Informacje17 lutego 2018, 15:30,

Wystawa malarstwa Sokołowskiego - Kolonia Artystyczna Zalesie Dolne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


17 lutego 2018 roku w Kolonii Artystycznej odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jana Seweryna Sokołowskiego i promocja napisanej przez właścicielkę Kolonii – Mirę Walczykowską – monografii artysty. Wernisaż rozpocznie się o godz. 16.30 w Kolonii Artystycznej przy ul. Dębowej 3. Zaprezentowane zostaną prace Sokołowskiego z prywatnej kolekcji rodziny, obrazy udostępnione szerszej publiczności po kilkudziesięciu latach od ostatniej wystawy artysty. Ekspozycji towarzyszyć będzie promocja monografii Jana Seweryna Sokołowskiego, efekt kilkuletniej pracy badawczej i edytorskiej Miry Walczykowskiej.

WYSTAWA MALARSTWA SOKOŁOWSKIEGO - KOLONIA ARTYSTYCZNA ZALESIE DOLNE

4 marca natomiast o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie autorskie, na którym Pani Mira Walczykowska zaprezentuje postać artysty i opowie o tym, jak przez prawie 10 lat pisała publikację o jego twórczości. Jan Seweryn Sokołowski (1904-1953) – malarz-kolorysta, autor wielu projektów malarstwa monumentalnego, wielu polichromii ściennych, panneau, mozaik, specjalista w dziedzinie rekonstrukcji i renowacji malarstwa ściennego i sztalugowego, całe życie zawodowe związany był z warszawską ASP, początkowo jako asystent, a od 1946 r. jako profesor tej uczelni. www.jansokolowski.info

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 lutego 2018, 22:31,

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 lutego 2018 roku odbędą się dwa spotkania autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą pt. „Dobre i złe tajemnice”. Pisarka będzie rozmawiać z dziećmi o tajemnicach, zadawać zagadki związane z literaturą oraz zaprosi do wspólnej pracy w grupach. Podczas spotkania dzieci zapoznają się z książką „Dom nie z tej ziemi”, która otrzymała tytuł „Książka Roku 2017 Wyróżnienie Literackie w konkursie Polskiej Sekcji iBBY” oraz była nominowana do nagrody Dobre Strony 2017 Wrocław, a także poznają książki o Filipku oraz wiersze autorki.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ STRĘKOWSKĄ-ZAREMBĄ

Spotkania autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą:
godz. 9.00 - Biblioteka Główna - Oddział dla dzieci, ul. Kościuszki 49
godz. 11.00 - Filia w Józefosławiu, ul Urocza 14
Po spotkaniu możliwość zakupu książek autorki.

Małgorzata Strękowska-Zaremba - pisarka, autorka podręczników, dziennikarka, recenzentka „Nowych Książek”. Członkini zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureatka, między innymi, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Abecelki i duch Bursztynowego Domu (2003). Wyróżniana w konkursie IBBY Książka Roku (2006, 2008). Zdobywczyni Małego Donga (Dziecięcy Bestseller Roku 2007) i wyróżnienia Dużego Donga. Nagrodzona w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej za baśń Złodzieje snów (2008), książka ta została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie