Informacje8 listopada 2015, 18:00,

Wystawa malarstwa Doroty Buczkowskiej w Piasecznie

8 listopada 2015 roku w godz. 18.00-20.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Doroty Buczkowskiej, który odbędzie się w Galerii Przystanek przy Pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawa czynna będzie do 3 grudnia 2015 r. Wstęp bezpłatny.

WYSTAWA MALARSTWA DOROTY BUCZKOWSKIEJ W PIASECZNIE

Najnowsze obrazy Doroty Buczkowskiej to sensualne, pełne malarskich subtelności, organiczne kompozycje. Artystka operuje gestem, swobodnie używa terpentyny. Płótna zdają się być w ciągłym procesie tworzenia, żyją swoim własnym, autonomicznym życiem. Czasami zdaje się nam, że rozpoznajemy jakąś formę, kształt. Jest to jednak jedynie przypadek, konotacje z rzeczywistością to efekt naszych wizualnych przyzwyczajeń. Obrazy Doroty Buczkowskiej to liryczne abstrakcje, a ich głównym bohaterem jest samo malarstwo. Refleksja nad malarskim medium i jego możliwościami jest punktem wyjścia do wizualnej przygody, w której głównymi bohaterami są kolor, gest i terpentyna.

WYSTAWA MALARSTWA DOROTY BUCZKOWSKIEJ W PIASECZNIE

Dorota Buczkowska (1971) wypowiada się w różnorodnych mediach: rysunku, grafice, malarstwie, fotografii, instalacjach, rzeźbie i filmach. Podejmuje tematy związane z percepcją cielesności, fizjologią i biologią ciała, obrazując je za pomocą przekazów metaforycznych, czasami zabarwionych poetycką subtelnością. Dorota Buczkowska w latach 1999-2003 studiowała na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie, w latach 2003-2004 w Villa Arson w Nicei. Mieszka i pracuje w Warszawie. Wybrane wystawy indywidualne: Królestwo (BWA, Tarnów 2014), Wracam na brzeg rzeki (Galeria Starter, Warszawa 2014), Plain bile would come from the liver (Skulpturenmuseum, Marl 2012), Żółć zwykła brała się z wątroby (CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2012), Wystawa indywidualna (Polnisches Institut, Düsseldorf 2012), Miłość do tego co naturalne (Galeria Arsenał, Poznań 2012) Some fragments are incomplete (Galeria Czarna, Warszawa 2011), Projekt badawczy (Galeria Studio, Warszawa 2011), Replikantki (BWA, Katowice 2010); Liverpool Biennale (Wielka Brytania, 2009), Stany Przejściowe (CRAC Sete, Francja 2008), Cyrkulacje (Zak Gallery, Berlin, Niemcy 2007). Prace w kolekcjach prywatnych i publicznych min: Fundacja Sztuki Polskiej ING, PKO S.A, Muzeum Rzeźby w Marl (DE), Kolekcja Miasta Wiedeń (AU), MoBy Museum Tel–Aviv (IL), Centre National des Arts Plastiques Villa Arson, Nice (FR).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Martin, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7614
Informacje6 listopada 2015, 19:00,

THE BILL i Łap!Punka w Piasecznie

6 listopada 2015 roku o godz. 19.00 zapraszamy na koncert zespołów: THE BILL i Łap!Punka. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp: 20 zł.

THE BILL i Łap!Punka w Piasecznie

The Bill to polska grupa punkrockowa, powstała w 1986 w Pionkach. Jest jedną z bardziej znanych formacji grających muzykę punk. W 1989 zespół nagrał pierwsze demo, a cztery lata później w 1993 wydał swoją pierwszą płytę – The Biut. Rok później grupa wydała płytę Początek końca. Wydana w 1994 płyta Sex 'n' Roll została bardzo negatywnie przyjęta przez krytyków, mimo to album został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Latem 1996 roku został nagrany materiał na płytę Daję wam ogień, album nie został jednak wydany. The Bill zawiesił swoją działalność na cztery lata. W 2000 firma Mega Czad wydała płytę, na którą materiał został nagrany cztery lata wcześniej. Zespół reaktywował się, chociaż jego działalność nie trwała długo – w 2001 nastąpił kolejny rozpad. Latem 2004 The Bill powrócił.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

Dwa lata później w lipcu 2006 grupa nagrała w toruńskim Black Bottle Studio materiał na płytę Niech tańczą aniołowie, która została wydana przez MTJ 19 lutego 2007. W 2008 ukazała się płyta Lekcja historii zawierająca dotąd niepublikowane utwory z różnych okresów działalności zespołu. W 2009 wydano album Historie prawdziwe który został nagrany już w czteroosobowym składzie. W latach 2009 – 2011 zespół odbył serię tras koncertowych po całej Polsce. Wiosną 2013 ukazała się ósma studyjna płyta zespołu zatytułowana 8siem. Skład: Dariusz "Kefir" Śmietanka, Gerard "Gere" Chodyra, Artur "Artie" Woźniak.

Łap!Punka to zjednoczone siły ostrego i prawdziwego punk rocka z Warszawy i Piaseczna. Korzenie zespołu ŁAP!PUNKA sięgają lat 80. ub. wieku, czyli okresu największej aktywności i rozkwitu krajowej sceny punk. W tamtym czasie zespołowi udało się zaistnieć lokalnie kilkakrotnie zmieniając nazwy i borykając się z jednej strony ze zmianami składu, a z drugiej z tragicznymi przeciwnościami losu, jaką niewątpliwie była śmierć pierwszego wokalisty grupy. W składzie z nowym frontmanem zespół przyjął nazwę SNAP! kontynuując swoją działalność. Dwie dekady później zespół przywrócił do życia jego wokalista i samozwańczy lider „Kisiel”, który zmobilizował pierwotny skład do pierwszych prób. Z czasem granie starego materiału przestało satysfakcjonować muzyków i pojawiły się pomysły na kolejne numery. W trakcie prac nad materiałem, "Kisiel" przyniósł pomysł na nazwę dla zespołu, gdyż poprzednią podebrał im niestety niemiecki duet dancefloorowy. Od tej chwili projekt nazywa się ŁAP!PUNKA.

Martin, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11575