Informacje26 października 2014, 16:00,

Wystawa malarstwa Marty Tomczyk i wystawa ceramiki Katarzyny Królikowskiej-Pataraia

26 października 2014 roku w godz. 16.00-19.00 w Kolonii Artystycznej w Zalesiu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy dwóch młodych, niezwykle zdolnych artystek. Marta Tomczyk przedstawi swoje malarstwo i grafikę, a Katarzyna Królikowska - Pataraia wystawę ceramiki - "Pamiętnik chwili". Kolonia artystyczna znajduje się przy ul. Dębowej 3, Piaseczno.

MARTA TOMCZYK
Absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi. Dyplomy otrzymała w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. T.Chojnackiego i w Pracowni Malarstwa prof. W.Stelmaszczyka. Akademię ukończyła z wyróżnieniem w 2002 roku. W 2009 roku uzyskała stopień doktora. Od 2003 roku jest związana z uczelnią najpierw jako asystent, potem adiunkt w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Chojnackiego. 2011-13 - adiunkt w II Pracowni Rysunku dr Sobiczewskiego. Obecnie prowadzi pracownię Grafiki Warsztatowej na Wydziale Sztuk Wizualnych. Równolegle zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem sztalugowym i rysunkiem. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury RP a także stypendystka Fundacji im.T. Kulisiewicza w Warszawie. Nagradzana na konkursach krajowych i zagranicznych: za malarstwo - m.in. w II edycji Międzynarodowego Konkursu Malarstwa Współczesnego pt.: Nieprawda w Chietii we Włoszech; za grafikę - m.in. dwukrotnie na Międzynarodowym Biennale Grafiki „Josep de Ribera” w Walencji w Hiszpanii, na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Kairze, w Egipcie, na Międzynarodowym Biennale Grafiki Caixanova w Ourence w Hiszpanii; za rysunek - na Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie.

KATARZYNA KRÓLIKOWSKA - PATARAIA
Absolwentka Farmacji na AM w Warszawie. W 1991 roku związała się z pracownią tkacką Penelopa, gdzie stawiała swoje pierwsze artystyczne kroki. Opiekunem artystycznym pracowni była Zenona Szczepaniak absolwentka szkoły tkackiej im. H. Modrzejewskiej Zakopanem. Od 1996 roku pracuje na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. Sztuką interesowała się od zawsze. W pracach artystki przeważają postacie kobiet. Największą inspiracją artystki jest ona sama i jej kobieca natura. W bryle gliny, z którą pracuje stara się zawrzeć uczucia i emocje, które towarzyszą jej w trakcie tworzenia.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje29 października 2014, 09:30,

52. sesja Rady Miejskiej w Piasecznie

Uprzejmie zawiadamiamy, że w środę 29.10.2014 r. o godz. 9:30, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, przy ul. Kościuszki 5, odbędzie się 52. sesja Rady Miejskiej w Piasecznie.

52. sesja Rady Miejskiej w Piasecznie

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokółu z 51 sesji Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 15.10.2014r
3. Sprawozdanie Przewodniczącego Rady Miejskiej z działalności za okres między sesjami.
4. Sprawozdanie Burmistrza z działalności za okres między sesjami oraz wykonania uchwał Rady Miejskiej.
5. Zgłaszanie wniosków i interpelacji.
6. Zgłaszanie wniosków dotyczących spraw sołectw.
7. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8. Sprawozdanie Skarbnika na temat bieżącej sytuacji finansowej Gminy.
9. Bieżące uchwały:
9.1 W sprawie uchwalenia zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Piaseczno.
10. Wolne wnioski.
11. Zamknięcie obrad.