Informacje28 stycznia 2017, 09:00,

Wystawa poświęcona historii życia Marii Dąbrowskiej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza od 28 stycznia 2017 roku na wystawę czasową poświęconą historii życia Marii Dąbrowskiej. Wystawa potrwa do 11 marca 2017 r. Maria Dąbrowska bywała w Piasecznie w latach 20. i 30. u rodziny Gałczyńskich na ul. Reytana oraz u rodziny Wandy i Wacława Dąbrowskich w Zalesiu Dolnym. Wizyty te wspomina kilkukrotnie w swoich "Dziennikach".

WYSTAWA POŚWIĘCONA HISTORII ŻYCIA MARII DĄBROWSKIEJ

W Piasecznie pisała, malowała, spacerowała, odpoczywała w pięknym ogrodzie Bronisława Gałczyńskiego. Wystawa składa się z kilkunastu plansz przedstawiających historię życia Marii Dąbrowskiej i jej rodziny, będą też przedmioty codzienne, których używała, listy, fragmenty "Dziennika", obrazy, fotografie, książki.

Wejście na wystawę możliwe jest w godzinach pracy Muzeum:
wtorek - środa: 9.00 - 16.00
czwartek - piątek: 9.00 - 17.00
sobota: 9.00 - 16.00
Zmiany obowiązują od stycznia 2016.

Bilety:
normalny: 3 zł
ulgowy: 2 zł
Soboty - wstęp wolny

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 stycznia 2017, 18:43,

Za sprawą PIT-a Piaseczno rozkwita


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Udział w podatku od osób fizycznych i osób prawnych to główny dochód gminy. Prawie 38% z podatku płaconego przez mieszkańców do Urzędu Skarbowego wraca do gminy i w prosty sposób przekłada się na realizację potrzebnych usług i inwestycji.

ZA SPRAWĄ PIT-A PIASECZNO ROZKWITA

Pomóżmy rozwijać się naszej gminie

To dzięki podatkom, ale tylko osób rozliczających się w Piasecznie, w tym roku gmina może przeznaczyć ponad 100 mln zł na inwestycje i zadania remontowe. – Korzystając z publicznego transportu, wysyłając dzieci do szkoły, narzekając na brak chodnika czy przyzwoitej drogi, pamiętajmy, że jakość usług i ilość nowych inwestycji uzależnione są od dochodów gminy, a te w przeważającej mierze pochodzą z udziału w podatkach od osób fizycznych i prawnych. Zamożność naszej gminy uzależniona jest więc od zamożności mieszkańców i ich rzetelności w płaceniu podatków – wyjaśnia Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

To proste, wystarczy ZAP-3

Dzisiaj przepisy nie wymagają meldunku, aby płacić podatki w miejscu zamieszkania. Wypełniając PIT, wystarczy wskazać jako miejsce zamieszkania gminę Piaseczno oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3. W ten sposób wspieramy okolicę, w której mieszkamy, a więc wpływamy na otaczającą nas rzeczywistość.

Na co idą Twoje pieniądze?

Na stronie www.piaseczno.nacoidamojepieniadze.pl można sprawdzić, jak pieniądze z naszych podatków wydawane są przez gminę Piaseczno. – Program, który jest swego rodzaju kalkulatorem mieszkańca, pokazuje, w jakim stopniu poszczególny podatnik przyczynia się do rozwoju swojej gminy, płacąc w niej podatki. Z drugiej strony jest to narzędzie, które każdemu pozwala ocenić, czy podział wydatków na konkretne dziedziny i zadania realizowane przez samorząd jest zgodny z jego oczekiwaniami – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. – Właśnie wprowadzamy do programu dane z budżetu na 2017 rok i wkrótce będzie można porównać wydatki tegoroczne z latami poprzednimi, gdyż korzystamy z tego systemu już od czterech lat – dodaje.

Symulator internetowy jest oczywiście narzędziem poglądowym, odnosi się wyłącznie do podatku dochodowego od osób fizycznych, a poszczególne wyniki mogą delikatnie różnić się od stanu faktycznego, bo różne mogą być chociażby koszty uzyskania przychodu. Wyniki są też zaokrąglane. Program uwzględnia progi podatkowe, ale nie bierze pod uwagę odliczeń czy sytuacji, w której małżonkowie rozliczają się wspólnie. Dlatego wygenerowanych kwot nie należy przyjmować dosłownie, a jedynie orientacyjnie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie