Informacje27 lutego 2019, 07:00,

Wystawa malarstwa Wiesława Grendusa w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Do 29 marca 2019 roku będzie można oglądać wystawę malarstwa Wiesława Grendusa. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Wystawa malarstwa Wiesława Grendusa w Konstancinie

Wiesław Grendus (1934-2014) urodził się w Jarosławiu, w rodzinie o tradycjach artystycznych. Uczył się m.in. w Państwowym Ognisku Plastycznym w Warszawie pod kierunkiem prof. Zygmunta Tomkiewicza i prof. Lecha Tomaszewskiego. Przez 30 lat był czynnym członkiem Grupy Piaseczno, a od 2006 r. opiekunem artystycznym tej grupy. W latach 1980-1991, jako Kierownik Klubu Kultury „Jowisz” w Piasecznie, zorganizował 10 ogólnopolskich plenerów artystycznych i wystaw poplenerowych. Od 1987 do 1990 r. pełnił funkcję członka Rady Programowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Był również członkiem-założycielem Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych TRIADA w Konstancinie.
Miał ponad 30 wystaw indywidualnych i brał udział w licznych wystawach zbiorowych. Był laureatem wielu wyróżnień i dyplomów, w tym odznaki Zasłużony Działacz Kultury Ministra Kultury i Sztuki. Jego prace znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych w kraju i zagranicą m.in. w Portugalii, Holandii, Danii, Niemczech, Rosji, Bułgarii, Francji i Izraelu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 lutego 2019, 18:00,

I Bieg Stefana w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 lutego 2019 roku o godz. 19.30 w rocznicę nadania Górze Kalwarii praw miejskich, rozegra się 1. Bieg Stefana. Chodzi, rzecz jasna, o biskupa Wierzbowskiego, założyciela Góry. Dystans: 5 km. Liczba miejsc ograniczona. Udział bezpłatny. Zapisy pod numerem telefonu 22 727-48-61 (Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii). Wszyscy uczestnicy biegów dostaną pamiątkowe koszulki i medale. Więcej informacji i regulamin: www.osirgorakalwaria.pl.

I Bieg Stefana w Górze Kalwarii

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie