Informacje24 kwietnia 2013, 00:00,

WYSTAWA MALARSTWA WITALIJA SZYSZKINA

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa rosyjskiego artysty Witalija Szyszkina, który odbędzie się w piątek 26 kwietnia 2013 roku o godz. 18.00. Miejsce: Galeria PASAż w świetlicy GOK Lesznowola, przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Podczas wieczoru wysłuchać będzie można wernisażowego mini-koncertu.

WYSTAWA MALARSTWA WITALIJA SZYSZKINA W MYSIADLE

WITALIJ SZYSZKIN urodził się 20 marca 1935 roku w Turkiestanie w arystokratycznej rodzinie rosyjskiej. Rodzina Szyszkinów od pokoleń żyła twórczo. Witalij odziedziczył po pradziadach miłość do życia, muzyki, sztuk plastycznych, psów i wędrowania. Absolwent państwowego instytutu im. Uszyńskiego w Odessie. Po raz pierwszy ujawnił swój talent na wystawach w Odessie. Następnie przyszła kolej na Kamczatkę, Wyspy Kurylskie, Sachalin, Ałma-Atę i Polskę. Wybrał nasz kraj przez sentyment dla swojej ukochanej babki - Wandy Szymanowicz. Od 1991 roku Witalij Szyszkin żyje i tworzy w Polsce. Po wielu wystawach zyskał uznanie krytyki i przyjaciół. Artysta o wielkim temperamencie twórczym, który wyznaje filozofię Leonarda da Vinci: "Od rzeczy małych zależy doskonałość, a doskonałość jest rzeczą wielką..."

WITALIJ SZYSZKIN

Prace Witalija Szyszkina znajdują się w muzeach i prywatnych galeriach Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Francji, Polski, Japonii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Holandii i Włoch. Praca twórcza Pięć wystaw międzynarodowych: Helsinki (1981), Moskwa (1983), Kongo - Brazaville (1988), Polska - Legnica (1997), Londyn (2005). Działalność w Polsce: Warsztaty jazzowe w Puławach, Margonin, Wyższa Szkoła Biznesu – Warszawa, Galeria - scena Studio M, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Galeria Abakus, Ambasada Federacji Rosyjskiej - Galeria RONiK, Galeria Art Novum, Salon 101, Ośrodek Kultury Poniatówka – Błonie, Ośrodek Kultury - Grodzisk Maz., London(2007), Błonie 2008, D.K.Pruszków. Więcej informacji na stronie internetowej: www.szyszkin.com.pl
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje24 kwietnia 2013, 00:00,

Złoto i brąz dla UKS Bushi na Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin w Świnoujściu

Na rozegranych w Świnoujściu, czterdziestych Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin do zaszczytnego grona Mistrzów Polski dołączył kolejny zawodnik Klubu Sportów Walki UKS Bushi. Na szczycie podium stanął Michał Kalmus, który bezapelacyjnie wygrał kategorie kumite mężczyzn do 65kg. Brązowy medal przywiozła z krajowego czempionatu przywiozła Iwona Lewandowska, która wystąpiła w kategorii kobiet powyżej 65kg.

Z£OTO I BR¡Z DLA UKS BUSHI NA MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW KARATE KYOKUSHIN

W mistrzostwach wzięło udział 141 zawodników z 54 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Mimo braku koordynacji terminu mistrzostw z mistrzostwami świata International Karate Organization i Pucharem Świata Shinkyokushin w zawodach wzięło udział wielu bardzo dobrych zawodników. Świnoujska publiczność i licznie zgromadzeni przedstawiciele władz samorządowych różnych szczebli mogli zobaczyć wiele wspaniałych i emocjonujących walk.

Z£OTO I BR¡Z DLA UKS BUSHI NA MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW KARATE KYOKUSHIN

Szczególnie cieszy sukces Kalmusa, który jest pierwszym przedstawicielem piaseczyńskiej sekcji klubu, który zdobył tytuł Mistrza Polski. Wychowanek sensei Krzysztofa Markowskiego w drodze po złoto musiał pokonać ścisłą polską czołówkę tej kategorii. W pierwszej wygrał przez ippon z Bartłomiejem Mazurkiem z Grajewa. W drugiej po dogrywce pokonał przez wskazanie sędziów Damiana Jarczyka z Rudy Śląskiej. W finale nie dał szans Adrianowi Staszewskiemu ze Szczytna, którego pokonał poprzez wskazanie sędziów już w rundzie podstawowej. Doskonała forma Kalmusa dobrze rokuje jego występowi w na Otwartych Mistrzostwach Japonii, które odbędą się w Osace w pierwszych dniach czerwca.

Z£OTO I BR¡Z DLA UKS BUSHI NA MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW KARATE KYOKUSHIN

Doskonały występ zaliczyła także debiutująca na Mistrzostwach Polski Iwona Lewandowska. W pierwszej walce zdecydowanie pokonała Karinę Kaniowską z Kielc. W walce o wejście do finału musiała niestety uznać wyższość Agaty Kaliciak z Wrocławia, która jest najbardziej utytułowaną zawodniczką startująca w tej kategorii na świnoujskich mistrzostwach i która ostatecznie po raz kolejny zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Do zwycięstwa przez wskazanie sędziów udało się Kaliciak doprowadzić dopiero po dogrywce, w której przewaga przechylała się raz na stronę wrocławianki a raz na stronę zawodniczki z Piaseczna. Ponieważ to dopiero pierwszy występ Lewandowskiej na Mistrzostwach Polski Seniorów, należy liczyć, że zdobyte doświadczenie pozwoli na zajęcie lepszej pozycji w kolejnej edycji tych zawodów.

Eliminacji nie przeszedł tym razem trzeci członek teamu UKS Bushi, Krystian Witak (kumite mężczyzn do 65 kg). Uległ on nieznacznie Adrianowi Staszewskiemu ze Szczytna, pokonanemu w finale przez Kalmusa.