Informacje18 marca 2014, 00:00,

Wystawa malarstwa Doroty Fomin-Malickiej pt. Kwiaty w Galerii PASAŻ w Mysiadle

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Doroty Fomin-Malickiej pt. Kwiaty, który odbędzie się w najbliższy piątek 21 marca 2014 roku o godz. 18.00. Miejsce: Galeria PASAŻ, świetlica GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc od daty wernisażu. Zapraszamy!

WYSTAWA MALARSTWA DOROTY FOMIN-MALICKIEJ PT. KWIATY W GALERII PASAŻ W MYSIADLE

Dorota Fomin-Malicka – artystka, grafik, absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projektant, kostiumograf, kierownik artystyczny w Fabryce Jedwabiu Milanówek. Przez szereg lat Dyrektor Artystyczny w Agencjach Reklamowych. Porzuciła sztukę użytkową dla malarstwa. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Teraz jej ulubionym tematem są kwiaty. Dlaczego kwiaty? Bo nic tak nie poprawia samopoczucia, jak piękne kwiaty. Symbolizują również dobry nastrój, radość, wdzięczność, miłość i piękno otaczającego świata.

Dorota Fomin-Malicka
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje14 marca 2014, 00:00,

Festiwal Czarodzieje Słowa w Nowej Iwicznej

16 marca 2014 roku o godz. 17.00 zapraszamy na Festiwal Czarodzieje Słowa XI Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści organizowany przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie, pod patronatem między innymi Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli. Miejsce: w Nowej Iwicznej, przy ul. Pokrętnej 43, na Osiedlu Krzywa Iwiczna. Wstęp: 10 zł od osoby lub 20 zł od rodziny. Baśnie Wschodzącego Słońca - opowiadają Pascal Gueran i Michał Malinowski. Jest to międzynarodowe wydarzenia mające na celu ożywienie i promowanie tradycji opowiadania bajek i opowieści. Biorą w nim udział opowiadacze z Polski i różnych stron świata. W tym roku gościmy przedstawicieli m.in. z Burkina Faso, USA, Belgi i Indii. Zapraszamy na Festiwal Czarodzieje Słowa w Nowej Iwicznej.

Festiwal Czarodzieje Słowa w Nowej Iwicznej

Festiwal Czarodzieje Słowa ma prorodzinny charakter. Jego zadaniem jest zachęcenie rodzin do wspólnego kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni I sprawiedliwości. Pomagają także w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych. W tym roku zastanawiamy się jak pełniej wykorzystać mądrość i moc bajek. W tym celu prowadzone będą warsztaty familijne pokazujące jak wspaniale można spędzić czas wykonując najróżniejsze działania i zabawy z bajkami. Przewidziane są animacje z klockami MuBaBaO, tworzenie opowieści obrazkowych, rodzinnych teatrzyków lalkowych. Dopełnieniem atrakcji będzie Czekoladowisko, czyli połączenie bajek z budowaniem ze słodkości. Festiwal organizowany jest przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści lecz odbywa się w wielu miejscach na terenie Polski przy współpracy wielu partnerów. W tym roku zainaugurowany jest w Muzeum Historii Żydów Polskich w którym przez tydzień będzie realizowany bajkowy projekt Zamek Króla Maciusia. Tradycyjnie punktem kulminacyjnym jest Noc Opowieści w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zakończenie odbędzie się w Teatrze PINOKIO w Łodzi. Ponadto ważnym elementem festiwalu jest konferencja na temat wykorzystywania sztuki opowiadania w edukacji, biznesie, terapii i rozwoju.