchu, obiektów drogowych, dwóch wiaduktów, przebudowę skrzyżowań, zatoki autobusowe, oświetlenie i urządzenia ochrony środowiska.

źródło i więcej informacji: Janusz Piechociński piechocinski.blog.onet.pl
rozmowa o przebudowie Puławskiej na forum: przebudowa Puławskiej

Informacja na naszej stronie powiązana tematycznie: przebudowa Puławskiej na granicy Warszawy i Piaseczna
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno