Informacje4 stycznia 2019, 07:00,

Wystawa malarstwa Tadeusza Witek w Górze Kalwarii

Do 20 stycznia 2019 roku będzie można oglądać wystawę malarstwa Tadeusza Witek. W 2016 roku został kierownikiem artystycznym i opiekunem Grupy Plastycznej Communio Graphis, a w 2017 roku został prezesem Związku Artystów Plastyków - Oddział Mazowiecki. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa malarstwa Tadeusza Witek w Górze Kalwarii

Tadeusz Witek - urodził się 6 czerwca 1950 r. w Piastowie koło Garwolina. Zainteresowania plastyczne wykazywał od najmłodszych lat. Rysował i malował akwarelą. Za pierwsze zarobione pieniądze kupił wymarzone farby olejne i pędzle. W 1975 r. osiedlił się na terenie Góry Kalwarii, zauroczony tym miastem i okolicą. Praca zawodowa i obowiązki rodzinne nie pozwalały mu w pełni poświęcić się działalności artystycznej. Dopiero po przejściu na emeryturę wrócił do młodzieńczej pasji. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne. Ulubionym tematem jego obrazów są przyroda, kwiaty, martwa natura, świat zwierząt, nie stroni również od malowania portretów. Lubi malarstwo realistyczne. W 2005 r. za namową artysty Stefana Lisowskiego dołączył do Grupy plastycznej Communio Graphis w Górze Kalwarii, a w 2010 r. został przyjęty do Związku Artystów Plastyków Oddział Mazowiecki z siedzibą w Górze Kalwarii. W miarę możliwości czasowych chętnie uczestniczy w plenerach malarskich. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Galerii Communio Graphis, pomieszczeniach Związku Emerytów i Inwalidów w Górze Kalwarii, w Ośrodku Kultury w Lesznowoli, Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce, w Galerii Ciwitas Christiana w Warszawie przy ul. Pięknej oraz na wystawach poplenerowych. Brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji” organizowanym przez Klub Kultury Zastów w Warszawie, zajmując pierwsze miejsce w swej klasie wiekowej. Wiele obrazów Tadeusza Witka powędrowało i znajduje się w zbiorach prywatnych w USA, Anglii, Niemczech i na Ukrainie. Większość prac można podziwiać w różnych instytucjach i zbiorach prywatnych na terenie  Polski, m.in. w prywatnym Muzeum Regionalnym Państwa Prus-Wiśniowskich czy w kościele na terenie DPS-u w Górze Kalwarii.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje5 stycznia 2019, 10:00,

Polscy artyści: Złoto Gustawa Klimta w Piasecznie

5 stycznia 2019 roku w godz. 11.00-12.00 zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu Sztuczki ze sztuką – polscy artyści: Złoto Gustawa Klimta. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Cena 10 zł. Zapisy: tradycja@kulturalni.pl lub 22 756 -76 -00 wew. 17. Spotkanie odbędzie się w Przystanku Kultura przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy.

Polscy artyści: Złoto Gustawa Klimta w Piasecznie

“Sztuczki ze sztuką” to cykl zajęć dla dzieci w wieku 6-12 lat, podczas których przybliżamy zagadnienia związane ze sztuką. Na spotkaniach dzieci poznają tajemnice artystycznych pracowni, pory roku ukryte w dziełach sztuki, odkrywają świat niezwykłych malarzy, rzeźbiarzy i architektów.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie